Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 81

Téma: PC pro hraní her v ceně do 5 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Zaměření pro: hraní her – univerzální počítač jak na hry, tak na 3d grafiku...

Platforma: AMD
    Operační systém: Bez OS
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Mám už: zdroj (350w), skříň a disk. Zatím jsem přemýšlel nad tímto HW: základní deska ASUS M5A78L-M/USB3 - AMD 760G, paměti Kingston HyperX Red Limited Edition 4GB DDR3 1600 Mhz, procák buď AMD Phenom II X6 1045T (který bych nataktoval), nebo AMD FX-6100. Výhledově do budoucna asi nějaký radeon 7770, ale na desce je integrovana gk (ne, že by to byl nějaký zázrak, ale nějakou dobu bych to vydržel). Tak co na to říkáte? Jinak na pc chci hrát hry (Crysis, assassin's creed...), ale i např. 3d grafiku (blender atd....) Předem děkuji za všechny reakce.

P.S. Na desce bych chtěl usb 3.0, AMD CrossFire/Nvidia SLI a alespoň nějaké možnosti přetaktování (kvůli tomu Phenomu).
    Naposledy upraveno uživatelem iHonza: 02-04-2013 v 19:57
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Ten zdroj je jaká značka? Ani starý Phenom ani FX-6100 bych ovšem nedoporučil, paměti taky ne (raději najít něco s 1,5 V, i když nebudou "Hyper Mega Ultra Limited ... whatever"), no a deska je spíš low-end do kanclu. S taktováním to žádná sláva nebude, CrossFire ani SLI nepodporuje (k čemu taky). Integrovaná grafika je tak na net a filmy.

Jestli to dobře chápu, potřebuješ CPU, RAM, desku do 5k? Co takhle? I když paměti bych raději viděl 1866 MHz, bohužel v Alfě nemají.

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

No tak o tu limitovanou edici pamětí mi nejde, je to prostě paměť, která vhovovala mým požadavkům. Ta tvoje sestava vypadá dobře, ale nevím, jak dlouho by vydržela bez upgradu (vyjma té grafiky). O procesorech do socketů FM1 a FM2 jsem přemýšlel, ale nevím, co to utáhne (myšleno, jestli utáhne např. Crysis 3 atd....). Jinak Phenom se mi zdá dobrý (6 jader, takt 2,7 Ghz sice není moc, ale dá se v pohodě nataktovat na 3,5 Ghz. Jeho podle mně největší slabost jsou zastaralé instrukční sady). Ideálně, klyž by jsi mi napsal, jak je na tom ten a8 ve hrách (reálně) a renderování. Jinak díky za doporučení.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

No hlavně nevýhoda šestijádrovejch AMD je to, že na hry jsou stejně výkonná (na stejné frekvenci) jako čtyřjádrová AMD. Je jedno, jestli si pořídíš PII X6 nebo FX6100, výkon bude skoro stejnej. A největší sranda je i to, že i3-3220, což je shodou okolností dvoujádro (se 4 vlákny) je ve hrách výkonnější, než šestijádra od AMD. Co se týká socketu AM3+, tak ten už nemá budoucnost, nic nového významně lepšího do něj nedostaneš, navíc ta deska není díky nechlazené kaskádě nic extrémního na taktování...
    Pokud AMD, tak bych uvažoval právě nad FM2, protože to je asi jediná platforma od AMD, která má budoucnost. Schválně se podívej na test [URL="http://bit.ly/Swc1dn"]A10ky[/URL]. Rozdíl mezi A8 je pouze v taktu procesoru a modelu integrované grafiky. V tom testu je i srovnání s i3-3220. Kdybyses náhodou rozhodnul pro tento CPU, tak nějak [URL="http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1OZT011PF0011O1V01"]takhle[/URL] (btw. u Intelu jsou potřeba paměti s max. napětím 1.5V). Je pravda že i3 nenataktuješ, ale na taktování s AMD bys stejně potřeboval lepší chladič, než originální dodávaný s CPU a to aspoň [URL="http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=Gelid+Tranquillo&SearchType=1&SearchSubmit=1"]Gelid Tranquillo[/URL] a to je dalších 7 stovek navíc.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Máme tu na fóru člověka, pro kterého je AMD jako pro muslima Korán a Mohamed dohromady, [URL="http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/68050-AMD-TrinityFM2-desky-infa-testy-zkusenosti"]tady[/URL] najdeš o platformě FM2 kde co. Zrovna Crysis 3 si s vícejádry i AMD rozumí celkem dobře. Největší výhoda FM2 je ta, že máš v jednom balení slušný grafický i procesorový výkon. Na Intel jádra samozřejmě nemá (CPU část), ale cenou je taky mnohem níž. Nevýhoda je, že možnost upgradu je celkem mizerná. Ještě se pro tenhle socket objeví Richland, což bude trochu vylepšené Trinity a tím to končí. Nějaký test Phenomu II v porovnání s moderními procesory je [URL="http://ow.ly/jHmjE"]tady[/URL]. Sice 4jádro, ale to je jedno, těch 6 jader dnes ještě máloco využije.

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

A když už Trinity, tak je lepší koupit a8, nebo si připlatit a jít do a10? Podle mně tam teda až zas takovej rozdíl není (jen jiná grafika a takt)... A např blender čtyřjádro nebude brzdit (nějak zásadně)?

EDIT: A co tahle sestava bez grafiky? http://www.czc.cz/a261fsqb9cgqvaiavst9c5ne58/seznam
    Naposledy upraveno uživatelem iHonza: 03-04-2013 v 14:43

Registrace
    Jun 2008

Test Trinity A10 v Blenderu v porovnání s i3, i5 a FX-6100 je v téhle kategorii recenze, kterou jsem ti postoval nahoře [url]http://bit.ly/10ygywc[/url].
    Rozdíl A8 a A10 je jak jsem psal pouze ve frekvenci CPU, která nemá až tak výraznej vliv na CPU výkon a pak v tom, že A8 má slabší integrované grafické jádro.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od iHonza Zobrazit příspěvek
    A když už Trinity, tak je lepší koupit a8, nebo si připlatit a jít do a10? Podle mně tam teda až zas takovej rozdíl není (jen jiná grafika a takt)... A např blender čtyřjádro nebude brzdit (nějak zásadně)?

EDIT: A co tahle sestava bez grafiky? http://www.czc.cz/a261fsqb9cgqvaiavst9c5ne58/seznam
    Ja bych vymenil grafiku za toto:
    http://www.czc.cz/gigabyte-hd7790-hd...Radeon+HD+7790
    Vic vykonu za stejne penize

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

No tak jak se na to dívám tak zjišťuju, že Trinity nijak moc nevyniká. Má sice integrovanou grafiku a čtyři jádra, ale ve skutečnosti má jen dva moduly (jako řada FX), kdežto Phenom (já vím, že už je to starý procesor) má fakt šest jader. Né, že by mi na tom nějak extra záleželo, ale přeci jen to bude nějaký rozdíl. Takže je tu zase otázka jestli vzít radši Trinity, nebo Phenom s dedikovanou grafikou, i když socket am3/am3+ nemá téměř žádnou budoucnost, protože nějakou dobu by to teoreticky mohlo utáhnut téměř všechno a pak by už byl možná lepší kompletní upgrade, než výměna procesoru. Proti tomuto řešení však mluví integrovaná grafika v Trinity která by ve spojení s technologií DualGraphic a nějakou slušnou dedikovanou grafikou může překonat i novější grafiky. Většina testů má spíše rozporuplné výsledky, takže podle nich se rozhodovat nedá. Jinak jak už jsem psal výše pc nebude pouze na hry, ale i na renderování atd. a proto mi nejde jen o takt, který je důležitý hlavě pro hry, ale o celkový výkon.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Co je přesně zač zdroj, který máš (typ + výrobce)?

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Zdroj: ATX 350 JSP (výrobce nevím, maximálně tak můžu přiložit foto štítku)

Registrace
    Oct 2006

Hmm, Eurocase. A na tom chceš provozovat Phenom? Vždyť to shoří. IMHO bude potřeba zahrnout do kalkulace i nový zdroj.

Budeš vše kupovat naráz, nebo postupně?

Registrace
    Jun 2008

Ano, je pravda, že Phenom II je fyzicky šestijádro, ale rozdíl oproti FXku nepoznáš. Pročti si [URL="http://bit.ly/16oIrtL"]tenhle test[/URL], je v něm srovnání X6 taktovaném na 3,3 GHz (tedy skoro o 20% vyšší takt, než ta verze, kterou chceš koupit) se stejně taktovaným FX-6100. Jestli AMD na AM3+, tak FXko.

Jo a co se týká zdroje - CPU ti sebere 95W a zbytek PC tak asi 50W. Když k tomu přidáš pozdější dedikovanou grafiku, tak jsi na nějakých 250W minimálně, spíš víc a pokud nemáš kvalitní 350W zdroj, tak bych tohle rozhodně nezkoušel na ten zdroj věšet.

EDIT:
    Tak na EC bych tohle rozhodně neprovozoval, to je zabiják. A ještě s tím, když jsi chtěl taktovat... by ti to shořelo jenom při pomyšlení na to :D
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 03-04-2013 v 21:25

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Tak klidně postupně a zdroj můžu teoreticky sehnat i jiný (zadarmo). Někde jsem taky četl o spojení dvou zdrojů v jeden celek (ne, že by se mi do toho nějak chtělo, ale jako nouzovka by to snad šlo ne?). a ještě k těm testům: vypadá to, že Phenom celkem šlape na paty i mnohem výše taktovanému osmijádrovému Bulldozeru... No prostě nevím......
    Naposledy upraveno uživatelem iHonza: 03-04-2013 v 21:37

Registrace
    Oct 2006

Jaká činnost je pro tebe priorita? Jaký obnos můžeš momentálně investovat?

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 12:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč