reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypínáni notebooku (nejspíše přehřátí)

Muube (96)|2.4.2013 22:38
Dobrý den, mám problém s notebookem.
Když např. surfuji po internetu a k tomu třeba poslouchám hudbu z youtube, tak je notebook v pohodě, ale pokud zapnu náročnější hru, tak se notebook prostě vypne. Taky tu mám napsáno abych zvážil výměnu baterie, tak se chci zeptat jestli výměna baterie toto zpravý. Děkuji.
johny__g (6387)|3.4.2013 09:39
Výměna baterie tohle asi nezpravý. :mistake Jaký je to notebook, jak starý, byl někdy čištěn? Hraješ s ním na stole nebo někde na gauči? Zkusil jsi ho třeba dát na podložku aby byl "v luftě"?
mech13 (5526)|3.4.2013 09:50
No napadá mě tak... vypíná se, když jede na trafu, nebo při provozu an baterku...:slug Tam by ta baterka mohla mít vliv.
johny__g (6387)|3.4.2013 10:04
No to by mohlo být ono, ale snad není uživatel taková trubka aby nepoznal, že se notebook vypne když mu dojde šťáva. I když ...
mech13 (5526)|3.4.2013 10:14
Třeba nemusí být trubka, ale baterka je částečně kakaová a když má dodat víc šťávy pro nakrmení grafiky při hře, tak klekne, ale na desktop/web může ještě stačit... Nevíme ani co to je za noťas, jestli s GMA nebo SLI, takže těžko hádat.

No uvidíme s čím novým přijde autor, jestli to dělá na trafu nebo baterce a s dalšími detaily...
Muube (96)|4.4.2013 16:38
Notebook je ACER ASPIRE 5741G tři roky starý, občas se takhle vypnul už před rokem v létě, když bylo vedro. ale stejně to bylo třeba po 2 hodnách hraní např. FIFY, teď se to vypne po 20 minutách hraní např. FIFY a je "zima". Nikdy jsem ho nečistil, ale rád bych, jenže se bojím to rozšroubovat, abych tam něco nepokazil... jo a taky se mi občas dřív stalo, že když jsem naklonil notebook na stranu (normálně jsem něco dělal, jen jsem ho chtěl někam přenést, tak se naklonil) a ze strany nebo zespod vylítával nějaký prach nebo něco, ale znělo to fakt divně... a smrdělo to, jako kdyby se tam něco pálilo :/ Šlo to z toho otvrou, kde je větřání, tak jsem si říkal, jestli se nějak třeba i nepoškodilo něco uvnitř :/ Hraní na gauči nebo na klíně jsem se vždycky hodně vyhýbal, takže skoro pořád na stole a teď od Vánoc mám podložku, kvůli onomu vypínání, ale nic se nezlepšilo... Jakékoliv další info rád dodám.
A baterka za ty tři roky už dost odešla, takže ji mám skoro pořád zapojenou...když není zapojená, tak se do cca 20 minut při surfování na netu vybije.
mech13 (5526)|5.4.2013 08:07
S největší pravděpodobností je chladič zanešený prachem natolik, že ventilátor neprotlačí žádný vzduch, takže se nechladí. Možná se už ani netočí ventilátor.

U méně zanešených NB většinou stačí chlazení profouknout případně si pomoct vysavačem, ale podle popisu výše bych to tipoval, že bude potřeba NB rozebrat a pořádně vyčistit.

Když se NB vypne, je tělo notebooku v okolí chladiče prohřáté/dost teplé?
Muube (96)|5.4.2013 16:07
Díky, to mě taky včera napadlo, protože to skoro vůbec nefoukalo, když se to vyplo. Já to nějak teda zkusím rozebrat a vyčistit. Jo, tělo notebooku je kolem chladiče po vypnutí teplé. Díky
Muube (96)|9.4.2013 17:48
Tak se mi nepodařilo notebook rozmontovat a dostat se k větráku. Chci se zeptat, jestli to vyčístí/opraví v nějakym servisu a případně kolik by to cca stálo?
johny__g (6387)|9.4.2013 19:09
Určitě vyčistí a cena záleží na solidnosti servisu, takže se zeptej tam.