reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Fenomén NextGen

Pavel Kovač (374)|5.4.2013 10:31
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Fenomén NextGen[/SIZE]



Next Gen, to je sousloví co v někom vyvolá pocit blaha, někdo naopak začne vyhledávat WC. Jaký máte postoj k tomuto fenoménu, který proniknul už i do leteckého průmyslu jako Next Generation Air Transpotation System (známý také jako NextGen)?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Luk Skywalker (82)|5.4.2013 13:36
Nevím, jestli jsem diskuzi dobře pochopil.
Já jsem poprvé toto sousloví začal vnímat od doby, kdy se spekulovalo o nových konzolích (PS4) označované jako NextGen (Next Generation - obzvláště Britové rádi zkracují nebo "polykají" slova). V současnosti se to používá na cokoliv nového, ale že by to bylo až tak markantní, že to si zaslouží označení fenomén, tak to si nemyslím.
KOSMONstrAUTeč (0)|5.4.2013 13:55
Souhlas s Lukem... Jde o to, že si "NextGen" lidé často špatně vykládají jako něco revolučního - ono je to jen revolučně zabalené. NextGen je zkrátka příští generace a znamená v přeneseném významu ono bolestné "výhledově". Já jsem spíš zpátečník a Crysis 3 (ne, že by bylo echt o co stát) si zahraju až za rok - dva, kdy mi bude stačit průměrný hw za slušnou cenu.
Pavel Kovač (374)|5.4.2013 15:13
Jde spíš o to, že dnes vlastně jakákoli nová technologie je označována jako "NextGen". Ve výsledku mě přijde, že výrobci se za toto spojení schovávají. nechtejí říci nic nového. Co vlastně ta novinka umí? Čím je výjimečná? Co.... vlastně cokoli. Prostě se řekne NextGen a mají vystaráno. Je to možná také dáno strachem z patentů a jejich kopírování, vykrádání a následnou žalobou. V NextGen nic na okopírování není a lidem to jak se zdá stačí.
KOSMONstrAUTeč (0)|5.4.2013 17:21
Pavel Kovač->
O čem to je???

Technické detaily většinu lidí (min 75%) naprosto nezajímají - nemají na to, aby dle nich produkty rozsoudili (nelze prodělat podceněním inteligence nakupujících), řekneme jim tedy, že je produkt NextGen, aby věděli, že si pořizují aktuální novinku - nic jiného na tom není - žádné ochrany a patenty v tom nehrají roli, pletete jablka a hrušky, pojmy a dojmy... Pokud je zařízení NextGen a je v něm obsažena technologie patentovaná jinou firmou, pak se za NextGen označení neschová.
KOSMONstrAUTeč (0)|5.4.2013 17:43
Pavel Kovač->

Jen doplním, možná, že vás podceňuji - můžete uvést konkrétní příklady, kde u vás snad vznikají nějaká podezření na porušování autorských práv??? Konkrétněji, prosím, předem děkujeme...
czhunter (775)|5.4.2013 20:15
[QUOTE=Luk Skywalker;530245]Já jsem poprvé toto sousloví začal vnímat od doby, kdy se spekulovalo o nových konzolích (PS4) označované jako NextGen[/QUOTE]Spíš PS3.

Tehdy - v době uvedení PS3, Xbox360 a Wii se asi slovo NextGen užívalo nejvíc. Souviselo hlavně s novou vlnou konzolí (které přicházejí vždycky ve vlnách), ale i u PC mělo význam - hlavně u her znamenalo využití DX8 a vyšších standardů (a to bylo v době, kdy "nativních DX9" her bylo velmi málo - ještě před třemi roky).

Nicméně úplně poprvé jsem to asi slyšel ve spojení Star Trek: Next Generation někdy před 15 lety, když jsem byl ještě malej špunt, a nikdy mi to nepřipadalo nějak zvláštní nebo divné.
Vnímám to podobně, jako třeba spojení "moderní umění", které má taky nějaký specifický význam.


Mnohem divnější je do všeho cpát 3D.
Naposled jsem viděl "horkovzdušnou troubu s 3D pečením" olé!
wthulmann (238)|6.4.2013 00:13
Když se řekne Next gen, tak se mi vybaví akorát StarTrek, ale jinak když to sousloví někde čtu, tak si ho překládám asi stejně jako New! (na šampónu), Uj! (na rajčatovém džusu) a nebo Nové! (na tabletách do myčky). -> Nic neříkající pojem.
Tomáš Náprstek (0)|6.4.2013 17:37
Předem se omlouvám panu Kováčovi, ale bohužel to, jak celou otázku vyjádřil, je absolutní nesmysl. Blábol, že NexGen pronikl "dokonce už i do letectví" je úplně stejné, jako kdyby tvrdil, že pivo proniklo konečně už i do Plzně. Pokud si jsem vědom, tak NG(NexGen, Next Generation) použil Boeing prvně někdy počátkem roku 1994 při uvedení vývoje zdokonaleného typu 737(verze -600, -700, -800 a -900, proto NG), jehož první let se uskutečnil v roce 1996. Tudíž by asi bylo vhodnější tvrzení, že pojem NexGen pronikl od té doby z leteckého průmyslu i do dalších odvětví!
Luk Skywalker (82)|7.4.2013 11:00
[QUOTE=czhunter;530304]Spíš PS3.

Tehdy - v době uvedení PS3, Xbox360 a Wii se asi slovo NextGen užívalo nejvíc. Souviselo hlavně s novou vlnou konzolí (které přicházejí vždycky ve vlnách), ale i u PC mělo význam - hlavně u her znamenalo využití DX8 a vyšších standardů (a to bylo v době, kdy "nativních DX9" her bylo velmi málo - ještě před třemi roky).

Nicméně úplně poprvé jsem to asi slyšel ve spojení Star Trek: Next Generation někdy před 15 lety, když jsem byl ještě malej špunt, a nikdy mi to nepřipadalo nějak zvláštní nebo divné.
Vnímám to podobně, jako třeba spojení "moderní umění", které má taky nějaký specifický význam.


Mnohem divnější je do všeho cpát 3D.
Naposled jsem viděl "horkovzdušnou troubu s 3D pečením" olé![/QUOTE]
Jak byla PS3 novinka, tak jsem se zajímal pouze o počítače, takže mi pojem NextGen utekl.
Ve Star Trek jsem v té době znal pouze česky jako Nová Generace a až o mnoho let později jsem narazil na původní název a na zkratku Star Trek: NG.
3D se dnes cpe opravdu do všeho, to byl taky námět na podmětnou diskusi.

Jinak v současnosti se pojem NextGen zneužívá jako třeba to 3D, za nějakou dobu to bude něco jiného. Jako vždy jde v první řadě o peníze, tak výrobci potřebují nějaké označení a zrovna se jim hodí NextGen, což v poslední době sedí na tu PS4.