reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

linux + smazaný oddíl + NTFS, potřebuju pomoct s obnovou...

e.ma.niak (4)|5.4.2013 20:35
Dobrý den,
takže teda co se mi stalo:

Instaloval jsem Raspbian (Debian pro Raspberry Pi) a omylem jsem zaznačil externí HDD (WD MyBook 1130/2TB), no a stačili 2 vteřiny a přišel jsem o víc než 1TB dat a kapacita hdd se smrskla na 56MB. Ony data tam jsou, ale neumím se k nim dostat, pro začátek bych potřeboval vrátit změnu velikosti, kterou provedl program pro instalaci onoho linuxu, tak abych mohl obnovit NTFS tabulku.

A tady už potřebuju pomoct, s počítači se kamarádím, ale zas tak moc ne.
Pomozte, mám tam kompletní zálohu několika počítačů, hudbu, fotky, práci na webech, prostě všechno.
zatím jsem ho pouze projel několika programy, ale ty jen potvrdily, že tam data jsou.

Předem děkuji.
Salamander (6177)|5.4.2013 23:11
TestDisk by na to mel stacit http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk
e.ma.niak (4)|6.4.2013 04:18
Bohužel, nestačil, problém je v tom, že momentálně je tam linuxový oddíl, kterého se neumím zbavit.

EDIT: jak v tom testdisku nastavím typ oddílu?
e.ma.niak (4)|6.4.2013 11:54
Naštval jsem se... Smazal jsem oddíly přes správce, naformátoval (rychle) a teď hledám a doufám, že tam něco bude...
Šobáň (128)|23.5.2013 18:09
A proč jsi to formátovala? BLBOST!

Prostě oddíl se měl smazat a vytvořit nový se stejným umístěním co tam byl v době těch windowsu a pak obnovit NTFS.
Fox_25 (613)|23.5.2013 20:18
Starý oddíl je tam pořád, mělo by tam být několik záloh oddílu které se začnou přepisovat teprve až s ukládáním souborů.

Kup si Getbackdata for ntfs, žádná free utilita mi s tímto nepomohla, až tento program mi zachránil už 3TB dat, drahý není, stojí tuším 500 korun. Dá se stáhnout trial s tím že si prozkoumáš disky a můžeš pak na zkoušku zálohovat soubory do 10MB. Ale bude to chuťovka, na 2TB disku přes USB potrvá samotný sken disku mnoho hodin. Uvažoval bych nad tím hodit jej do PC napřímo. Takto jsem vytáhl data z disku který si kamarád nechtě 2x formátoval.
e.ma.niak (4)|24.5.2013 13:54
Jak jsem napsal už dřív, oddíl nebyl ani tak smazán,jako přemazán linuxem (Raspbian), podařilo se mi vydolovat nějaká data, ale bez jejich umístění jsou mi k ničemu. Nejvíc mě mrzí hudba... Pozdě bycha honit, ten hdd jsem potřeboval funkční, no a na druhou takový pořádek na něm dlouho nebyl. :D

A k té radě hodit to do pc...to mě taky napadlo, ale mám jen ntb a starou kraksnu, na které jede tak maximálně Q3, ser to pes, přes USB to trvalo 30 hodin a nicmoc to nezachránilo.

PS: Už to všechno tahám znovu a mám tu nějaké zálohy záloh na dvd...