reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefungující wifi u notebooku Toshiba

Commanderwar (577)|6.4.2013 10:46
Ahoj, mam tu ted u sebe notebook Toshiba L650 D (PSK1SE-00L005CZ)

Je nově po reinstalaci win 7
PO naistalování driverů na WIFI, wifi nejde zapnout, vše hlásí že je dobře naistalovaná, ale zapnout nejde.

Kabelem přímo do sítovky ale internet funguje.

OVladače k wifi dle specifikace ID harware
PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_7175144F&REV_01
PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_7175144F
PCI\VEN_14E4&DEV_4727&CC_028000
PCI\VEN_14E4&DEV_4727&CC_0280

jsou Broadcom Wireless LAN Driver

V biosu je také vše v pořádku, wifi před reinstalací fungovala normálně, podle mě je nějaká chyba v OS?? je to možné??
Ještě musím dodat že puvodní operační system byl od Toshibi WIn 7, ale nebylo k tomu dodáno žadné CD.
Takže jsme tam ted museli hodit jiný OS, mám takovou obavu že by problém mohl být tady
r34ktor (7477)|6.4.2013 12:26
Fn+F8 jsi zkoušel?
Commanderwar (577)|6.4.2013 12:41
zajiste všechny FN funkce funguji jen u FN + F8 wifi neni, je tam pouze vypnutí a zapnutí bluetooth.

Ted jeste zkousím naistalovat svoje origo visty, at vyloučím chybu OS.
Už je instaluji po druhý, první instalace se nějak sekla, fakt nechápu, to jsem zažil poprvé
pokaždy se to přestane hejbat u faze dokončení instalace, mam to DVD ozkoušený, instaloval jsem ho 10x..nechapu proč na ten notas to nemužu dostat
kevin00 (10238)|6.4.2013 13:07
Co je ve Správci zařízení ?
Vyzkoušej tento driver
Commanderwar (577)|6.4.2013 13:14
ve správci zařízení je že ovladač je v pořádku nainstalovaný.
V ovládacích panelech je bezdratová sít Wireless LAN, tvaří se že je zapnutá ale indikator signalu je červeně přeškrtnutý
OK hnedka to vyzkouším jak tam dostanu ty Visty, už to zkouším po třetí, moc nechápu co se tomu PC nelibí
Jinak zajisté wifi tu po domě funguje bez problémů, zkoušeli jsme to i jinde
kevin00 (10238)|6.4.2013 13:22
BTW Mimo Fn klávesy nemá notebook ještě hw vypínač wifi adaptéru ?
Commanderwar (577)|6.4.2013 13:26
právě že nema....
kevin00 (10238)|6.4.2013 13:35
Pokud je systém zálohován v recovery partišně, můžeš vyzkoušet tento postup. U Toshita Satellite P100 partišna není vytvořena a je nutno použít vytvořené / zakoupené Recovery DVD.
Ještě je možnost, že wifi modul prostě odešel "do věčných lovišť".
Commanderwar (577)|6.4.2013 13:38
OK mrknu na to, ani třetí pokus tam hodit visty nevyšel nedokažu si vysvetlit proc, odddíl jsem vymazal vytvořil nový format, ale tu vistu to proste neveme
Je možný že je to nějak zablokovaný???..před tydnem tam někdo bez problemu doslal nelegalni win 7, proc ja tam nemužu dostat original vistu mě jebne z toho:)

jinak tady urcite žadny recovery oddíl není, disk je rozdelen na dva stejne velký oddíly, na jednom jsou data a na druhým byl system
kevin00 (10238)|6.4.2013 13:45
Co znamená, že nedokážeš instalovat operační systém ? Po odstranění starých oddílů a zformátování pevného disku během instalace, případně vytvoření potřebného počtu oddílů by jsi měl operační systém nainstalovat bez větších problémů.

Commanderwar (577)|6.4.2013 13:47
joo to ja přeci taky vím, dělal jsem to mnohokrát.

ale tady proste se pri poslední fazi dokoncovani instalace už nic nedeje disk nesvití že by něco delal a ukazatel stojí hodinu dve proste nic s tím jsem se ještě nesetkal...(Je to original DVD)
stahuji jiny OS a zkusím tam narvat ten
kevin00 (10238)|6.4.2013 13:49
Proveď kontrolu pevného disku.
Commanderwar (577)|6.4.2013 14:01
tak jsem dal instalacni cd win 7..a ukazalo mi to 3 oddíly...první oddíl neznam je pojmenovany jako system a ma 355 MB..to me prjde na system nejak malo
jen se mi zatim nedari ho nijak spustit dle navodu vyšší vypnout a držet nulu a zapnout nefunguje..musim hledat dal
kevin00 (10238)|6.4.2013 14:10
Zkus při postu stisknout F8, zda-li se neobjeví možnost s nabídkou vstupu do Recovery utility.
Commanderwar (577)|6.4.2013 14:13
aha tak nic ted jsem si všimnul že v tom odddílu nic není je velky 400 MB a je na nem volnych 355MB, asi tam nekdo mel pri koupeni notasu si to vytvořit sám a neudelal to...ted přemyslim zda ten oddíl nemam uplne zrusit...zajimavy je že visty ho vubec neukazaly.....třeba dela neplechu on kdo ví

Tak se mi tam konečně podařilo dostat win 7, to proč mi tam nešli nahrat ty visty zůstane asi záhadou.
Jdu zkusit ty ovladače na tu wifi, jestli to ani ted nepujde tak už fakt nevím

Tak stále nic, všechny ovladače na místě, diagnostiky nic špatného nehlásí.
Ale wifi je stále nepřipojená..už jsem z toho zoufalý, podle mě tam bude opravdu nějaká blbost v těch samotných win 7
kevin00 (10238)|6.4.2013 14:16
V první řadě bych otestoval pevný disk, pokud při instalaci operačních systémů dochází ke stejné chybě. Očividně to nebude chybou konkrétní instalace.
Commanderwar (577)|6.4.2013 16:31
chlapy už nevím jak tu wifi sprovoznit, všechny funkce FN funguji ale jedina FN+F8 ktera pouští wifi tam není, tam bude nejaka blbost nekde jinde

pokud zmačknu win + x je tam zapnout bezdrátovou sít ale je to tlačitko šedé neaktivní
Commanderwar (577)|7.4.2013 09:10
Už od včera tu bojuji s tim jak obnovit system ze zalohy hdd recovery,

nekdo do notasu narval nelegalni OS a vymazal ze systemoveho disku nejaky program ktery umel udelat hdd recovery disk

musel jsem si stahnout win 7 home premium ktera tam byla před tim abych mohl alespon pracovat se systemem

a zkusil jsem ho aktivovat pomoci kliče ktery je na spodu notebooku, a ono to ten klič vzalo a win to aktivovalo

je to vubec mozny???..před tim tam byla verze win 7 home prem OA, a ja tam dal ted verzi win 7 home premium sp1

jen podotykam že to co jsem stahnul nebyla cracnuta verze byl to obraz originalniho dvd s win 7

pokud to tu aktivaci uznalo uz se nemusim nejspise trapit s tim os co mam na záloze
kevin00 (10238)|7.4.2013 09:27
[QUOTE=Commanderwar;530455]pokud to tu aktivaci uznalo uz se nemusim nejspise trapit s tim os co mam na záloze[/QUOTE]

Osobně to mám zcela stejně. Udělal jsem si kopii originálního DVD na USB flash disk bez jakýchkoliv modifikací a pro aktivaci používám zakoupený licenční klíč. Recovery partišnu jsem smazal.
Commanderwar (577)|7.4.2013 12:21
Tak jsem celou situaci pojistil...i přesto že mam u sebe note Toshiba, pujčil jsem si od bratra win 7 pro only samsung..nainstaloval zadal klic a tvari se to jako aktivovany legalni system

puvodni verze pro tu toshibu byla win 7 home prem OA
ten samsung mam dvd verzi win 7 home prem oem

jen přemyslim zda mam zkusit sosat aktualizace z webu a anebo radsi ne a byt rad ze to mam zaktivovany a nebude to chtit za 30 dni aktivaci

jinak ted wifi už funguje, zaklad byl naistalovat ovladac na wifi uplne jako prvni hnedka po OS, moc to nechapu ale budiž
jediny co nejde ji zapnout pomocí FN + F8..to zustane zahada
jde zapnout pomoci win + x
kevin00 (10238)|7.4.2013 12:28
[QUOTE=Commanderwar;530470]Tak jsem celou situaci pojistil...i přesto že mam u sebe note Toshiba, pujčil jsem si od bratra win 7 pro only samsung..nainstaloval zadal klic a tvari se to jako aktivovany legalni system
puvodni verze pro tu toshibu byla win 7 home prem OA
ten samsung mam dvd verzi win 7 home prem oem
jen přemyslim zda mam zkusit sosat aktualizace z webu a anebo radsi ne a byt rad ze to mam zaktivovany a nebude to chtit za 30 dni aktivaci[/QUOTE]

Jelikož se zde warez neřeší, budeš si muset odpovědět sám.
Commanderwar (577)|7.4.2013 15:49
Ted potřebuji jeste rozlousknout jeden oříšek

nevím kdo zda výrobce-..ale na disku D je HDD recovery.

Dle manualu k desce se ma klavesou 0 nebo F8 dostat do opravy počítače..a ma tam byt na vyber untilita na opravu pomocí hdd recovery...jenže to tam není

ta složka ma 7,5 gb, koupil jsem si 8,5 dvd..a přemyslim jak to vypalit....že bych to zkusil nabootovat po startu....

ta složka obsahuje 3 adresaře a v nich nejake soubory

předpokladam že jak DVD data to vypalit nemohu, protože tam nikde nevydim žadny bootovací soubor...neporadíte nekdo jak to vypalit??..a zda moje uvaha neni mylna??

Mám takovy pocit že to už vyrešit nepujde. Na foru Toshiby pisou ze hdd recovery nepujde už pouzit pokud doslo k formatu disku což moc dobře nechapu protože zaloha je na disku D...a samostatny oddil je zamceny...ale asi je to važne už bezcenny
Georginek (2957)|7.4.2013 20:59
Toshitu P100 -106 PSPADE sem dneska odlifroval majiteli.
Ano Vista tam ma Recovery partisnu, spousti se to 0 po vypnuti PC, ale system jde nainstalovat pouze, pokud mas Recovery DVD/CD ( ktery spousta lidi ztrati ). Toshita nabizi na konkretni model za 40E.

Dej si pozor a stahuj ovladace pro Evropsky trh ( v archivu Toshity )
Commanderwar (577)|7.4.2013 21:36
bohužel v tomto připade majitel toshiba L650D co tu mam ja dvd recovery neudelal tak jak mel pri prvnim spusteni, a byl tam na to dodany software a presny navod jak to udelat.

to bohužel už ted nejde a nevim proc, na disku mam hdd recovery a stahnul sjem si toshiba recovery disk creator, ale nejako to nedela to co chci:)

už to řešit nebudu...dal sjem tomu dva dny zivota..jediny co jsem chtel obnovit byl OS, ovladace a nastaveni vem cert....dal sjem tam jiný okna..a ovladace postahoval, a vypada to že vše jede v naprostym pořadku


jediny co fakt nechapu je proc wifi nejde pustit klavesou FN+F8..a pred formatem to slo, ale jsem rád za to že ta wifi ted vubec jde, takže koncim s experimentovanim ovladacu