reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vzdálený přístup přes router

carlosz123456 (6)|6.4.2013 14:09
Ahoj všem, potřeboval bych pomoct s následujícím problémem. Než jsem napsal, tak jsem toho dost přečetl, ale nepomohlo.
Podotýkám, že přes počítače nejsem tupec, ale co se týče sítí, tak tam nijak zvlášť nevynikám.

Takže:
internet přiveden do routeru, z routeru do PC (IP 192.168.*.*), ale v routeru mám static IP 46.3*.1**.1**.

Do teď jsem používal TeamViewer, ale nyní již to nebude možné(komerční využívání). Proto jsem nainstaloval VNC viewer (též TightVNC) s tím, že se budu připojovat přes toto.
V routeru mám povoleny u Forwarding porty 5900 a 5800. Ale bohužel to vždy skončí "Failed to connect to server"
Tak jsem si řek, že to zkusím rozchodit na NB, který je připojen přes WIFI (IP 192.168.*.*) Ale ani zde to nejde. Stejná chyba.
Na ten NB nejde ani PING. I když to asi nemusí vadit(TeamVieweru to aspoň nevadí).

Prosím ty zkušenější, kteří s tím mají své zkušenosti o radu. Kam se podívat, co nastavit, co sem ještě přidat k dokreslení situace.
Děkuji.
zsdx (2098)|6.4.2013 16:57
Kdyz to nejde ani z lokalni site, hledal bych chybu ve firewallu na cilovem pocitaci.
carlosz123456 (6)|7.4.2013 07:53
Tak jsem vypnul Firewall, vypnul jsem všechny štíty Avastu a nic nepomohlo. Ať napíšu název počítače nebo IP adresu, tak vždy skončí "Failed to connect to server". Co dalšího by to mohlo být? :( Nepoužíváte někdo VNC ke vzdálené ploše? Třeba je něco blbě v tomto nastavení?
j.albi (476)|7.4.2013 16:39
VNC se dá použít pouze v rámci lokální sítě. Místo toho se používá RDP port 3389 (připojení ke vzdálené ploše, příkaz mstsc). Na routeru musí běžet forwarding. Na cílovém počítači musí být povoleno RDP.
carlosz123456 (6)|8.4.2013 07:48
Aha, takže pokud tomu dobře rozumím, tak VNC(Tight nebo Ultra nebo WIN ap.(port 5900)) se dá použít pouze u vnitřní sítě, např. ve firmě. Pokud budu chtít propojit počítač s jinými IP (úplně jiný, jiný poskytovatel) tak je třeba použít RDP vzdálenou plochu ve Windows. Ale ne všechny verze Windows umožňují vzdálenou plochu připojit. Co pak? Jiný způsob není?
j.albi (476)|8.4.2013 08:27
Asi mám mezeru ve vzdělání, která verze současných Windows neumí RDP? V podnikové síti by měly být pouze verze Pro a ty to umí všechny. V případě, že je k dispozici server, dá se udělat RDP na server a z něho VNC po LANce. Případně se dá obdobným způsobem použít PC.
carlosz123456 (6)|8.4.2013 08:49
[QUOTE=j.albi;530536]Asi mám mezeru ve vzdělání, která verze současných Windows neumí RDP? V podnikové síti by měly být pouze verze Pro a ty to umí všechny. V případě, že je k dispozici server, dá se udělat RDP na server a z něho VNC po LANce. Případně se dá obdobným způsobem použít PC.[/QUOTE]
No právě, ale o podnikovou síť nejde. Tam by šlo použít VNC (viz výše) Ale ne všichni mají Windows Pro, dokonce se nebojím říct, že doma malokdo. A nechce se mi používat 2 softwary. Jeden software (freeware), který bude umět připojit se kamkoliv.
carlosz123456 (6)|10.4.2013 07:11
Tak tady mi asi neporadíte, škoda. Zkusím jiná fora. :thumbdown