reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: Výběr headsetu do 1500 Kč

Neregistrovaný (0)|7.4.2013 13:25
Tazatel: Cepman

Znění dotazu: Zdravím,mám v úmyslu koupi nového herního headsetu; momentálně mám Creative HS-620 a kromě toho že má pár nedostatků, dovršilo to tím že se mi ulomila jedna mušle a rozhodl jsem se že koupím nové.Jaké mám požadavky? Tak samozřejmě co nejkvalitnější zvuk, pohodlnost i po několika hodinách nepřetržitého nošení a také co nejkvalitnější mikrofon; nejen na komunikaci přes Skype nebo TeamSpeak ale také pro nahrávání mluveného hlasu, tudíž nějaký nešumící mikrofon s dobrou citlivostí.Už jsem nějakou dobu projížděl internet, ale vždy když najdu nějakého potencionálního kandidáta, má nějaké ale; byla mi doporučena SS Siberia V2, jenomže ta už stojí přes 1700 a pokud to bude možné, držel bych se opravdu do 1500 včetně DPH. Také bych upřednostnil možnost koupě v nějakém větším obchodě (CZC, Alza atd.) protože chci mít jistotu možnosti případné reklamace; protože kdybych to koupil v nějakém e-shopu z druhého konce republiky, reklamace by byla strašně komplikovaná. Zatím jsem narazil na pár kandidátů:Genius MORDAX HS-G600Ačkoliv jsou na něj samé dobré recenze (opravdu, nenašel jsem žádnou kritickou), nepodařilo se mi moc zjistit jak je na tom mikrofon; tedy, většina lidí popisuje "čistý zvuk" nebo "super mikrofon", ale nevím jestli to je úplně seriózní a také trochu se bojím laciného provedení vzhledem k tomu že je to od Geniusu...Ale jinak se zdají být nejlepším kandidátem.Genius CAVIMANUS HS-G700VDalší Genius; ale paradoxně je hodnocen výrazně hůře než MORDAX přesto že je dražší. Na druhou stranu vypadá fakt pěkně.SteelSeries Spectrum 5XBTyhle jsem už málem koupil, ale nakonec jsem narazil hned na dva zápory; ovládání hlasitosti a mikrofonu je až na konci kabelu, tudíž dost nepřístupné a mikrofon není vůbec dobrý...Samozřejmě uvítám další návrhy!A když už sem píšu, poznamenal bych že také budu kupovat herní klávesnici; vybral jsem Microsoft Sidewinder X4, myslím že to je nejlepší volba za tu cenu, ale pokud máte lepší nápad, klidně napište.To je snad všechno...Díky za jakékoliv reakce.
Matherdet (955)|7.4.2013 13:40
http://gametista.com/2013/03/08/review-asus-orion-pro-gaming-headset/ nechtělo se mi to číst :D ,ale mám velmi příjemnou zkušenost s Asus Vulcan ANC,ty rozhodně doporučuji,tohle se mi ale taky zdá mnohem lepší než nějaký genius nebo steelseries.Ale u herních sluchátek je problém pokud chceš kvalitu u hudby tak je celkem problém protože jsou dělané na různé efekty atd... (snad jedinou vyímkou naopak u audiofilních sluchátek,které zase nejsou dělané pro hry ,která jsou dobrá i na hru jsou BOSE Around-Ear.Prostorový zvuk,basy,vše je super.Na druhou stranu jsem poslouchal z Logitech Z-523 a na hru jsou super-vynikající zvuk střelby v BF3,výbuchy i zvuky vozidel v NFS,ale jakmile pustíte Rihannu,tak je problém,protože i moje logitechy staré 8 let hrají hudbu líp...)
Cepman (0)|9.4.2013 17:34
[QUOTE=Matherdet;530483]http://gametista.com/2013/03/08/review-asus-orion-pro-gaming-headset/ nechtělo se mi to číst :D ,ale mám velmi příjemnou zkušenost s Asus Vulcan ANC,ty rozhodně doporučuji,tohle se mi ale taky zdá mnohem lepší než nějaký genius nebo steelseries.Ale u herních sluchátek je problém pokud chceš kvalitu u hudby tak je celkem problém protože jsou dělané na různé efekty atd... (snad jedinou vyímkou naopak u audiofilních sluchátek,které zase nejsou dělané pro hry ,která jsou dobrá i na hru jsou BOSE Around-Ear.Prostorový zvuk,basy,vše je super.Na druhou stranu jsem poslouchal z Logitech Z-523 a na hru jsou super-vynikající zvuk střelby v BF3,výbuchy i zvuky vozidel v NFS,ale jakmile pustíte Rihannu,tak je problém,protože i moje logitechy staré 8 let hrají hudbu líp...)[/QUOTE]

Když píšu do 1500, myslím tím opravdu do 1500. Nic ve zlém, ale tato odpověď mi nijak nepomohla. Momentálně váhám hlavně mezi Genius Mordax a Cavimanus.
Salamander (6177)|19.4.2013 16:13
Genius bych opravdu nekupoval, co se tyce kvality tak vyrobky tehle firmy nestoji ani za rec.

co Razer Carcharias? kolem 1500Kč se sehnat dají http://sluchatka.heureka.cz/razer-carcharias/
nebo treba Plantronics GameCom 780? Případně pokud ještě seženeš SteelSeries Siberia (v2), ty byly super.