Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Upgrade PC v ceně 20 000 - 22 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Co chci upgradovat:
    Základní deska, procesor + chladič, paměti, grafická karta, zdroj, externí DVD

Aktuální konfigurace:
    CPU+chladič:
    Intel Core2 Duo E8500, 3,16GHz@4,0GHz OC
    COOLER SCYTHE SCNJ-1100P Ninja PLUS Cooler

Základní deska:
    MB Asus P5E

RAM:
    RAM Corsair 4x2GB DDR2 800 MHz XMS DHX CL4

Grafická karta + chladič:
    VGA Zotac 8800GTS, 512MB
    COOLER THERMALRIGHT HR-03 GT

Zdroj:
    Zdroj Enermax MODU82+ 525W

Case:
    CASE LIAN LI PC-A09B Black

HDD:
    INTEL 180GB SSD 330 Series 2,5" SATA III
    HDD Western Digital WD7500AAKS 750GB

DVD:
    DVD-R/+R LG GH20NS10

Předběžně mám navrženu tuto sestavu:

Intel Core i5-3570K + CoolerMaster Hyper 412S
    ASUS P8Z77-V LX2 - Intel Z77
    GIGABYTE GTX 660 Ultra Durable 2GB
    Enermax Revolution87+ 550W
    Kingston HyperX 16GB (2x8GB) DDR3 1600 XMP
    + externí DVD ... ASUS SDRW-08D2S-U BLACK LITE

Možná se budete ptát, proč měním zdroj, ale stará sestava má najeto 5 let a prostě nechci riskovat, že mi zdroj (byť kvalitní Enermax) umře a vezme s sebou nový hardware :-)

Dál mám problém s RAM - původně jsem měl vybráno Corsair Vengeance Black Low Profile 16 GB (2x8GB) DDR3 1600, ale podle stránek ASUS pro tu desku není na certified vendor listu, takže jsem musel jít do Kingston HyperX 16GB (2x8GB) DDR3 1600 XMP, která je o několik set dražší, ale je certifikovaná... odkaz zde:http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/...Memory-QVL.pdf

CPU budu chtít taktovat tak nějak rozumně, myslím, že na cca 4,5GHz bych se s tím chladičem mohl dostat.

Vypalovačku chci externí neb stará v kompu už umřela a používám ji akorát pro instalace windows, office a tak z originálních médií, takže aspoň bude mít použití pro více PC (mám doma ještě nějaký nettop a NB bez DVD)

Grafiku takový rozumný střed, z rodiny na tom hraje akorát dcera Minecraft a já em tam oddechově nějakou střílečku.

Celkově se mi jedná o to, abych měl bezproblémovou, kompatibilní a stabilní sestavu s možností taktování někde mezi 4,3-4,5GHz

Díky předem za rady!

EDIT: Jo a ještě proč upgrade - umřela mi grafika, už jede jen v 2D :-) ... a novou do staré desky shánět nebudu
    Naposledy upraveno uživatelem Rumcajs_tr: 08-04-2013 v 13:46
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Nikdo nic? Dneska bych to rád objednal...
    Ještě uvažuju, že místo LX2 vezmu LX verzi desky - LX má digitální napájecí kaskádu, LX2 jen analogovou...

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Návrh sestavy: Základní deska vhodná pro dobré přetaktování a k tomu vhodný chladič procesoru; grafická karta AMD 7870 XT je výkonnější než-li GTX 660 a GTX 660Ti za cenu o 1.000 Kč nižší, než-li je cena GTX 660 Ti, moduly RAM Crucial jsou osvědčené a používají jedny z nejkvalitnějších čipů (v tomto případě Micron D9PFJ)

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Rumcajs_tr Zobrazit příspěvek
    Nikdo nic? Dneska bych to rád objednal...
    Ještě uvažuju, že místo LX2 vezmu LX verzi desky - LX má digitální napájecí kaskádu, LX2 jen analogovou...
    U desek uvažuješ správně. Za v téhle cenovce je to výběr mezi těmihle dvěma. Ale je pravda, že na taktování to chce něco lepšího... aspoň ASRock Z77 Extreme4.
    U chladiče CPU bych zauvažoval nad Gelid Tranquillo. Za menší cenu zvládne chladit stejně kvalitně, jako 412S, nebo pak nad něčím adekvátnějším za peníze, které stojí 412S - Scythe Ninja3, Mugen3...
    U těch RAMek, klidně bych zkusil i jiné. To, že nejsou v support listu neznamená, že nebudou fungovat. Může to znamenat klidně pouze to, že na té desce oficiálně Asusem nebyly odzkoušené. A při nejhorším máš 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodu, pokud budeš objednávat internetově.

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Návrh sestavy: Základní deska vhodná pro dobré přetaktování a k tomu vhodný chladič procesoru; grafická karta AMD 7870 XT je výkonnější než-li GTX 660 a GTX 660Ti za cenu o 1.000 Kč nižší, než-li je cena GTX 660 Ti, moduly RAM Crucial jsou osvědčené a používají jedny z nejkvalitnějších čipů (v tomto případě Micron D9PFJ)
    Jestli se nemýlím, tak záměrem u RAM bylo pořídit moduly 2x8GB, tebou navržené jsou 2x4GB . Jinako souhlas.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 08-04-2013 v 19:46

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    U desek uvažuješ správně. Za v téhle cenovce je to výběr mezi těmihle dvěma. Ale je pravda, že na taktování to chce něco lepšího... aspoň ASRock Z77 Extreme4.
    Základní desku nedoporučuji. Jak už tu bylo zmíněno, používají pro eSATA SATA II switch, což snižuje rychlost dvou SATA portů a eSATA portu jejich obsazení. Základní desky trpí takovými nedodělky, jako jsou cívky nezalité z jedné strany. Napájecí kaskáda je analogová. Bohužel po tomto zjištění nemohu již tyto základní desky doporučit.

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Jestli se nemýlím, tak záměrem u RAM bylo pořídit moduly 2x8GB, tebou navržené jsou 2x4GB . Jinako souhlas.
    Omlouvám se, nějak jsem přehlédl tento požadavek.

Na Alfě moc výběr z modulů RAM bohužel není. Je odůvodněná potřeba 16 GB RAM ? Pokud ano doporučil bych Corsair Vengeance Black 16GB CL9 / 1600 MHz (na czc jsou o 200 Kč levněji).

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Děkuji za podněty.

deska - K té desce, chtěl jsem něco levnějšího, co ale zvládne taktovat pouze změnou násobiče (proto sada Z77 a K verze procesoru). Nepředpokládám jít o moc výš (tj. taktovat paměti, zvyšovat napětí, atd... jen takový lehký tuning)
    Ještě k té desce, určitě potřebuji PCI slot - mám COM kartu, kterou potřebuji na PC provozovat. Taky jsem se díval, že AsRock u jiné desky (Fatal1ty Z77 Performance) totálně propadl na testu PCTuningu právě z důvodu přehřívání napájecí kaskády. Proto ta volba Asus (mám teď taky Asus P5E a jsem 5let spokojen). Ještě jsem koukal na Gigabyte ale uživatelé si dost stěžují na problémy s BIOSem F18, takže proto ten Asus. Navíc gigabyte vydá jeden bios za půl roku (snad), asus každé 2 měsíce...
    Ještě jednou jsem koukal, a i ta LX2 má taky digitální napájecí kaskádu + chlazení na mosfetech, tak nevím, jestli to není lepší volba.

chladič - na ten Gelid jsem koukal, ale 412S má heatpipy vedené přímo základnou, takže asi bude mít lepší odvod tepla... v testu na svethardware.cz byl oceněn velmi dobře a rozdíl od Gelidu je jen 400... Taky má větší mezery mezi žebry, což bude asi lepší pro pomaloběžný FAN - chci tiché PC.

zdroj - Dál jsem se rozhodl, že přece jen asi ponechám původní zdroj, ten Enermax je naprosto spolehlivý a jede jak víno, má 520W, potřebné konektory, je tichý, tak ho asi nebudu měnit.

paměť - Pořád mi vrtá hlavou ta paměť - on nemusí být problém hned (co se vyřeší vrácením ve 14ti denní lhůtě), ale co když bude nestabilní až po delší době... nonic, asi to risknu - chtělo by to nějakou low-profile aby se vešla pod chladič. Ale je fakt, že 16Gb jsem asi trochu přehnal.... tak tedy 2x4 GB, ale zas musím najít nějako otestované moduly... přece jen modul z qualified vedor listu by měl být jistota ?

grafika - jsem stará konzerva ... měl jsem NVidia, chtěl bych zas nVidia :-) nemějte mi to za zlé... :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Podle tohohle testu se při vyšších zatíženích chová lépe Tranquillo. V testu při nízkých otáčkách Fanu jsou celkem vyrovnané, při vysokých otáčkách je Tranquillo výrazně lepší.

Crucial Ballistix Tactical běží na LX/LX2 bez problému. Paměti nevybírám podle nějakých tabulek výrobce (výrobce rozhodně nebude testovat všechny paměti na trhu), ale podle ověřené spolehlivosti. Tacticaly jsou velmi spolehlivé paměti a v několika PC, které jsem sestavoval běží bezproblémově.

S grafikou je to samozřejmě tvoje rozhodnutí... jen u Nvidie si připlácíš zbytečně za značku .
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 09-04-2013 v 08:23

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Ještě bych přibral tohle:

http://www.czc.cz/premiumcord-com-port/68388/produkt

a nemusíš řešit nějakou přídavnou kartu na COM.

Rozdíl v pamětech je jen ten, že jedny běří na nižší voltáži, což je spíš přínos.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

OK, tak asi objednávám...
    snad ty paměti v té LX2 fakt budou chodit...
    Díky za rady!

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

OBJEDNÁNO, děkuji

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21