Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Windows 7 ntldr nenalezen po připojení dalších 2 HDD ok, prosím o radu

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Všechny zdravím,
    už nějakou dobu bojuji s kamaradovým PC. Podotýkám, že je tam nový procesor, deska, ramky, systémový disk. Vše otestované a plně funkční. Nainstaloval jsem Win 7 na nový disk WD 1TB SATA. Po připojení starších 2 SATA HDD (Samsung, Seagate) se počítač mírně řečeno zbláznil. Po restartu PC mi nenajel systém a objevila se hláška ntldr nenalezen. Když jsem v BIOSU přehodil priority bootování tak, že první je nesystémový Seagate, tak Windows bez problémů najel. Po odpojení nesystémového Seagate opět ntldr nenalezen s tím. S tím, že pokud odpojím všechny disky a nechám jen systémový WD 1TB SATA, tak systém také nenajede. Ntldr a další soubory tam fyzicky jsou. Nemůže být náhodou problém s MBR nebo zavaděčem? Děkuji za případnou pomoc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

stahni si EASYBcd, ten ti rekne, co na discich mas a muzez i upravit boot

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Tak EASYBcd mi moc nepomohl. Problem je, ze nevim z ceho kamarad PC instaloval, takze nemam kompatibilni verzi install DVD, vypise mi to, ze s tim nemuzu provest opravu, takze se nedostanu k prikazove konzoli. Jinak uz vidim, kde je problem - viz scan, ale nevim jak to opravit bez Win install dvd. Napada nekoho neco? Prosim o pomoc, nechce se mi to komplet reinstalovat. Jen podotknu, ze disk se systemem je C.

EDIT: tak ke konzoli uz se dostanu, ale FixBoot nejak nepomaha.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snímání-1.jpg 
Zobrazení: 406 
Velikost: 495.2 KB 
ID: 28376
    Naposledy upraveno uživatelem Worfvx: 11-04-2013 v 15:49

Registrace
    Feb 2007

na c: vytvorit MBR pomoci utility z prikazove radky BootSect /nt60 a na c: pretahnout vsechny soubory nutne pro start W7 z J:, je to tusim slozka boot, soubor ntldr urcite a navic nake dalsi bootmgr.* ci tak nejak z J: /, to uz se ti system ozve a rekne co chybi, hlavne potom nezapomen poradi pro bootovani v BIOSU / nebo jeste lepe J: fyzicky odpojit...

nez s tim zacnes pod HirensBoot, zjisti si jak HDD Hirens vidi!!!, aby jsi zapsal MBR opravdu na pozadovany disk, vse muzes udelan z miniwinXP
    Naposledy upraveno uživatelem john: 11-04-2013 v 18:03

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

No tak snad jsem to uz vyresil... Nakonec mi pomohl i ten easybcd. Napred jsem pres Win instal dvd spustil konzolu s odpojenym Samsungem, ktery mi vlastne nacital system. Dal jsem prikazy fixmbr a fixboot - bez efektu. Win DVD se nabidl s opravou sam a jelikoz nezobrazoval zadnou instalaci Windows, tak nahodil hlasku, ze se pokusi obnovit system. Prikaz rebuildbcd jsem nemohl pouzit, protoze konzola nasla pocet instalaci windows 0. Restartoval jsem PC a pod konzolou se objevila instalace jako obnovena. System ale stale nenajizdel. Pripojil jsem zpet Samsung hdd, najel system a ve windowsech pomoci easybcd zmenil boot disk a nechal predelat BCD. Pak restartoval jeste ze Samsungem a zkontroloval pres Mini Tool wizarda stav disku. Svete div se C: Western mel Active & Boot. Vzpnul jsem PC, odpojil Samsung a bez problemu to najelo do Windows :-) Ted uz to jede at je Samsung hdd zapojeny nebo neni, uff :-)

Diky moc za pomoc a hlavne tip na super program!!

Registrace
    Feb 2007

hlavne ze to jede a vse je OK

Podobná témata

1. Windows XP: Nenalezen NTLDR
    Od jirka usa v sekci OS Windows
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 26-04-2011, 18:09
  2. prosím o radu