reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 ntldr nenalezen po připojení dalších 2 HDD ok, prosím o radu

Worfvx (4)|8.4.2013 19:16
Všechny zdravím,
už nějakou dobu bojuji s kamaradovým PC. Podotýkám, že je tam nový procesor, deska, ramky, systémový disk. Vše otestované a plně funkční. Nainstaloval jsem Win 7 na nový disk WD 1TB SATA. Po připojení starších 2 SATA HDD (Samsung, Seagate) se počítač mírně řečeno zbláznil. Po restartu PC mi nenajel systém a objevila se hláška ntldr nenalezen. Když jsem v BIOSU přehodil priority bootování tak, že první je nesystémový Seagate, tak Windows bez problémů najel. Po odpojení nesystémového Seagate opět ntldr nenalezen s tím. S tím, že pokud odpojím všechny disky a nechám jen systémový WD 1TB SATA, tak systém také nenajede. Ntldr a další soubory tam fyzicky jsou. Nemůže být náhodou problém s MBR nebo zavaděčem? Děkuji za případnou pomoc.
john (877)|8.4.2013 19:36
stahni si EASYBcd, ten ti rekne, co na discich mas a muzez i upravit boot
Worfvx (4)|11.4.2013 14:29
Tak EASYBcd mi moc nepomohl. Problem je, ze nevim z ceho kamarad PC instaloval, takze nemam kompatibilni verzi install DVD, vypise mi to, ze s tim nemuzu provest opravu, takze se nedostanu k prikazove konzoli. Jinak uz vidim, kde je problem - viz scan, ale nevim jak to opravit bez Win install dvd. Napada nekoho neco? Prosim o pomoc, nechce se mi to komplet reinstalovat. Jen podotknu, ze disk se systemem je C.

EDIT: tak ke konzoli uz se dostanu, ale FixBoot nejak nepomaha.

[ATTACH=CONFIG]28376[/ATTACH]
Snímání-1.jpg
john (877)|11.4.2013 16:59
na c: vytvorit MBR pomoci utility z prikazove radky BootSect /nt60 a na c: pretahnout vsechny soubory nutne pro start W7 z J:, je to tusim slozka boot, soubor ntldr urcite a navic nake dalsi bootmgr.* ci tak nejak z J: /, to uz se ti system ozve a rekne co chybi, hlavne potom nezapomen poradi pro bootovani v BIOSU / nebo jeste lepe J: fyzicky odpojit...

nez s tim zacnes pod HirensBoot, zjisti si jak HDD Hirens vidi!!!, aby jsi zapsal MBR opravdu na pozadovany disk, vse muzes udelan z miniwinXP
Worfvx (4)|11.4.2013 17:27
No tak snad jsem to uz vyresil... Nakonec mi pomohl i ten easybcd. Napred jsem pres Win instal dvd spustil konzolu s odpojenym Samsungem, ktery mi vlastne nacital system. Dal jsem prikazy fixmbr a fixboot - bez efektu. Win DVD se nabidl s opravou sam a jelikoz nezobrazoval zadnou instalaci Windows, tak nahodil hlasku, ze se pokusi obnovit system. Prikaz rebuildbcd jsem nemohl pouzit, protoze konzola nasla pocet instalaci windows 0. Restartoval jsem PC a pod konzolou se objevila instalace jako obnovena. System ale stale nenajizdel. Pripojil jsem zpet Samsung hdd, najel system a ve windowsech pomoci easybcd zmenil boot disk a nechal predelat BCD. Pak restartoval jeste ze Samsungem a zkontroloval pres Mini Tool wizarda stav disku. Svete div se C: Western mel Active & Boot. Vzpnul jsem PC, odpojil Samsung a bez problemu to najelo do Windows :-) Ted uz to jede at je Samsung hdd zapojeny nebo neni, uff :-)

Diky moc za pomoc a hlavne tip na super program!!
john (877)|11.4.2013 19:21
hlavne ze to jede a vse je OK :thumb