reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vrátit monitor?

Teadrinker (32)|10.4.2013 01:57
Zdravím,

pořídil jsem si monitor http://www.czc.cz/acer-h226hqlbmid-led-monitor-22/121878/produkt
Nechal jsem si ho rychle ukázat na prodejně a vypadal ok, ale teď doma při bližším ohledání jsem zjistil, že má jeden vadnej černej pixel. Naštěstí to je nahoře (tak 0,8 cm od rámečku) a vpravo (4cm od rámečku), takže je to mimo hlavní zorné pole.
Dál jsem ještě koukal, že v levém dolním rohu poněkud přesvítá podsvětlení a v pravém dolním rohu jde při bílé obrazovce barva trošku do tmava, snad do modra, ale nic hrozného.
Na monitoru budu čučet na filmy, hrát hry..

Myslíte, že mám při výměně monitoru (v rámci 14 denní lhůty) reálnou šanci na bezchybný kus?
Popravdě se mi dvakrát nechce to posílat zpátky, čekat na novej a hrozit se, co bude špatně u dalšího..
Ten vadnej pixel je černej, vypadá to jako malá tečka od mouchy, myslím že na týden neumytém monitoru se to i docela ztratí.
Co byste na mém místě udělali vy? Radši to pořešit nebo je to OK?
plus ještě uvedu, že monitor jsem měl zapojenej z notebooku přes VGA (lepší kabel mám doma, musím si ho přivézt), jak velký vliv to může mít mít kvalitu obrazu?

Díky za rady :-)
Deee-aN (3834)|10.4.2013 17:53
Pokud jde o tečku, vrátil bych ho. To by se podruhé stát nemuselo (:notsure).
Co se týče nerovnoměrného podsvícení, to je u těchto levných IPS spíše vlastnost než chyba a liší se to kus od kusu. Tam asi nic lepšího nevyhraješ, pokud nebudeš mít velkou kliku.