reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nově sestavené PC nestartuje

Teadrinker (32)|10.4.2013 02:13
Zdravím,

dnes jsem sestavoval PC, zčásti ze starých a z nových dílů.
Většinu komponent mám od kámoše (deska, procesor, cpu chladič, 2 x 2GB RAM, zdroj asi 450W nějakej Powermax(?))
Nově jsem bral skříň, dva větráčky a dal jsem tam grafiku R 5830, co jsem měl doma na v zásobě.
Na konci sestavování jsem si všimnul, že grafika nemá VGA výstup, takže musím ještě sehnat DVI nebo HDMI kabel, abych připojil monitor..

Ale to PODSTATNÉ:
Zkusil jsem PC zapnout, jestli pojede a vůbec nic. To jsem napravil pořádným zastrčením napájecího kabelu.
Tak jsem PC zapnl, ožily diody na desce, roztočily se větráky... 3 vteřiny... a PC zhaslo. Chvíli nic a PC zase naběhnul, opět 3 vteřiny aktivita a zhasl.. pak jsem to vypnul raději.
Zkoušel jsem odpojit větráky, disk, grafiku, pořád stejné.
Kabely mám zapojené správně, několikrát jsem vše kontroloval.

Podezřívám z této neplechy pofidérní zdroj... ale zase až do teď PC běhalo kámošovi bez nejmenších potíží. Že by byl zdroj přetížený se mi také nezdá (navíc 1 větrák, R 5830 místo GTX 460SE).
A napadá mě ještě jedna věc, mohlo by to být nějaké restartování, že se PC jakoby zpočátku nastavuje a pak by mohlo šlapat OK?
Asi bych si měl sehnat kabel a nechat to chvíli jet?
Napadá někoho něco?

Děkuji za rady :-)
johny__g (6387)|10.4.2013 09:26
Buď zdroj nebo deska. PC se určitě nijak samo "nenastavuje". Na VGA výstup ti stačí redukce z DVI.
mech13 (5526)|10.4.2013 10:38
Neni ta deska nahodou gigabyte se socketem 775? Ty takove chovani mely v oblibe, nekdy staci resetovat bios, nekdy umrou a zustanou v tomto stavu...
Teoreticky by to mohlo byt, ze si deska nerozumi s grafikou (mala sance, ale pripadne radsi vyzkouset s nvidii)
Teadrinker (32)|10.4.2013 11:17
Deska je gigabyte LGA 1156.
Takže resetovat bios?
A když to nepomůže, tak nová deska nebo zdroj, že. :-(