reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozšíření wifi signálu + připojení pomocí Lan kabelu

HFX9 (276)|11.4.2013 21:52
Zdravím všechny,
řeším jednu věc a chtěl bych poradit s co nejelegantnějším řešením:

Mám v 1. patře wifi router, který je připojený k internetu. V přízemí mám slabej signál a tak bych chtěl ten signál rozšířit. Vím že je k tomu potřeba repeater, ale já v tom přízemí mám počítač, co chci k tomu repeatru připojit pomocí kabelu. A tady jsem bezradnej. Co mám vlastně koupit?

Když si najdu repeater s RJ45 tak je to WAN konektor, který slouží k propojení s ostatníma prvkama sítě (s jiným modemem nebo switchem), ale já do toho konektoru chci zapojit PC aby šel do PC internet přes kabel (nemám v PC wifi kartu, jen klasickou síťovku.

Proto mi prosím poraďte, co koupit, abych rozšířil wifi signál a zároveň pomocí kabelu mohl propojit PC s tímto zařízením, za účelem pripojení k internetu cestou kabelu s konektorem RJ45

Děkuji za rady
Jirka
mech13 (5526)|11.4.2013 21:59
Neni mozne do prizemi natahnout kabel? On repeater je pekny, ale muze opakovat jen z mista, kde sam ma pouzitelny signal... a je to pak cesta pres dva bezdraty, takze nic extra (z nihz jeden by logicky mel mit signal na hrane, aby mel smysl)... Fungovat to samozrejme bude, ale pokud by bylo mozne natahnout kabel a dolu dat klasicke AP (treba s 4 LAN porty...) tak bude vysledek stabilnejsi
HFX9 (276)|11.4.2013 22:03
Kabel natáhnout nelze.
Signál v přízemí je v určité části místnosti, kam bych umístil ten repeater a od něj bych vedl utp kabel k pc.

Nevím, ale jestli koupit repeater, nebo klasickej wifi router nebo co vlastně, protože to propojení pc kabelem mi tam dělá paseku a nejsem si jist jestli to klasickej repeater zvládne.
mech13 (5526)|12.4.2013 07:53
no nevim co presne za repeater jsi nasel, ale na alfe i czc mi to naslo jen sama AP, ktera umi i mod repeater...

Pokud nemas neco za super cenu, tak pro tebe asi bude idealni klasicke AP, ktere podporuje funkci repeater (over si to, spousta routeru/gateway/levnych AP neumi ani klienta, natoz neco pokrocilejsiho) a ma 4 LAN porty s odpojitelnou antenou
Taky na vybrany kousek pohledej recenze a projdi diskuze, jestli nahodou nema s repeaterem problemy, nekteri vyrobci neumi odladit ani stupidni AP... Taky po nakupu rychle vyzkouset, jestli nebude problem s kompatibilitou s tvym AP a pripadne do 14 dni zpet...
zsdx (2098)|12.4.2013 09:01
[QUOTE=HFX9;530792]Kabel natáhnout nelze.
Signál v přízemí je v určité části místnosti, kam bych umístil ten repeater a od něj bych vedl utp kabel k pc.[/QUOTE]

Toto bych resil routerem v rezimu klient.
mech13 (5526)|12.4.2013 10:10
zsdx: podle popisu jsem pochopil, ze jde o rozsireni signalu a mimoto i pripojeni PC kabelem... Pokud ale nejde o signal, ale jen o to PC, tak je samo sebou na miste klient