reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nVidia GTX 660 - kmitající obraz ve hrách

@NUB!5 (81)|18.4.2013 09:46
Dobrý den,
obracím se na fórum o radu s jedním problémem... Asi před 2 - 3 měsíci jsem si koupil novou grafickou kartu MSI GTX660 do mého počítače s následujícími parametry:

Základní deska: Intel DH 67CL
Procesor: Intel Core i5 2400 3,1 GHz
HDD: WD Caviar Blue 1 TB + 128 GB SSD Crucial M4
Zdroj: Seasonic 500ET 500W
OS: Windows 7 64-bit

Problém je v tom, že při graficky náročnějších hrách začne po chvíli obraz kmitat. Zprvu jsem se domníval, že je to špatným crackem, ale zkoušel jsem i jiné originální hry, ve kterých mám stejný problém. Zajímavé je, že po vypnutí hry a návratu do desktopu se obraz postupně ustálí a ve 2D aplikacích a programech se tento problém vůbec nevyskytuje a to ani v graficky nenáročných hrách. Zkoušel jsem také aktualizovat na nejnovější ovladače 314.22, ale problém se opakuje. Před výměnou jsem v PC měl nVidia 450 GTS a nikdy jsem s ní v žádné hře neměl problém. Kabely od monitoru ke grafice jsem také kontroloval a už mi opravdu dochází nápady čím by to mohlo být. Napadá mě snad jen to, že na základní desce je rozhraní PCIe 2.0 a karta má PCIe 3.0, ale to je přece zpětně kompatibilní.

Nesetkal jste se už někdo s tímto problém, popř. nenadá někoho, čím by to mohlo být? Budu vděčný za každou radu či postřeh.

Díky, s pozdravem Adam
Salamander (6177)|18.4.2013 11:08
co mas za monitor a jakym kabelem je pripojen?
@NUB!5 (81)|18.4.2013 11:49
Mám starší 22" LCD HP v220 s rozlišením 1650x1050 px s D-SUB konektorem a ke grafice je připojen přes redukci na DVI. Myslíš, že by v tom mohl být problém? Teď si vzpomínám, že jsem tu redukci, kterou jsem tam měl před tím vyměnil za redukci, která byla přiložena v krabici u grafiky a tenhle problém jsem předtím neměl.
Salamander (6177)|18.4.2013 12:22
No, obecne bych rekl ze by s tim analogem mohl byt problem. Zkus jeste teda vymenit tu redukci nebo zkus jiny kabel.
Rumcajs_tr (19)|18.4.2013 17:01
Nepřehřívá se Ti ta karta ve hrách? Jaké máš teploty na GPU v okamžiku, kdy začne blbnout obraz?
@NUB!5 (81)|19.4.2013 19:25
Karta se nepřehřívá, teploty jsou v zátěži okolo 50 °C, ještě musím vyzkoušet ten adaptér a případně jiný kabel od monitoru, neměl jsem teď čas shánět jiný.