Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Víkendová diskuze: Životnost hardware

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Životnost hardware

Věčná otázka: Jak dlouho daný produkt vydrží? Není to dnes jedno? Má vůbec smysl koukat po doživotních zárukách u pamětí, životnosti procesoru nebo klávesnice? Není dnes záruka jen marketing? Jakou máte zkušenost vy?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Asi jsem měl zatím štěstí (musím zaklepat na dřevo), ale že by se mi nějak výrazně pokazil hardware říct nemohu, spíš se hardware měnil, že už mi nevyhovoval, že byl zastaralý či potřeba větší kapacity HDD apod. Co se mi pokazilo, tak byly myši (většinou doklikaly nebo odešla optika) a klávesnice (nefunkčnost některých kláves). Takže z mého pohledu je doživotní záruka zbytečnost (zvlášť pokud se má za ni připlácet), když to nemá dlouhodobou nazval bych to "technologickou životnost".

Nováček Avatar uživatele Compkilla
    Registrace
    Jan 2007

Paměti, procesory, základní desky apod. jsou celkem bezproblémové. Jak jednou fungujou, tak už většinou pořád. Tam záruka 2 roky bohatě stačí. Za mejméně spolehlivou, ale zároveň nejvíce a nejdéle používanou součastku považuju plotnový HDD. Disků už jsem pochoval víc než jakýchkolik jiných součástek. Na druhé místo bych postavil PC zdroje, zejména pak levné varianty. Kdysi pak optické mechaniky, které jsem měnil po 2-6 měsících provozu. U těchto věcí byly reklamace na denním pořádku. Doživotní záruku chápu jako ujištění od výrobce, že nabízí kvalitní zboží.

escd14

Souhlasim, ze nejmin vydrzi plotnove HDD, i s tym, ze druhe misto muzou obsadit napajeci zdroje, na treti misto bych mozna dal zakladni desky ktere nemaji vsechny kondenzatory Solid-CAP, uz jsem videl hodne desek, ktere mely vypukle kondiky a kvuli tomu fungovali jen kdyz na ne nebyla zatez, nebo nefungovali vubec. Ty chybne se sice daji vymenit, ale uz to neni ono. Jakmile da vyrobce na hardware delsi zaruku nez standardni, je to pro mne znak toho, ze sam predpoklada, ze jeho vyrobek vydrzi delsi dobu a urcite to zavazi pri vyberu a nakupu PC komponent. Dozivotni zaruku u pametovych zarizeni tu beru spise jako marketing.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

I pro mě je doživotní záruka tak trochu vodítko při výběru vyšší kvality. V poslední době hlavně u paměťový karet a fleshek, tam to smysl určitě má.

Jinak i u doživotní záruky jsem si naběhl. Jelikož doživotní zárukou se občas myslí jen doba, kdy je produkt na trhu + třeba 2roky. Já po 8 letech takto reklamoval celkem (tenkrát) drahý switch a bylo mi řečeno že jsem se zbláznil. 7 let se nevyrábí a před 5 lety byla ukončena podpora, tak co otravuju. No už jsem nikdy tuhle značku nikomu nedoporučil.

Jinak záruku bych povinně dal klidně na 5 let. Kdo má pak 14 dnů po vypršení 2 leté záruky pořád kupovat nové věci, když je nepotřebuje, jen ty staré prostě přestaly z ničeho nic fungovat.
    Naposledy upraveno uživatelem JindraPce: 19-04-2013 v 14:49

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Tak to já mám zkušenost přesně opačnou. V sekundárním PC mi běží nonstop bezproblémově už téměř 6 let dvojice plotnových disků WD Caviar Blue, a ani ve svém okolí neznám nikoho, kdo by měl nějaké problémy s havárií HDD, naopak základní desky bych ze své zkušenosti označil za jednu nejporuchovějších součástek, tedy alespoň z pohledu jedné konkrétní značky. Za těch 6 let mi odešly hned čtyři. Všechny na sobě měli jméno Gigabyte, dnes jim neříkám jinak, než Gigashit.

Doživotní záruku u pamětí vnímám spíše jako marketingový trik, naopak prodlouženou záruku (např. 5letka u MB od Asusu) beru jako vodítko vyšší kvality zboží.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Koukat na životnosti HW asi nemá moc cenu.
    HDD umře kdy chce, i když SMART hlásí že je vše OK
    Já měl v minulosti na hardware asi smůlu, odešel mi po 2 letech HDD Baracuda 2GB, tak že se stále zapínal a vypínal a měsíc na to i druhý disk 2GB od HP,
    který na rozdíl od Baracudy se za běhu systému prostě zastavil a už nikdy nerozjel, přitom měsíc před pádem byl podle SMART OK
    Pak jsem provedl upgrade z Celeronu466A na Coppermine 1000MHz a to byla chyba,na fórech jsem se později dočetl, že měl problém s L2 cache...
    po mém zásahu, kdy jsem změnil napětí na pinech opačně a pustil do procesoru 2,3V, načež procesor puknul a zasmrděl jsem koupil Coppermine 933MHz,
    PC je od té doby stabilní (i když pomalej) a pracuje na něm otec dodnes

Co se týče těch zmetků co jsou dělaný na dva roky a konec, tak se tomu dá věřit, že to asi výrobci dělají schválně.
    Známýmu jsem skládal PC a měsíc před vypršením záruky to odnesla deska a to na PC byl dvakrát do týdne...

Životnost myší, klávesnic, tiskáren, větráků, flash disků neřeším, až doslouží patří do sběru a pak raději nové
    U zdrojů raději sleduju recenze a použité kondenzátory ve zdroji, u HDD na poruchovost trochu koukám, ale není to hlavní kritérium výběru.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Ja zivotnost HW neresim vubec, pro me je to spottrebni material - i kdyz to prezije zaruku, tak se toho stejne vetsinou zbavim a kupuju novy, protoze stavajici je stejne uz moralne zastaraly.

Plati to u me nejen pro komponenty ve stolnim PC, ale i pro notebooky, monitory, klavesnice, mysi, LCD televize, mobily, lednicky, pracky, sendvicovace atd atd atd, proste pro elektroniku obecne

Nejstarsi vec u me doma je repro 5+1 Genius ve dreve, ktere uz mam 4 roky, mam pocit, ze Genius od ty doby vyrabi ty repraky cim dal horsi :-/ A investovat do lepsi znacky pro me absolutne nema smysl, protoze mam hudebni hluch a ne sluch Hlavne, ze to dela DUC DUC

Neregistrovaný

Životnosť hardware.....no pokiaľ vydrží dlhšie vždy to poteší, lebo človek nemusí riešiť problém s tým súvisiaci.

Obecne pokiaľ to šlape 5-7 rokov tak to považujem za ok a som s tým spokojný.

Z mojej skúsenosti som mal šťasie na poruchovosť základnej dosky a USB flashky.
    HDD dokázali pri troške záujmu oň (defragmentovanie) bežať po tú lehotu čo vyžadujem.

V súčasnosti, kedže som stále spokojným uživateľom optických medií (samozrejme dnes hlavne Blu-Ray), náročný hlavne na kvalitu a životnosť tejto mechaniky. LG zatiaľ šlape ako má.

Obecne životnosť hardware, podľa mňa, nemusí byť doživotná, alebo doživotná len vo forme jej technologickej životnosti.
    Čiže, na hranici použiteľnosti, to môže ísť, podľa mňa do večných lovíšť.

Myslím, že cca 10 rokov je v počítačovej oblasti vek dostačujúci na spokojný odchod do kremíkového neba.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Zákon dává záruku 2 roky na většinu zboží, půl roku na spotřební zboží - to u elektroniky stačí v podstatě na všechno.
    Zrovna třeba u flashek, paměťových karet, pamětí atd., kde každý rok klesna cena totožné kapacity na polovinu, považuju doživotní záruku za zbytečnou.
    Než abych reklamoval rok starou 8GB MicroSD a vymáhal za ni 300, tak radši půjdu a koupím si 16GB - a to ještě šance, že se na nic něco rozbije je minimální, protože v ní prakticky nic není (u flasky se nejčastěji poškodí USB konektor, nebo se celá zlomí).

Osobně mám největší smůlu na sluchátka, v podstatě vždycky se po čase ukroutí nebo zlomí kabel někde u konektoru.

Jinak je to v podstatě jen marketing. Jednou jsem četl záruční podmínky nějakého výrobku a tam bylo, že se "rozšířená záruka nevztahuje na namáhané součásti".
    Tedy jednoduše řečeno: Na to, co se nemůže rozbít záruka je, na to, co se rozbít může záruka není. A to se vyplatí!

dorotka

Doživotní záruka u pamětí za pár stovek ti bude k ničemu, v případě, že ji budeš chtít reklamovat po uplynutí standartní (distributor, prodejce) záruky, ji budeš muset zaslat výrobci, už v 50% případů si to rozmyslíš a koupíš nový modul.

Levné desky a na nich integrované komponenty (po overclockerovi???) - konec. A kupujte lepčí disky (24/7, deriváty server - SAS).

dorotka

NFG_ICE->
    "morálně zastaralý" - taky na vás "sáhla smrt"? Kdo tohle vymyslel :-D :-D :-D ZA ROHEM JE PEKLO, CHLAPE!

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od dorotka Zobrazit příspěvek
    NFG_ICE->
    "morálně zastaralý" - taky na vás "sáhla smrt"? Kdo tohle vymyslel :-D :-D :-D ZA ROHEM JE PEKLO, CHLAPE!
    To je takovej ekonomickej vyraz pro neco, co sice funguje, ale uz to neposkytuje takovy uzitek, aby se to vyplatilo to mit a udrzovat pri zivote Typickym prikladem je auto, kde servisni naklady prevysi zustatkovou hodnotu auta A u elektroniky to myslim tak, ze i kdyz to jeste funguje, tak technologie pokrocila natolik, ze se mi vyplati investovat do noveho zarizeni - napriklad rok a pul stary hloupy mobil jsem prodal a za dvojnasobek penez koupil novy chytry telefon, ktery mi prinasi daleko vetsi uzitek

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Moje zkušenosti sú bohaté vetšinou mám zkušenosť s tým že vlajkové lode ako napríklad najlepšie najrychlejšie dosky odchádzajú často. Taktiež asi rok do zadu som si kupil od geniusu novu klavesnicu s myškou stálo to 50€ čiže tá stredná trieda a po 3 dnoch mi odyšla nožička klávesnice nijak namáhaná nenormálne. Ďalej fakt málo vydržia zdroje mal som aj lacné aj strednu triedu aj top vlajkové lode v životnosti žiadny rozdiel. Hlavne je jednoduche u zdroju postavit sučiastky tak aby po 2 rokoch sa proste pokazili takzvané to "ku.vítko" to robia výrobci zámerne. Teraz mám notebook acer herná mašina stál 960€ po 3 rokoch mi odyšla čast klávesnice nejde mi A a Esc čiže najdoležitejšie dva gombíky inak ide skoro stále ten notes. Ono som si všimol že spolahlivý ukazovatel toho že kolko ktorý komponent vydrží je hlavne spotreba. Čím ten komponent má vetší spotrebu tým se rychlejšie opotrebuje.
    Napr si dovolím tvrdit že ked si kupite grafiku GTX 660 tak vydrží viac ako GTX680 lebo hardware je ten istý iba do nižšej rady tečie menej energie a určité funkcie su uzamknuté. A tak je to aj pri doskách.Ale ako som povedal vžkdy ked som si kupil vlajkovu lod určity komponent tak sa pokazil po 2 rokoch a pár mesiacoch najlepšie je stredná cesta

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od Luk Skywalker Zobrazit příspěvek
    Asi jsem měl zatím štěstí (musím zaklepat na dřevo), ale že by se mi nějak výrazně pokazil hardware říct nemohu, spíš se hardware měnil, že už mi nevyhovoval, že byl zastaralý či potřeba větší kapacity HDD apod. Co se mi pokazilo, tak byly myši (většinou doklikaly nebo odešla optika) a klávesnice (nefunkčnost některých kláves). Takže z mého pohledu je doživotní záruka zbytečnost (zvlášť pokud se má za ni připlácet), když to nemá dlouhodobou nazval bych to "technologickou životnost".
    Za-jímavé, mám myš, Genius NetScroll Optical, už asi tak 10 Let, a ještě, mi neodešla, za-jímavé, do-cela, celkem, že by, Genius, dělal, Kvalitní myši, inu, kdo-ví, možné, to je, do-cela, celkem, zase, tedy. :-)

---------- Doplněno v 07:53 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:52 ----------

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Za-jímavé, mám myš, Genius NetScroll Optical, už asi tak 10 Let, a ještě, mi neodešla, za-jímavé, do-cela, celkem, že by, Genius, dělal, Kvalitní myši, inu, kdo-ví, možné, to je, do-cela, celkem, zase, tedy. :-)
    Zjímavé, teď, na starém, počítači, jedu, na 7 Let, starém neznačkovém, 350 Wattovém ZDROJi, značky, KME, byl dost, zatěžovaný, protože, mám po-čítač, puštěný, snad 10 Hodin, denně, skoro, pořád, a ten Zdroj, pořád, Funguje, to jsou, věci, celkem, do-cela, zase, tedy! :-)

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Hardware do školy?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 02-09-2013, 21:16
  2. Víkendová diskuze: Vánoce a hardware
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 17-12-2012, 00:56
  3. Víkendová diskuze: Jak nakupujete hardware?
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 02-07-2012, 15:45
  4. Víkendová diskuze: Živí vás hardware?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 21-09-2009, 05:30
  5. Víkendová diskuze: Jak nakupujete hardware?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 53
    Poslední příspěvek: 19-11-2008, 17:49