reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WiFi domácí síť -WMS- internet- TV

lukypav (47)|21.4.2013 12:28
V PC je MB Asus P5KE s WiFI-AP-Solo 54Mb/s. Nainstaloval jsem WiFi domácí síť.TV Philips 46PFL5007K/12, má připojení k internetu.TV síť najde a připojí se k ní.
Nainstaloval jsem si zatím zkušební verzi Wild Media serveru.Spojení PC s Wild Media serverem taky funguje.Nemůžu ale připojit TV k internetu.Má WMS nějaký vliv v nastavení na příjem internetu v TV ?
Nevím co s tím.Děkuji
DrZelenka (2491)|21.4.2013 19:42
A má TV přidělenu IP atp? Pokudvím, tak na PC není defaultně zapnut DHCP server, který by IP na televizi nastavil.
lukypav (47)|22.4.2013 10:01
V těchto věcech se nevyznám.Jak zjistím IP TV atd.? DHCP jsem v PC nastavil na automaticky, víc neumím.
Při propojení PC s TV kabelem internet funguje.Děkuji.Prosím o radu.
DrZelenka (2491)|23.4.2013 21:36
Pokud to dobře chápu, tak PC je kabelem někam napojeno k internetu, má wifi kartu a na tu se dále napojuje TV? Je to plánováno jako dlouhodobé řešení? Pokud ano, tak bych spíš uvažoval o samostatném AP (např. http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400872Z90UB1874 ) které má spotřebu v jednotkách W a může jet tedy nonstop bez výrazných nákladů na elektřinu. TV by pak nebyla závislá na tom, zda beží PC a byla by k internetu zapojena nonstop (a celkově by to bylo i techniky lepší řešení).