reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

starý vs nový lcd monitor

Acer1751 (1)|23.4.2013 15:42
Dobrý den, prosím o radu. Vlastním monitor Acer AL1751 a jsem s ním velice spokojen, ale už je malý a není širokoúhlý. Zvykl jsem si na lesklý povrch a rád bych od tohoto požadavku neustoupil. Ale hledal jsem kde se dalo a našel jsem poze Dell S2240L.Monitor se my líbí a cena je příznivá, ale četl jsem test o palec většího modelu a nevím jestli neudělám koupí chybu monitor mám z 80% na hraní her a s Acerem jsem spokojen a u Dellu je jinačí technologie a z testu jsem pochopil, že to zas taková pecka asi nebude.Otázka zní jestli kdyby se vzájemně porovnaly tyto dva monitory tak bych se třeba dozvěděl, že starý Acer už je katastrofa a nový Dell byť v konkurenci nových např EIZO je slabší tak v porovnání s Acerem je to top star. Nebo my poradíte že starý je ještě parametrama lepší a vyplatí se počkat na jiný lesklý model. Připojil jsem odkazy na testované modely. Prosím o radu Vás kteří ví o monitorech víc než já ( takže všechny ) Děkuji moc.

https://www.svethardware.cz/recenze-dell-s2340l-idealni-levne-ips/36471
mdot (107)|24.4.2013 01:17
Kazdy z nas mame jine oci a na to bys mel myslet prednostne pri vyberu panelu. Vzdy mej na pameti, ze panel se musi prizpusobit Tobe, nikoliv Ty panelu, jak si vetsina populace a vyrobcu mysli a stejne tak, kazdy z nas provozuje panel v jinych podminkach (osvetleni mistnosti, osvetleni prostoru za panelem, slunce v kombinaci s velkym oknem apod.) a samozrejme u nej kazdy travi jinou dobu. Protoze sedim u pocitace 12h+ denne a casto v noci (osvetleni cele mistnosti, osvetleni knihovny, osvetleni prosturu za panely a samozrejme odpocinek) ocenim vlastnosti jako EyeCare, PaperView, EcoView, ABC, ... za ktere se samozrejme plati. Ezio je Eizo a pres to vlak nejede. Ergonomii (!= Pivot a nic vic) maji zvladnutou do detailu, tim se "recenze" vubec nezabyvaji, presto je podstatne. Moje oci bytostne nesnaseji 200Hz PWM regulaci, prepalene barvy a nevydrzim u panelu s extremne vysokym jasem. U Dell U2711 (jeste pul roku a poleti) vydrzim jen proto, ze cela mistnost je kompletne nasvicena, prostor za panely a knihovna vedle stolu tez. Dale na stole sviti dva solne krystaly a samzrejme pracovni lampa. Zakladem je nastavit si jas, kontrast, gammu a pravidelne delat prestavky a snizovat unavu oci. Neni nic lepsiho, nez-li si jit panel vyzkouset (showroom).

Vyroben ISO 13406-2 Class2 a precti si review na TFT Central a za svou cenu ma prijatelne vlastnosti. Bohuzel, jako kazde levne IPS (co take cekat, ze) je prepaleny a budu-li uprimny, u herniho panelu jdou prednosti stranou (TN ma i vyhody Samsung 2233RZ, BenQ XL2410T - 120Hz panely). Neoslni v nicem, ale je to takovy vseumel a pokud Ti bude vyhovat (bud Ti sedne, nebo pryc s nim), svou praci zastane, ale osobne bych ho nechtel, protoze je prepaleny uplne stejne, jako LG - to rikaji me oci, Tve budou mit treba jiny nazor. Ja si svych oci cenim.


Recenze umi ohodnoti zakladni prvky, ale jestli Ti bude LG IPS235P/IPS237L-BN, Dell U2410M (±50cd/m2), HP ZR2440w(±36cd/m2), ... vyhovovat posoudit nedokaze, navic casto jsou recenze odflaknute a hledej informace na prad.de tctcentral.co.uk apod.
Pavel Kovač (374)|8.7.2013 16:34
[QUOTE=mdot;531524]Recenze umi ohodnoti zakladni prvky, ale jestli Ti bude LG IPS235P/IPS237L-BN, Dell U2410M (±50cd/m2), HP ZR2440w(±36cd/m2), ... vyhovovat posoudit nedokaze, navic casto jsou recenze odflaknute a hledej informace na prad.de tctcentral.co.uk apod.[/QUOTE]
Jen si rýpnu. Je nějaká informace co v našich recenzích není? Nebo jsou něčím odfláknuté? :-)