reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC při startu nenestartuje

jardamira (6)|24.4.2013 17:19
Dobrý den, omlouvám se, že otravuji se svým dotazem, ale píšu proto, že máme hlavně problém při reklamacích:
Bývalá žena si koupila vloni v listopadu v běžné elektroprodejně novou sestavu

Hewlett Packard, HP pavilion, instalovány Windows7 Home

Po zapnutí běží větráky, ale do monitoru nejde žádný signál. Počítač nemá žádné kontrolky, ze kterých bychom mohli odhalit problém.
Dle mého názoru BIOs "nevidí" grafickou kartu, odhaduji na závadu v desce ve slotu grafické karty.
Po pohýbání počítačem a s kabely se na několikátý pokus počítač spustí a poté běží bezproblémově.

PC jsme již dvakrát reklamovali - poprvé závada nezjištěna, podruhé výměna grafické karty.
Zajímavé je, že vždycky pár dní "po výletě" po zapojení PC startuje hned.

Monitor, klávesnice, myš i kabely s jiným počítačem fungují v pohodě.
Díky za názory.
hugostieglitz (907)|24.4.2013 17:50
pokud není pc zapečetěný tak odmontuj bočnici(nebo poklop-nevím co máte za skříň) a všechny kabely co jsou uvnitř postupně vytáhněte a zastrčte zpět na místo,je možné že je zde nějaký "nedocvaklý",pokud jste alespoň trochu šikovný pokud tohle nepomůže,
tak vycvaknout všchny komponenty jako grafiku ram zvukovku proudem vzduchu profouknout sloty pro tyto komponenty(POZOR nevysávat-hrozí poškození statickou elektřinou-to platí také pro vás,před šáhnutím do pc se "vybijte" třeba dotykem na radiátor)
vložte komponenty zpět-zapojte všechny kabely(pokud se nepamatujete kam který příjde tak splést se nemůžete-každý konektor je jiný tj. kabel z napájení cpu nelze strčit nikam jinam atd.)a zkuste spustit pc.a dejte vědět
jardamira (6)|26.4.2013 12:27
Děkuji za odpověď. Kontrolu a "docvakávání" komponentů už máme několikrát za sebou, tak jednoduchý to zase není.
Záhadou mi je, že potom to 2 - 3 dny startuje v pohodě, a pak vyžaduje různé pohybové triky.
Dvakrát to testovali při reklamacích, napodruhé vyměnili grafiku.
Spíš se ptám, jestli jste se s tím už někdy někdo setkali. V čem je problém?
Mě kdysi u starýho pentia zlobil AGP slot, že bios neviděl grafiku. Ale to ještě desky měly diody anebo z pípání se člověk něco dozvěděl.
Nejradši bych ten počítač vrátil, otázkou je, jestli by to přijali, když u nich by to fungovalo v pořádku.
Upozornění na statickou elektřinu - dobrý, to jsem nevěděl.
hugostieglitz (907)|26.4.2013 12:59
pokud je pc v záruce tak vrátit a požadovat výměnu celého pc(pokud je kupován jako celek)nebo peněz,pravděpodobně se budou bránit ale pokud napotřetí neodstraní závadu máte podle zákona nárok na odstoupení od smlouvy
pokud však to chcete vyřešit svépomocí tak dalším krokem je vyndat z pc všechny "přebytečné" komponenty tj.nechat poze základní desku+cpu+jednu RAM(v případě že máte procesor s inegrovanou grafikou vyhodit i kartu)a vyzkoušet,pokud bude pc takto fungovat přidávejte jednu komponentu za druhou dokud se neobjeví závada,pokud pc bude blbnout i v základním osazení bude nejspíš vadná základní deska,

edit-máteli více modulů RAM tak vyzkoušet osazení každé zvlášt a nakonec spolu
strapaty12 (55)|30.4.2013 09:05
keby PC nevidel GK ozval by sa pískanim...
skor to odhadujem problem s biosom ...
jedna otazka ... nevipinate PC z elektriny(niektory pouzivatelia to robia aby usetrili pa Kc za elektrinu ale vymlatia si baterku na doske a PC potom nechce nabehnut).. vyskusajet kupin novu baterku (cca 20Kc) na zakladnu dosku a vymenit...
Matherdet (955)|30.4.2013 12:58
[QUOTE=strapaty12;531914]keby PC nevidel GK ozval by sa pískanim...[/QUOTE]

To nemusí být pravda,já mám třeba v Pc na zákl. Desce displej,kde se mi ukazují chyby atp. Ale nevím co bych dělal kdyby ne protože u Define R3 jsem ten speaker opravdu nenašel.
jardamira (6)|3.5.2013 08:42
Děkuji za rady
Jak jsem psal, počítač byl koupen v elekro prodejně jako akční v listopadu loňského roku. Je to nějaký levný model HP, ani nepípá, nemá repráček ani diody nebo displej. Tím pádem se něco o stavu dozvím, když se mi to zobrazí na monitoru. A tam nedojde nic.....
V baterii to určitě nebude, a krom toho na její vyndavání nemám dost odvahy - hrabat se v BIOSu, když je to v záruce. To ať si zkusí oni.
Komponenty fungují dobře. Prostě když se s počítačem něco dělá - kabely, komponenty - tak startuje hned. Ale po pár dnech nenaběhne a nenaběhne, musí se hýbat s kabely nebo otevřít a "docvakávat". Pak se rozběhne a funguje v pohodě, ale kdo má pořád lézt pod stůl? :-)
Možná jsem se zbytečně upnul na nějakou mechanickou závadu - někde vadnej kondenzátor nebo něco špatně přiletováno, nevím.. Ještě mě napadá: na desce je i integrovaná grafika, ale vývody jsou zaslepený. Možná se něco hádá v biosu.
Tenhle víkend jedem zase reklamovat - vrátit, tak uvidíme. Dám vědět.
jardamira (6)|5.6.2013 08:23
Přátelé, teď už jenom pro informaci - pokračování příběhu.
Počítač nám vrátili z reklamace, se standardním postupem jako minule - kontrola, vyčištění, výměna grafické karty. Jestli to ještě bude zlobit, tak příště už vrátí peníze.
Zatím po pěti dnech nezlobí....