reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Při spuštění Google Chrome PC zamrzne

p0ky (25)|24.4.2013 20:04
Zdravím vás,
chtěl bych poradit s problémem, který mám s Google Chrome na svém stolním PC. Tento PC jsem cca rok neměl doma a zapůjčil ho kamarádovi (kvůli práci na jednom projektu). On mi PC vrátil - nepoškozený. Po formátu a nainstalování win7 jsem ale zjistil, při instalování běžných programů (chrome, vlc, kmp, office, skype atd atd...), že při spuštění Google Chrome se tento prohlížeč sekne. Ale ne že by se sekl jen prohlížeč a dal se vypnout. Problém je větší, a to takový, že zamrzne úplně celý PC a jsem nucen restartovat.

Ostatní prohlížeče jako IE, nebo FireFox jedou v pořádku. Samozřejmě mi bylo razeno, abych tedy používal tyto browsery. Ale já si na chrome docela zvykl a jde mi hlavně o princip. Že jako PROČ to zrovna na tomto PC nejede, když třeba na notebooku problém, stejně jako stamilióny dalších lidí, tento problém není.

Zkoušel jsem googlit, ale nic jsem nenašel.

Tak pokud by někdo věděl, co s tím, byl bych mu zavázán.

Děkuji předem za rady
r34ktor (7477)|24.4.2013 20:17
Konfigurace PC?

Jak se chová portable Iron?
p0ky (25)|24.4.2013 20:30
Intel Core i5-2400 CPU @ 3.10GHz 3.30 GHz
8GB RAM
Win7 ultimate (64-bit)
Nvidia GeForce GTX 560 Ti

btw. co je ten portable iron?
r34ktor (7477)|24.4.2013 20:34
Iron = Chome očesané o šmírovací funkce.

Portable = přenositelná instalace nezasahující do systému.
p0ky (25)|24.4.2013 20:49
Tak jsem jej vyzkoušel a pořád to dělá to samé. Jako že spustil jsem ho. Najel např. na facebook. Pak jsem zkusil youtube a jak jsem jen psal název songu a dal enter, hned to zamrzlo = direct restart :-/ Fakticky to nechápu... :(
r34ktor (7477)|24.4.2013 20:51
Zkus v chrome:flags natvrdo zakázat akceleraci grafickou kartou.
p0ky (25)|24.4.2013 21:43
"Kompozice pomocí grafické karty na všech stránkách Mac, Windows, Linux
Používá urychlování kompozice pomocí grafické karty na všech stránkách, nikoli pouze na těch, které obsahují urychlované vrstvy."

u toho zvolit "deaktivovat" teda?
r34ktor (7477)|24.4.2013 23:23
Ano.

Jinde problémy nejsou (například u her)?
p0ky (25)|25.4.2013 08:23
V tu chvíli, když jsem to udělal, na základě tvé rady, to jelo. Ale musím to zkusit ještě dneska pořádně. Každopádně děkuji za pomoc!

Ne, u her jsem žádný problém, ZATÍM, nezaregistroval. Nebo máš zkušenost i co se týče her? Že by se to nějak takto projevovalo?
r34ktor (7477)|25.4.2013 12:32
Kdyby se to projevovalo i u her, mohlo by jít o HW problém GK. Takhle to spíše vypadá na nekompatibilitu HW akcelerace Chrome s tvou konfigurací. Otevřením chrome:gpu získáš více informací. Dříve to klidně mohlo chodit. Problém asi bude způsobovat nějaká změna v kódu prohlížeče, nebo ovladače GK.
p0ky (25)|26.4.2013 16:09
Tak, bohužel, musím konstatovat, že to chvíli jelo. I video na youtube jsem pustil a vše jelo. Pak jsem otevíral odkaz z icq konverzace a jelikož byl Chrome nastaven jako výchozí prohlížeč, otevřel se a v té chvíli PC se sekl. Všímám si ale už další věci - když pustím PC poprvé během dne, tak se to taky sekne. Přitom žádný program, kromě skype/utorrentu, není puštěn. Fakticky už je to na palicu, co s tím pc se děje...nejradši bych to dal někam na diagnostiku, ale je otázkou KAM? Prvně bych to chtěl zkusit nějak vyřešit sám...resp. s pomocí tebe a dalších na fórum :-/
r34ktor (7477)|27.4.2013 13:19
V první řadě prověř HW - udělej testy CPU (wPrime, OCCT), RAM (Memtest86, Memtest86+, GoldMemory) a GPU (FurMark, OCCT, Video Memory stress Test) a HDD (nástrojem od výrobce). Prohlédni stav kondenzátorů na desce.

Také by neuškodilo uvést kompletní konfiguraci sestavy.
Matherdet (955)|27.4.2013 18:24
Podobný problém jsem řešil na jednom starším Vaio notebooku,bohužel jsem to nedokázal vyřešit a funguje tam Firefox.Pamatuji se ale že to na jiném windows účtě jelo,zkus to,třeba ti r34ktor na základě toho nějak poradí.
euforik22 (1)|11.6.2013 06:43
V podstate rovnaky problem mam aj ja Procesor ma tiez core i5 ale graficku kartu ATI RADEON 6850 a stava sa mi toto zamrzanie hlavne po starte PC
Som zvyknuty ze si kazde rano pustim PC a precitam nejake spravicky spustim chrome a bum zamrzne a jedine vychodisko je reset.
Po druhom alebo 3tom restarte vsetko zasa funguje bez problemov cely den.

Reinstalacia prehliadaca nepomohla.
Inak akceleracia ide bez problemov napr Minecraft mam pusteny aj 4 hodiny a nepadne. Takze graficka to nebude.
Mam este SSD disk ktory som podozrieval ale to asi tiez nebude problem.

POdarilo sa ti uz vyriesit tento problem?
DrZelenka (2491)|22.6.2013 23:57
[QUOTE=euforik22;534611]V podstate rovnaky problem mam aj ja Procesor ma tiez core i5 ale graficku kartu ATI RADEON 6850 a stava sa mi toto zamrzanie hlavne po starte PC
Som zvyknuty ze si kazde rano pustim PC a precitam nejake spravicky spustim chrome a bum zamrzne a jedine vychodisko je reset.
Po druhom alebo 3tom restarte vsetko zasa funguje bez problemov cely den.

Reinstalacia prehliadaca nepomohla.
Inak akceleracia ide bez problemov napr Minecraft mam pusteny aj 4 hodiny a nepadne. Takze graficka to nebude.
Mam este SSD disk ktory som podozrieval ale to asi tiez nebude problem.

POdarilo sa ti uz vyriesit tento problem?[/QUOTE]

Tak minecraft bych vůbec nezmiňoval v souvislosti se zátěží grafické karty - teď jsem to zkoušel (HD 7850, tekkit s x64 texturama) a zátěž GK nešla přes 3%.

Pokud chceš vyloučit grafiku, tak si stáhni Kombustor a nech ho běžet tak hodinku, nebo déle.
p0ky (25)|2.8.2013 23:51
ouch, vůbec jsem si nevšiml další reakce na tento můj problém. Jinak bohužel, vůbec se mi to nepodařilo vyřešit a problém přetrvává :(
r34ktor (7477)|3.8.2013 11:47
Vzhledem k tomu, že máš GK nVidia, mohl by pomoci downgrade ovladače. Napiš, jakou verzi aktuálně používáš.