reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

odolny a spolehlivy externi 2.5" HDD

asija (16)|25.4.2013 09:28
Ahoj,

googloval jsem si ted na internetu a cetl testy 2.5" externich HDD, a prekvapuje mne ze se vsude soustreduji na rychlost, a uplne opomijeji mnohem dulezitejsi vlastnost (minimalne pro mne) kterou je odolnost.
napr. i zde
https://www.svethardware.cz/recenze-test-1tb-externich-disku-s-usb-30/35105-8
chapu ze odolnost je obtizneji kvantifikovatelny parametr nez kapacita, rychlost a cena, presto bych rad podle neho vybiral.

Externi HDD chci na nekolik veci
1) zalohovani dat z notebooku ( ktery ma mensi interni disk ), chci na nej odkladat data ktera nepotrebuji mit porad u sebe (napr. filmy)
2) prenaseni dat mezi pocitaci ( napr. od znamych a kamaradu )

malo kdy potrebuji naraz prekopirovat vice nez 10 GB a tech par minut si klidne pockam, muze mi byt jedno jestli to je o minutu drive ci pozdeji

Co me ale sakra hodne zajima je abych se nemusel bat ten disk vzit do kapsy a nekam s nim jit, a neriskoval ze mi ten disk za cvili odejde a ja prijdu o data na nem ulozene.
muze se stat nekolik veci
1) semtam se muze nedopatrenim diskem nekde klepnout
2) disk muze navlhnout (spise nez to jak dlouho vydrzi pod vodou mne zajima jestli nezkorodujou kontakty kvuli vyparum potu kdyz ho mam v kapse, nebo s mokrym oblecenim v batohu )
3) disk muze selhat kvuli nejake vnitrni vyrobni vade, nebo kvuli tomu ze zapomenu dat "bezpecne odbebrat"
4) muze se uviglat kablik (coz jsem cetl v diskuzich) a podobne

Mozna nekdo namitne ze rozumnejsi by bylo koupit si 2 zarizeni 1) staticky disk pro zalohovani 2) prenosny disk na prenaseni. Ale to se jasne financne nevyplati ( radsi zaplatim 2500,- za lepsi prenosny disk nez 2000+1500 za jeden prenosny a jeden staticky ), a navic by byl docela opruz to porad prekopirovavat a zalohovat.
Samozdrejme si nechci kupovat SSD disk (i kdyz ten by byl asi zdaleka nejodolnejsi ) protoze jejich cena je nekde uplne jinde.

moc bych uvital odkaz na nejakou analyzy/test soustredujici se prave na odolnost. Nebo alespon doporuceni na co se soustredit, podle ceho odolnost odhadnout.