Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 24 z 24

Téma: Víkendová diskuze: Elektroodpad

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

teď tu tak přebírám haldu starých CD/DVD ... by mě zajímalo s tím odpadem. Rozstřihat, aby se z nich nedalo běžnou metodou číst a pak do sběrného dvora?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od George eLzyx Zobrazit příspěvek
    teď tu tak přebírám haldu starých CD/DVD ... by mě zajímalo s tím odpadem. Rozstřihat, aby se z nich nedalo běžnou metodou číst a pak do sběrného dvora?
    rozpalit v kotli dobela cerne uhli a spalit, tak zlikvidujes v pohode i plastove flasky / ale uhli opravdu dobela, jako ve spalovne... /

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Kousek od domu mam popelnici na elektroodpad , takze mensi nepotrebna elektronika jde tam . Ve meste je take sberny dvur , takze nemam problem to tam cas od casu odvest . Odpadu nastesti nemam tolik tak je to snad jednou az dvakrat rocne a to myslim neni takova hruza , nez to vyhazovat jako nekteri do komunalniho odpadu...

Neregistrovaný

Ještě loni mě v našem Ekodvoře považovali za bláznivého ekoteroristu, který neváhá jít odevzdat jednu jedinou baterku do hodinek. Mno, a potom mi jeden podvratný živel přisunul info, abych se na to díval z hlediska pověstné neviditelné ruky tržního hospodářství. Samozřejmě podsunul i ceny. Takže já třídím jak pako, lítám s tím pěšky kdoví kam, do popelnice za týden ani nenaplním sáček od rohlíků a ještě za to málo výrazně zvedli poplatek za popelnice.
    Na mé straně je práce navíc, odpad mi doma zabírá místo, zdarma třídím a mnou roztříděný a odnesený odpad pak někdo zpeněží a ještě mi zvedne poplatek za popelnice? Tohle už jsou argumenty, které i já při svých mentálních schopnostech pochopím.
    Pročetl jsem si zákon o odpadech, zjistil definici směsného komunálního odpadu, za který platím a od letoška jde všechno do popelnice sakum prdunk od obálky po elektrospotřebiče. Když si za to platím a nezohlední se moje třídění a množství vyprodukovaného odpadu, tak co.... Letošním zdražením počínaje jsou mi nějaké příští generace ukradené, stejně jako to, co si kdo o mě myslí.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

S elektroodpadem zacházím podle toho co to je, baterie jsou v pohodě vyhodím je v kdejakém elektroobchodě, velké věci směruji na sběrný dvůr či velkoobjemový kontejner, ale ten u nás asi už nepřistaví. Malé věci jako třeba sluchátka jsem vyhodil normálně do popelnice, i když podle zákona to taky patří do sběrného dvora, ale přeci pojedu do sběrného dvora s sluchátky, to bych víc projezdil (plus strávil bych cestou nějaký čas) než kolik je hodnota sluchátek a to podle mě není extra ekologická zátěž.
    Kontejnery na elektroodpad neznám, nidky jsem ho neviděl, jen na baterie. Neodprodávám elektroodpad na recyklaci.

A obecně odpad třídím, i když ne úplně všechno, navíc ne na všechno jsou kontejnery.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od john Zobrazit příspěvek
    rozpalit v kotli dobela cerne uhli a spalit, tak zlikvidujes v pohode i plastove flasky / ale uhli opravdu dobela, jako ve spalovne... /

To je rada ... bursíkovy brikety na tebe! (aneb PETku vysypat pilinama, zalejt vyjetým olejem a pálit)

Taky se přidávám k dotazu co se starými CD a DVD... mám jich poměrně hodně a nevím si s tím rady

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Marty_OC Zobrazit příspěvek
    To je rada ... bursíkovy brikety na tebe! (aneb PETku vysypat pilinama, zalejt vyjetým olejem a pálit)

Taky se přidávám k dotazu co se starými CD a DVD... mám jich poměrně hodně a nevím si s tím rady
    cekal jsem, kdy se nekdo ozve , ale ted se mylis...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Digitální placky stačí škrábnout nožem a vyhodit do normálního odpadu. Dle letáků OZO to tam patří.
    Mimochodem poplatky za odpad jsou limitované 500 CZK, jinak by byly určitě vyšší!

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Placky by me spis prisli do plastu. Ale od te doby, co si platime recyklacni poplatek, tak se likvidace elektroodpadu nesmi jiz dale zpoplatnovat. V kazdem vetsim elektru je sberne misto. Ve sbernem dvore smi vybirat poplatek za vse , ale ne za elektro. Take jsou elektrosroty, kde naopak jeste zaplati, za privezeny elektroodpad. Neni to jeste dostatecne, ale na mnoha mistech stoji kontejnery urcene pro elektro ...

Nechapu tedy nektere vyse uvedene argumenty ...

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  3. Víkendová diskuze: Flashka s USB 3.0?
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 10:32
  4. Víkendová diskuze: Ozvučení PC
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 14-02-2011, 19:38
  5. Víkendová diskuze: Spolehlivost wi-fi
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 31-10-2010, 16:09