reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrznutí Windows, následně chyba 0xc00000e9, vadné SSD?

Leon1464 (118)|26.4.2013 08:45
Zdravím, mám problém s mým PC - komponenty jsou v podpisu. Včera jsem nechal PC odpoledne zapnuté, když jsem se k němu večer vrátil tak zamrzly Windows. Myší šlo hýbat normálně ale plocha nereagovala. Restartoval jsem PC, které následně zamrzlo na přihlašovací obrazovce. Při dalším restartu a pokusu o najetí do nouzového režimu na mě vyskočila chyba 0xc00000e9, teď už PC z disku ani nebootuje, rovnou se objeví chybové hlášení že chybí bootovatelný disk. Jako systémový disk mám SSD OCZ Vertex 4. Odpojil jsem klasické harddisky a zkoušel jsem nabootovat záchrannou flashkou Hiren Boot CD, a taky z linuxové distribuce. Ani v jedné se SSD nezobrazí, prostě jako by tam systémový oddíl vůbec nebyl. BIOS SSD rozpozná. Windows mi nezamrzly poprvé, občas mi takto vytuhly po vložení DVD do mechaniky, na fóru jsem ohledně toho založil téma, ale nepodařilo se mi přijít na příčinu.

Poslední změny v systému byl upgrade grafického ovladače na 13.4 WHQL včera odpoledne, aktualizace ovladačů základní desky a update BIOSu minulý týden. Do té doby všechno běželo normálně. Pro jistotu jsem flashnul původní verzi BIOSU, potíže to ale nevyřešilo.

Mám podezření že buď odešlo SSD, nebo je něco špatně se SATA řadičem desky. Obojí je pro mě tak jako tak katastrofa. Máte někdo podobné zkušenosti s SSD? Je nějaká šance na obnovu dat? Vlastně nevím co mám jít spíše reklamovat, jestli SSD, nebo základní desku.

Díky.
dzandra (1368)|26.4.2013 08:49
Když s hirent bootu nabotuješ třeba do gparted , tak ti to tam disk ukazuje?
Leon1464 (118)|26.4.2013 08:51
Nevím, to jsem nezkoušel.
Leon1464 (118)|27.4.2013 13:37
Tak jsem dnes navštívil alfu, kde jsem SSD koupil. Předběžná diagnóza zní vadný řadič SSD. Ještě jsem si ho nechal a chtěl bych z něj zkusit ještě nějak vydolovat data. Jinak ho půjdu v pondělí vyměnit :( Toliko ke spolehlivosti SSD.
r34ktor (7477)|27.4.2013 13:54
Zkus připojit SSD do jiného PC. Ovšem pokud je opravdu vadný řadič, je šance na záchranu dat v domácích podmínkách nulová. U SSD platí dvojnásob: Zálohovat, zálohovat, zálohovat.
Leon1464 (118)|27.4.2013 14:56
Když ho připojím k jinému PC tak dané PC zamrzne po nabootování do Windows. Myslím, že SSD odešlo do křemíkového nebe spolu s daty. Bez bitové kopie systému už ani ránu :(

Jinak to vzdávám, data jsou opravdu v trapu. SSD nevidí žádná utlita v hirenu ani linuxové distribuce.
Leon1464 (118)|27.4.2013 15:02
Tak mě napadá jestli jít zase do Vertex 4. Nebyla by lepší jiná alternativa. Nejlépe taková co neumře po třech měsících?
r34ktor (7477)|27.4.2013 15:12
U žádného SSD nemáš záruku, že ti druhý den neumře.
Kotty (186)|27.4.2013 16:15
Abych nezakládal nové téma - mám podobný problém. Po zakoupení nové desky Zotac A75-ITX WiFi B-series a chladiče Noctua NH-L9a (cca dva týdny zpět) mě PC třikrát zamrzlo a po restartu hlásilo chybu: Bootable device not found. 2x zamrzlo při provozování náročných aplikací, včera ovšem při běžném "surfování". Dříve jsem měl desku Asrock FM2A75M-ITX, u které se toto nedělo, nicméně byl tam jiný problém (ale dost možná se na jiné desce ten samý problém pouze jinak projevil), kdy naskočila modrá smrt a po restartu PC nechtěl nabootovat. Spravilo to snížení napětí a frekvence APU, resp. alespoň jsem si to myslel, protože jsem to vždy přisuzoval vyšším teplotám, kterým se ve skříni Lian Li PC-Q03 jednoduše vyhnout nedá (navíc jsem měl pouze BOX chladič). Neřekl bych, že je to způspbeno vadnými kabely či kontakty, kontroloval jsem to snad 10x, zkusil jsem i jiné SATA porty. Takže mě napadá vadné SSD, zákl. deska nebo RAMky, na které bohužel fouká horký vzduch od chladiče (mezi chladičem a ramkami je cca 2mm mezera).

Disk jsem zkusil otestovat v HD Tune a vše proběhlo v pořádku, OCCT test taky nic, Memtest86+ se mi bohužel nepodařilo spustit. Na fóru Crucialu jsem se dočetl, že by to mohlo být chybou disku a nový firmware by to mohl opravit, tak ještě zkusím to, ale byl bych vděčný, kdyby někdo se zkušeností s podobným problémem tuto doměnku potvrdil či vyvrátil a poradil, co by mohlo být špatně (bohužel si nemohu dovolit reklamovat mobo, ssd a ram zároveň). Předem díky.
Daluphoto (5)|30.10.2013 08:14
Zdravim včera při aktualizaci na win.8,1 modrá smrt.nelze nabotovat system v BIOS se nenačte systémový disk SSD OCZ Agiliti4 .Asi šel do věcných lovišť .