reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vodní chlazení pro AMD procesor

kavkoun78 (5)|2.5.2013 16:55
Dobrý den,
pořídil bych si rád vodní komplet, ale nerozumím tomu až tak do detailů...Zajímá mě, co mám případně špatně a nebo co mi chybí v odkazu na košík (hlavně ohledně příslušenství) . Děkuji za pomoc.

Jo, expanzka :-)
http://www.alphacool.cz/produkt/Bitspower_Water_Tank_Z-Multi_250_-_Acetal.html?arg1=01061100

a zbytek:
http://www.alphacool.cz/Nakupni%20kosik?arg1=MjAxNzE6Mnw5MTkxOjh8MjUyNTQ6MXwxMTA5MTozfDMwNjg2OjF8MjE0MDoxfDI0MTc1OjN8MjQzNTc6MXw%3d
Alphacool Support (1563)|2.5.2013 17:17
Dobrý den,

vyloženě špatně tam není nic (teda kromě toho, že hadice potřebujete 16/11mm a ne 16/10mm), ale mohlo by to být asi lepší za stejné peníze nebo levnější se stejným výkonem...

Jakou máte case ?
Nebyla by lepší expanzka do dvou 5.25" pozic ? Klasické trubkové expanzky se už moc nepoužívají...
Pumpa je možná až zbytečně výkonná, pokud neplánujete chladit i VGA...
To samé radiátor je možná až zbytečný pouze pro CPU - tlustější radiátor se Vám do skříně nevejde ? Protože třeba Alphacool UT60 je lepší než ten XSPC EX a je jen o trochu dražší.
Kapalina je úplně zbytečně drahá...
Proč nechladit VGA ?

Takto bych to poskládal já http://www.alphacool.cz/Nakupni%20kosik?arg1=MjE4MTU6MXwxMDk1MDoxfDIyMTk5OjF8MjAxNzE6Mnw5MTkxOjh8MjUyNTQ6MXwxMTA5MTozfDIxNDA6MXw5OTI1OjN8

Lepší hadice, stejně dobrá kapalina, lepší expanzka, o dost lepší radiátor. Výsledná cena stejná.
kavkoun78 (5)|2.5.2013 20:04
Děkuji za radu, dám nejspíš na Vaše slova :-).
JuraS. (215)|16.7.2013 14:52
Pokud se k tomu mohu vyjádřit tak bych z té navržené sestavy dokázal něco ušetřit. Jednak kapalina se dá spolehlevě nahradit třeba okenou (to kdybych chtěl modrou barvu) a nebo denaturovaným lihem (klidně s kapkou potravinářskýho barviva pro ty co mají rádi barevný orgie). Na modulu a fifinakých co do sebe zapadnou se nedá šetřit, ale na hadicích určitě. V každým obi a podobných krámech mi nařežou hadice různých průměrů za cca 20,-/metr. Zkušenosti za akvaristiky. A když se do okruhu vloží expanzní nádoba do které se vleze akvaristické čerpadlo (a nebude vadit, že je na 220V a musí se zapínat samostatně) pak se ušetří tisíce. A kdyby šlo o "bastlení" a nešlo o design tak jsem viděl na netu chladič ze škody 120 co chladil taky dost dobře (bodejď ne s tou jeho plochou žeber). Prostě, někdere "originální" věci jsou jen přebaly se sakra drahou nálepkou. Znám to ze svých koníčků. Kdy to co v akvaristice kupují za tisíce se v rybařině používá na kila za pár kaček a naopak. To co složitě řeší v modelařině se normálně používá v akvaristice.

---------- Doplněno v 14:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:52 ----------

Pokud se k tomu mohu vyjádřit tak bych z té navržené sestavy dokázal něco ušetřit. Jednak kapalina se dá spolehlevě nahradit třeba okenou (to kdybych chtěl modrou barvu) a nebo denaturovaným lihem (klidně s kapkou potravinářskýho barviva pro ty co mají rádi barevný orgie). Na modulu a fifinakých co do sebe zapadnou se nedá šetřit, ale na hadicích určitě. V každým obi a podobných krámech mi nařežou hadice různých průměrů za cca 20,-/metr. Zkušenosti za akvaristiky. A když se do okruhu vloží expanzní nádoba do které se vleze akvaristické čerpadlo (a nebude vadit, že je na 220V a musí se zapínat samostatně) pak se ušetří tisíce. A kdyby šlo o "bastlení" a nešlo o design tak jsem viděl na netu chladič ze škody 120 co chladil taky dost dobře (bodejď ne s tou jeho plochou žeber). Prostě, někdere "originální" věci jsou jen přebaly se sakra drahou nálepkou. Znám to ze svých koníčků. Kdy to co v akvaristice kupují za tisíce se v rybařině používá na kila za pár kaček a naopak. To co složitě řeší v modelařině se normálně používá v akvaristice.
DrZelenka (2491)|16.7.2013 19:53
Jo, narvěme tam hadice pochybný kvality, kapalinu s kdovíjakým složením a za pár let hadice ztvrdnou a prasknou, nebo je ta kapalina jinak poškodí. Přemejšlej na čem má smysl šetřit - ty jsi z 11 000 ušetřil 500 za hadice/vodu a budeš z toho mít paskvil u kterýho nikdy nevíš kdy vyteče voda.

Co se týče radiátor z auta - proč ne (ale uživatel musí být dost zručný, aby ho příslušným způsobem upravil a mít dost silnou pumpu). U pumpy by byla úspora max 500kč (levné akvarijní vs. levné z od alphacool) z čehož by min 100kč padlo na úpravy pumpy a mě osobně by extrémně vadilo, že by čerpadlo muselo být nonstop ponořeno ve vodě a zapínat se extra (PC by se pak stalo citelně hůře přenosné a je lehké zapomenout na jeho zapnutí).

Kromě použítí brutálního radiátoru (za cenu nepřenosnosti sestavy) v daných "úsporách" nevidím smysl, protože podle mě přinesou více problémů, než plusů a cenová úspora je stejně minimální.
JuraS. (215)|18.7.2013 07:42
Víš, on je ten problém, že ty hadice o kterých ty píšeš jsou úplně ty stejný jako z toho obi...a kapalina jakbysmet....no nevím, v akvárku kde mám teplotu +-28C mi běží čerpadlo furt cca 4 roky (sem tam kvůli čištění na chvíli vypnu) a přesto hadice jsou ok...a mám zelené...na balkoně používám ty samé ale bílé na zalívání kytek..už 3 sezony jsem je nestěhoval. jsou tam v létě i v zimě..a mrchy jedny laciný drží...a nevím jestli někdo namontuje vodníka do mašiny co pak roky nechá běz dozoru a nic nemění...to leda server někde v servrovně a dokud neklekne tak ho nechat pracovat....ale jak říká klasik.."každý soudruh může jít tancovat s jakoukoliv soudružkou v tomto sále"...čili každý strůjcem svého štěstí a za co vyháže peníze je jeho věc...

---------- Doplněno v 07:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:41 ----------

Víš, on je ten problém, že ty hadice o kterých ty píšeš jsou úplně ty stejný jako z toho obi...a kapalina jakbysmet....no nevím, v akvárku kde mám teplotu +-28C mi běží čerpadlo furt cca 4 roky (sem tam kvůli čištění na chvíli vypnu) a přesto hadice jsou ok...a mám zelené...na balkoně používám ty samé ale bílé na zalívání kytek..už 3 sezony jsem je nestěhoval. jsou tam v létě i v zimě..a mrchy jedny laciný drží...a nevím jestli někdo namontuje vodníka do mašiny co pak roky nechá běz dozoru a nic nemění...to leda server někde v servrovně a dokud neklekne tak ho nechat pracovat....ale jak říká klasik.."každý soudruh může jít tancovat s jakoukoliv soudružkou v tomto sále"...čili každý strůjcem svého štěstí a za co vyháže peníze je jeho věc...
Alphacool Support (1563)|19.7.2013 11:23
Obyčejné hadice z OBI sice stojí 20 Kč za metr, ale nedosahují takové pružnosti a kvality materiálu jako nejlevnější hadice co máme v nabídce my. Velmi často za čas chytnou mléčnou barvu. Pak mají v OBI kvalitnější hadice, kolem 40 - 50 Kč za metr a ty jsou +- stejně dobré jako ty nejlevnější co máme v nabídce my, takže pokud chcete těch cca 20 Kč za metr ušetřit, tak je tam koupit můžete.
Ony i ty nejlevnější hadice možná budou dobré dlouhodobě, pokud v nich bude destilka bez přísad nebo obecně něco neagresivního, ale ve vodním okruhu ty přísady být musí a pak to ty nejlevnější hadice nedávají...