Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 54

Téma: Víkendová diskuze: Technologie Star Treku

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Borgskou nanotechnologii a možnost ji ovládat.
    Odpovídat lze po přihlášení

Cpt. Prefab Platfuss

Georginek->
    Hologramy se školačkami? Zkus zaletět do Japonska - abys nebyl překvapený/konsternovaný, nebo hůře - vyděšený ;-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Já osobně nemám moc co kecat do StarTreku, protože jediný, co jsem viděl, byl film. Každopádně ty technologie jsou vesměs všude podobný a co jsem slyšel, tak třeba BSG bylo celkem podobný v určitejch věcech.
    Rozhodně by se hodilo něco podobného pohonu FTL (faster than light) známého z několika seriálů

Citace Původně odesláno od Cpt. Prefab Platfuss Zobrazit příspěvek
    Georginek->
    Hologramy se školačkami? Zkus zaletět do Japonska - abys nebyl překvapený/konsternovaný, nebo hůře - vyděšený ;-)
    Když já moc na asiatky nejsem

Cpt. Prefab Platfuss

VencaX, Georginek ->
    Nicméně nepochybujte, že to bude jedna z prvních dosažených "met" (hologramy se školačkami) - viz. případ VHS...

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Já osobně nemám moc co kecat do StarTreku, protože jediný, co jsem viděl, byl film. Každopádně ty technologie jsou vesměs všude podobný a co jsem slyšel, tak třeba BSG bylo celkem podobný v určitejch věcech.
    Star Trek má s BSG společného asi tolik, že v obou seriálech figurují lidé a vesmírné lodě. A přesto i tyto dva aspekty jsou v obou seriálech hodně odlišné. Star Trek vs. BSG = nebe a dudy.

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Star Trek má s BSG společného asi tolik, že v obou seriálech figurují lidé a vesmírné lodě. A přesto i tyto dva aspekty jsou v obou seriálech hodně odlišné. Star Trek vs. BSG = nebe a dudy.
    Dobře, jsem hodně vedle, ale pořád jde o vesmírné lodě, které umí cestovat pomocí nějaké "skokové" technologie.

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

podle nemory alfa nebo star trek wiki,je k replikatoru potreba i prislusne chemicka smes,ktera se pak pomoci energie premeni na replikovany predmet. ono v podstate na zacatku byl proteinovy automat ve .22 stoleti[prvni pokusy s replikaci stravy],ve 23 stoleti urcite uz meli prvni replikatory ale stejne meli na lodi vlastni kuchyne .... fazer bych ani moc nechtel,v podstate by se mi zamlouvaly i vylepsene plazma zbrane od jednotek m.a.c.o ..

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Dobře, jsem hodně vedle, ale pořád jde o vesmírné lodě, které umí cestovat pomocí nějaké "skokové" technologie.
    Nikoli.

BSG = jump drive = okamžitý skok z místa A na místo B.

Star Trek = warp drive = vytváření warpového pole umožňujícího nadsvětelnou rychlost letu, avšak stále se jedná o let, nikoli o okamžitý skok z místa A na místo B.

Warp drive is a hypothetical faster-than-light (FTL) propulsion system in the setting of many science fiction works, most notably Star Trek. A spacecraft equipped with a warp drive may travel at apparent speeds greater than that of light by many orders of magnitude, while circumventing the relativistic problem of time dilation. In contrast to many other fictional FTL technologies, such as a "jump drive" or the Infinite Improbability Drive, the warp drive does not permit instantaneous travel between two points; instead, warp drive technology creates an artificial "bubble" of normal space-time that surrounds the spacecraft (as opposed to entering a separate realm or dimension like hyperspace, as is used in the Star Wars, Stargate franchise, Warhammer 40,000, Babylon 5 and Andromeda universes).
    Když pominu samotné lodě a jejich cestování, v BSG není nic jako transporter, replikátor, tricorder, phasery, energetické štíty, fotonová či kvantová torpéda apod. Galactica měla coby nejničivější formu výzbroje atomovky, jinak se spoléhala na bohatou plejádu projektilových zbraní (kulometů a kanónů) a odpalovače raket, přičemž hlavní ofenzivní silou byly skupiny stíhačů, které byly opět vybavené projektilovými zbraněmi, konkrétně kulomety.

Líbí se mi oba seriály, jenže právě proto, že jsou naprosto odlišné - ve všem, nejen po stránce technologií.

A k tématu diskuze - osobně bych nejvíce uvítal technologii replikátorů, jelikož by měla největší a nejvíce pozitivní dopad na naše životy a vůbec na naši společnost jako takovou (aneb žádné masné výrobky z Alberta :-)).

Registrace
    Jun 2008

Dobře, takže to vezmeme jinak... Pořád jde o FTL a jeho využití k přesunu z místa na místo. To je to, co jsem chtěl říct svým prvním příspěvkem

Registrace
    May 2006

FTL není nic jiného než zkratka pro tato 3 anglická slova: faster-than-light (rychlejší-než-světlo).

Registrace
    Jun 2008

Ano, to samozřejmě je. Ale zatím nemáme žádný takový pohon, který by zvládl letět rychleji než světlo, nebo ano?

Registrace
    May 2006

To tu snad ani nikdo neřeší. Jen tu jaksi chybí vysvětlení té podobnosti mezi technologiemi ve Star Treku a v BSG (cestování nadsvětelnou rychlostí není u lodí technologická podobnost, ale základní předpoklad).

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    To tu snad ani nikdo neřeší. Jen tu jaksi chybí vysvětlení té podobnosti mezi technologiemi ve Star Treku a v BSG (cestování nadsvětelnou rychlostí není u lodí technologická podobnost, ale základní předpoklad).
    Pokud vím, tak spousta lodí v prvním díle první serie v BSG právě FTL pohon neměla a po obsazení kolonií cylony museli spoustu lodí nechat napospas.

Bohužel jsem neviděl ani jeden ze seriálů o Star Treku, pak bych možná ty odlišnosti viděl. Ale to už jsem psal hned na začátku. Samozřejmě že ve Star Treku je spousta technologií, které v BSG neměli, to nepopírám.

Registrace
    May 2006

Nějaké méně vybavené, ať už starší, nákladní, zdravotnické či o jaké další lodě se jednalo, s tou technologickou podobností mezi Star Trekem a BSG souvisí jak?

Registrace
    Jun 2008

Souvisí pouze s tím, že předpokládáš, že pokud existuje vesmírná loď, tak má nadsvětelný pohon. Ne, nemá. A technologicky jsem samozčejmě srovnával pouze skokové/warpové pohony, které dokážou loď přenést z bodu A do bodu B nadsvětelnou rychlostí, ať už se jedná o jakoukoli technologii.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Nejočekávanější technologie
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 24-01-2013, 00:38
  2. Víkendová diskuze: Boomerangové technologie
    Reakcí: 96
    Poslední příspěvek: 06-09-2012, 21:00
  3. Víkendová diskuze: Čekáte na nové technologie?
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 10-04-2012, 22:26
  4. Víkendová diskuze: Využíváte bezdrátové technologie?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 03-03-2010, 21:19
  5. Diskuze k anketě na SHW (Jaký máte monitor z hlediska technologie?)
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 07-06-2007, 21:01