Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 54

Téma: Víkendová diskuze: Technologie Star Treku

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Technologie Star Treku

Za chvilku k nám dorazí nový díl Star Treku. Máte nějakou oblíbenou technologii, co by se mohla uplatnit i v dnešním životě? Nebo naopak v této sérii máte nějaký zcela absurdní "gadget"? Zapojte se do uvolněné diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

No mě by se líbila taková ta jejich 3D tiskárna na věci a jídlo, které říkají replikátor

Neregistrovaný Hroch

Ta "3D tlaciaren / replikator" ma menit energiu na hmotu, dokonca pozivatelneho charakteru. 3D tlacieren je nieco uplne ine.
    Nepaci sa mi ani navrat ku korenom star treku, kde tvorili makety aj obycajne zehlicky.
    New generation bola na tom podstatne lepsie .
    Samotny film nie je startrek, ale len obycajny skoro akcny film.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Jeee neber to tak doslova ale jen obrazně ... samozřejmě že to funguje jinak, dokonce to umí věc zpět rozložit na energii. Ve výsledku je to ale kopírka na něco, co před tím převedli do digitální formy.

Jo a pak by se mi hodil ten jejich tlumočník.

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Star Trek jsem nikdy moc nesledoval, ovšem pár technologií mi určitě uvízlo v paměti.

Transporter - možnost překonat obrovské vzdálenosti téměř okamžite není špatná věc. Bohužel, proces desintegrace hmoty (člověka) a následné složení je něco, co naráží nejen na technické limity, ovšem i ty fyzikální. Zatím se jeví jako nemožné, že budeme někdy schopni rozložit hmotu na jednotlivé částice, poslat je jinam a tam složit do původního stavu.

Tractor Beam - tady už je budoucnost světlejší. Možnost manipulovat s vesmírnými tělesy a třeba je i dokázat odtáhnout z kolizního kurzu se zemí by jistě přišla vhod.

Warp drive - cestování za pomocí dnešních pohonů je zatraceně pomalé. Rychlejší pohony zase naráží na další problémy a ani rychlosti blízké rychlosti světla nejsou dostatečně rychlé na cestu k jiným soustavám. Reakčními pohony se nikam nedostaneme.

Cpt. Prefab Platfuss

Trekies já nerad, bijte mě klidně - fetišpošuci, všechny tyhle "nekonečné příběhy" (startohle, startamto)...
    Ale Phaser bych bral...

Cpt. Prefab Platfuss

Obecně mě ta naivní masomlejnková scífka pěkně vytáčejí... Když mluvím o tom fetiši a nekonečných příbězích: "All those Moment's will be !LOST! in Time, like Tears in Rain..." - výstižná vyjímka potvrzující pravidlo. Vždyť i ten Vetřelec je na hlavu (signál-varování - absolutně na hlavu, první kontakt by byl "trochu" složitější - pravdoláskaři ve vesmíru??? Voyager??? :-D :-D :-D )... Je to všechno tak trochu propaganda, že, erm, pro "hovádka boží, co nakupují zboží" - je libo elektryckou šýp??? Mám raději věci, které se chápou těchto věcí ve znepokojivém duchu...

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Proč sleduješ něco, co není tvůj šálek kávy? Osobně mám nejradši první sérii, která nebyla založena na efektech, ale filozofických otázkách dobývání vesmíru a střetu s jinými civilizacemi.

Cpt. Prefab Platfuss

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Proč sleduješ něco, co není tvůj šálek kávy? Osobně mám nejradši první sérii, která nebyla založena na efektech, ale filozofických otázkách dobývání vesmíru a střetu s jinými civilizacemi.
    Srry, to si dám radši Barbarellu a její "orgastický paprsek", než nekonečný příběh - střety s civilizacemi??? Absurdní...
    Já ti to nebudu brát, je pravdou, že mě to míjí, a někdy se na to podívám zčásti z povinnosti (jsem sci-fi fanda), zčásti to vychází během společenských aktivit - konkrétně ze tvé oblíbené 1. série jsem snad viděl jeden díl (jestli máš nějakého extra favorita, jmenuj, podívám se).

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Například The devil in the dark (Ďábel v temnnotě).

Cpt. Prefab Platfuss

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Například The devil in the dark (Ďábel v temnnotě).
    Tak na tohle se dívat nebudu... Pustím si Mars útočí (aneb pravda a láska a TEN tón)...
    Fakt nee, čtu "Plot" a je to překombinované, na můj vkus příliš - mám raději krátké "současněznějící" věci - povídky R. Bradburyho, P. K. Dicka, S. Lema, ale jsou ti i jiní a delší práce (u mě max román). StarTrek mě vážně míjí...

Cpt. Prefab Platfuss

Chápu, že jsi asi vyhodnotil Voyager jako sérii Star-Treku... Erm... Bude má ironická poznámka "jak typické" vyhodnocena coby urážka? Jen popichuju...

Filmy, seriály - to vše je úplně mimo (aneb Tom Cruise ve filmových adaptacích Dicka)...

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od Jiri@tncm Zobrazit příspěvek
    Transporter - možnost překonat obrovské vzdálenosti téměř okamžite není špatná věc. Bohužel, proces desintegrace hmoty (člověka) a následné složení je něco, co naráží nejen na technické limity, ovšem i ty fyzikální. Zatím se jeví jako nemožné, že budeme někdy schopni rozložit hmotu na jednotlivé částice, poslat je jinam a tam složit do původního stavu.
    Kvantová teleportace je tomu docela blízko - prý už to nefunguje jen se samotnými fotony a elektrony, ale i s prvky což jestli je pravda musí bejt docela hustý. Hlavně když o tom člověk čte tak se to zdá jako větší sci-fi než třeba star trek.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Mě se líbil způsob léčby. Teď bych to bral na zuby.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Mno, ja videl komplet celej Startrek od nejstarsich dilu - az po vsechny serie serialů.....+ filmy.
    A stejne se mi nejvic libil Voyager.

A co bych chtel?
    Transporter, Replikator, ty uzdravovaci pristrojecky, Holo-paluba, a takovej hologram ve forme 16 lety teenky s mirama 100-60-90 by se taky hodil

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Nejočekávanější technologie
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 24-01-2013, 01:38
  2. Víkendová diskuze: Boomerangové technologie
    Reakcí: 96
    Poslední příspěvek: 06-09-2012, 22:00
  3. Víkendová diskuze: Čekáte na nové technologie?
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 10-04-2012, 23:26
  4. Víkendová diskuze: Využíváte bezdrátové technologie?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 03-03-2010, 22:19
  5. Diskuze k anketě na SHW (Jaký máte monitor z hlediska technologie?)
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 07-06-2007, 22:01