reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

tmavý displej na notebooku

valda84 (1)|3.5.2013 14:47
Zdravím,
na notebooku mi zhasl displej, Když se na něho podívám zblízka, tak tam jde vidět plocha a ikony, ale displej je úplně tmavý.
Při připojení na externí monitor funguje normálně.
Zkoušel jsem odpojit ivertor a displej je pořád tmavý.
Může někdo poradit v čem by mohl být problém?
díky moc
r34ktor (7477)|3.5.2013 15:08
Umřelo podsvícení (trubice, LED, nebo řídící elektronika).
johny__g (6387)|3.5.2013 18:07
Asi jak píše r34ktor. Ovšem kdysi jsem měl thinkpad se stejnými příznaky a byla závada v plochém datovém kabelu od grafiky.
xmarek (1676)|4.5.2013 21:09
Právě invertor je zodpovědný za podsvětlení display-e, takže jeho odpojením nezjistíte nic. Jak už tady bylo uvedeno závada může být trojího charakteru: vadný invertor, vadná trubice nebo vadný datový kabel.
mmfmoc (54)|5.5.2013 00:18
Otázkou je, jestli má display podsvětlený CCFL nebo LED, od toho se odvíjí i řešení problému.. Napiš co je to přesně za notebook.

// Aha, nevšiml jsem si, že jsi zkoušel odpojit invertor. No v tomto případě zbývá jen vyzkoušet jiný display, bez toho se nehneme..

2johny__g: Lze změřit napětí na konektoru napájení invertoru a podle toho diagnostikovat.

// Ach jo, nejsem schopnej přemejšlet nebo co. Jako první je tedy možné změřit (před vyzkoušením jiného displaye) napětí na konektoru napájení invertoru. Podle toho by se dal poznat vadný kabel z desky..
xmarek (1676)|5.5.2013 13:44
V minulosti jsem řešil podobný problém a první co jsem udělal jsem odpojil flexi kabel a ten jsem propípal měřákem. V mým případě byla závada právě na tom kabelu.