reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové PC nelze vůbec spustit

Deore3 (71)|8.5.2013 10:49
Zdravím.
Sestavil jsem si své nové PC, když se ho ale pokusím spustit, nic se neděje. Pouze jsem si všiml, že se rozsvítí LED na bezdrátovém přijímači internetu, zapojeném v USB 2.0. Zdroj je slyšet jak velmi mírně bzučí, asi transformátor, to je asi správně. Ale žádné větráčky se nespustí, výstup na obrazovku se také nezobrazuje. Základní desku se zdrojem jsem vyndal na stůl a zkouším to tady, zapínací piny zkratuji šroubovákem. Potřebuji vědět, v jakých případech se alespoň rozběhnou větráčky a v jakých ne, abych zjistil jestli není špatná základní deska. Snad nebude potřeba nic reklamovat. Deska byla tak divně něčím olepkaná, ale je nová. Díky za rady
Sestava:
Gigabyte B75 D3V
Seasonic SS-400 ET
Intel core i3 3220
Kingston DDR3 4GB 1600Mhz 1,5V CL11
Pak ještě další komponenty, ale testuji to bez nich.

---------- Doplněno v 10:49 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:45 ----------

Do desky teď vede ze zdroje: ATX 24pin, sys_fan 4pin, ATX 2x4pin, to je snad vše co je potřeba ne? Osazený je teď jen procesor s chladičem a předtím byla i RAMka, kterou jsem zkoušel ve všech slotech.
Deore3 (71)|8.5.2013 11:28
Zkoušel jsem měřit multimetrem napětí na ATX 2x4pin a molex a žádné jsem nenaměřil. Není to ale ochrana zdroje? Nebo není zdroj vypnutý když není zapnutý počítač?
Matherdet (955)|8.5.2013 11:37
Máš k dispozici nějaký jiný zdroj ? Obvykle ikdyž se na displeji nic nezobrazí tak se roztočí aspoň větráky.Ale tady nic...předpokládám že jsi vše několikrát rozebíral,tak ještě jednou překontroluj kabely,dotlač ram atp....

---------- Doplněno v 11:37 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:36 ----------

Aby ses dostal přes POST potřebuješ alespoň MOBO,CPU,RAM a ZDROJ :D
Deore3 (71)|8.5.2013 12:37
Zdroj jsem teď zkoušel v PC ze kterého píšu a funguje. Ale byl zapojen místo ATX 24pin ATX 20pin a místo ATX 2x4pin ATX 1x4pin, takže 100% jistota že vše ve zdroji funguje není, nejspíš ale funguje správně.
Že jsem nic nenaměřil multimetrem je asi nějaká ochrana proti malé zátěži nebo je zdroj při vypnutém PC taky vypnutý. Tak doufám že to není základovkou, nechce se mi čekat než vyřídí reklamaci.
noirut64 (3)|8.5.2013 12:45
Některé desky mají napájené USB i ve STANDBY režimu, proto ten svítící USB přijímač. Jsi si jistý, že spínáš správné piny? Ono jich bývá kolem několik a pokud se třeba člověk podívá na manuál ze špatného úhlu...aspoň ty větráky by se rozeběhnout měly, pokud nejsou napájecí obvody desky úplně v háji.
Deore3 (71)|8.5.2013 12:49
Nevim co se stalo ale vetrak na cpu uz se toci :D
Pípnutí, jak rád ho slyším :D
Deore3 (71)|8.5.2013 14:51
Díky moc za rady. Už píšu z nového PC ;-) . A šlape jak švýcarský hodinky :D . Udělal jsem tu chybu, že jsem zastrčil 4pin sys_fan ze zdroje do základní desky. Myslel jsem že to je k tomu větráku od zdroje, aby ho ovládala deska, ale on je to nejspíš konektor pro připojení dalšího větráčku. Takže všem díky a taky se omlouvám.
zajdax3 (138)|8.5.2013 17:26
nejspis to bude konektor prez ktery jdou data o otackach ventilatoru zdroje.