reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové PC - bez video signálu

noirut64 (3)|8.5.2013 12:38
Ahoj,
skládal jsem bráchovi nové PC a narazil jsem na problém. Když jsem složil celý počítač a jal se ho vyzkoušet, nedostávám žádný signál na monitor. První pípnutí signalizuje úspěšnou inicializaci CPU a RAM, pak se inicializují mechaniky a ozve se dlouhé a tři krátká pípnutí. Což podle Asusu znamená nefunkční grafický adaptér. Vtipné je to, že tam žádný nemám, jede se přes grafiku na základovce. Setkal se s tím někdo? Já osobně si myslím, že nejspíš budeme muset omlátit prodejci desku přes hlavu, protože je prostě vadná. Ale zajímá mne, jestli se s tím někdo nesetkal a netuší, jestli je případně něco s tím k provedení. Jelikož u integrované grafiky asi těžko zkontroluji kontakty či napájení, je málo možností co dělat. Jediné co mne napadlo, je strčit tam běžnou PCIe grafiku, jestli z ní dostanu obraz a jestli v BIOSu není integrovaná vypnuta. Což by samozřejmě být neměla, ale setkal jsem se už s ledasčím. Bohužel žádnou nemám zrovna po ruce. Reset BIOSu jsem zkoušel. Jedná se o desku Asus F1A55-M LE, zbytek HW netřeba vypisovat, nemá s tímto souvislost. Docela mne to štve, s montáží jsem se vymazlil, urovnal kabely do svazků a upevnil, a teď abych to celé zase rozkuchal.

Nebo zažil to někdo a zná řešení, které mne nenapadlo?
robky (3195)|8.5.2013 13:25
Aký procesor je použitý ?
r34ktor (7477)|8.5.2013 13:34
Výpis kompletní konfigurace určitě nebude od věci. Má vůbec použitý procesor integrovanou grafiku?
noirut64 (3)|8.5.2013 18:19
No jo díky, to není. On to objednával brácha a oni mu nabídli alternativu, protože deska co jsem vybral nebyla na skladě, a jelikož jsem byl pracovně pryč, tak vzal co mu nabídli. A tohodle jsem si nevšiml. No tak už je jasné, kde je zakopaný pes, no tak hold seženeme ještě grafiku :-) Díky za nakopnutí :-)
DrZelenka (2491)|8.5.2013 18:46
To by chtělo rovnou napsat o jakou sestavu se jedná, určení a rozpočet, ať vybereme něco co je pokudmožno nejvýhodnější.