reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tablet kolem 2 000

lape (109)|9.5.2013 18:26
Ahoj.Potřeboval bych poradit s výběrem tabletu pro neteř a synovce.Je jim 9 a 12 let.Cena by měla být do 2 000 max.2 500,-.Hlavní je asi dobrá wi-fi,aby neztrácela signál 2 metry od zdroje a internet jel bez sekání.Je mě jasné,že za ty prachy nelze čekat žádnou hitparádu,ale aspoň aby to nějak rozumně fungovalo.Má někdo zkušenost třeba s Prestigio PMP 3570C,nebo SENCOR Element 7v3?Případně doporučte jakýkoliv jiný.
ICE_D (2754)|9.5.2013 18:36
Mam cerstvou zkusenost s Colorovo City Lite 7, kterej jsem koupil segre a je z nej naprosta nadsena, wifi naslo okamzite a neni problem, 1Ghz na jednodussi hry staci v cajku, je to hezky slicovany, nevrze to, ma to slot na microSDHC (pry do 32GB, odzkousel jsem EMTEC 16GB a jede krasne) a co me uplne dostalo je, ze v cene je nabijecka, USB kabel propojovaci kabel a dokonce i USB redukce microUSB->USB a ochranna folie!!!
Za 1590 podle me neni lepsi volba pro nenarocne uzivatele jako je sestra/neter :D Jen nevim, jestli by jim stacilo 800*480, segra si nestezuje, na tom 7" mi to prijde OK.

http://www.mall.cz/tablety-znacky/colorovo-citytab-lite-7-wi-fi
lape (109)|9.5.2013 19:09
800x480 by nebyl problém.V této ceně se stejně nic jiného nesežene.
No u toho GoCleveru jsou mizerné recenze na Heurece a dost lidí tam píše,že to má mizernou wi-fi.
Salamander (6177)|9.5.2013 19:12
[QUOTE=lape;532557]No u toho GoCleveru jsou mizerné recenze na Heurece a dost lidí tam píše,že to má mizernou wi-fi.[/QUOTE]

No ono se to za tuhle cenu da celkem cekat :D
Chapu ze je to pro decka, ale ja bych nic horsiho nez Nexus7 nekupoval. A vubec, vadi me ze si dnesni deti neumi hrat pomalu s nicim jinym nez s telefonem nebo tabletem. Radsi jim poridte kolo :D
ICE_D (2754)|9.5.2013 19:16
Hele ja jsem si taky myslel, ze bych nic horsiho nez Nexus nekupoval, ale to Colorovo je fakt dobre udelany az me to prekvapilo - bud je ta znacka podcenovana a opomijena (ta znacka se moc v CZ neprodava) a nebo jsem mel neskutecnou kliku na 1 super kus :D

Ale ty recenze na Alze jsou vesmes pozitivni, ty me donutilo to risknout a ono to vyslo :)
http://www.alza.cz/colorovo-citytab-lite-7-d392228.htm#recenze
Salamander (6177)|9.5.2013 19:18
No, jeste je tady tohle, zejo :D http://www.amazon.com/Kindle-Fire-HD/dp/B0083PWAPW
Ale chce to mit znamyho co jede do USA :D
ICE_D (2754)|9.5.2013 19:19
[QUOTE=lape;532557]No u toho GoCleveru jsou mizerné recenze na Heurece a dost lidí tam píše,že to má mizernou wi-fi.[/QUOTE]

Vsak od GoClever nebo Eaget Family me ty negativni recenze odradily a taky od Sencoru, sice je to takova nizsi stredni trida v CZ etablovana, ale pry tomu Elementu hrozne praskaj displeje, tak jsem se mu vyhnul...

[QUOTE=Salamander;532560]No, jeste je tady tohle, zejo :D http://www.amazon.com/Kindle-Fire-HD/dp/B0083PWAPW
Ale chce to mit znamyho co jede do USA :D[/QUOTE]

Neni nahodou 200 dolaru okolo 4000 CZK? :D To se moc do limitu nevejde :D :D
lape (109)|9.5.2013 20:04
Tak jsem zkouknul to Colorovo a má to kupodivu dost dobré recenze od uživatelů,takže do toho asi půjdu. http://www.alza.cz/colorovo-citytab-lite-7-d392228.htm#recenze Jinak NEXUS je cenově opravdu mimo mísu :) A taky jak je znám,tak malý to za chvíli někde zapomene a malá z toho bude dolovat maximum,až to zavaří,takže při ceně kolem 1 500 to až tak vadit nebude.Navíc další věc je ta,že já jim to nefinancuji.Já mám jen něco vybrat.Platí si to ze svých našetřených peněz a po těch pár kačkách od babiček a dědečků to zase tak moc nepřibývá.Jinak kola,trampolínu,in-line brusle a podobné atrakce mají.Hlavně hromadu kroužků,takže přes týden příjdou ze školy a valí buď řádit ven,nebo do houslí,klavíru,keramiky.Na PC chodí jen ke mě,ale to pak teda stojí za to :) Hlavně o víkendu,pokud tady i nocují,tak nemám šanci se k PC dostat.Navíc je jich 5 a ty hádky kdo má zrovna jít na comp a kdo už je tam dlouho atd.jsou hoodně výživné :) :) :)
Matherdet (955)|10.5.2013 16:29
iPad :inlove jediný super výrobek od jablka
Salamander (6177)|10.5.2013 17:32
[QUOTE=Matherdet;532596]iPad :inlove jediný super výrobek od jablka[/QUOTE]

za 2000, jo? :D
a jediny super vyrobek? ha ha ha :D
ICE_D (2754)|10.5.2013 21:32
[QUOTE=Matherdet;532596]iPad :inlove jediný super výrobek od jablka[/QUOTE]

Ale fuj, kdyz tablet, tak Android :D A navic, nejlevnejsi iPad mini je tusim nekde okolo 8k :D
Matherdet (955)|11.5.2013 14:32
Myslel jsem plnohodnotný ipad s retina displejem....má to výdrž jako prase,zaručenou kompatibilitu aplikací a rozlišení ohromí každého...za 10k tohle u samsungu mít nebudete ;) a ano je to jedinej dobrej výrobek :D apple tv je prostě k hovnu macy jsou předraýený sračky s nahovno systémem a iphone nabízí málo oproti konkurenci za extrémní cenu...ipody jsou tak na hraně...ale co se týká kvality výrobků tak tam je jabko na 1. místě
Salamander (6177)|11.5.2013 14:56
[QUOTE=Matherdet;532624]macy jsou předraýený sračky s nahovno systémem[/QUOTE]

Nevim o tom ze by byly predrazeny a OSX je jeden z mala OS s UNIX certifikaci a co se tyce jadra tak mu Windows nesaha ani po kotniky :p :D :D

Ale nevim o co ti jde, iPad s retinou za 2000 nesezenes ani kdyby ses rozkrajel :stupid
VencaX (3686)|13.5.2013 21:35
[QUOTE=Matherdet;532624]Myslel jsem plnohodnotný ipad s retina displejem....má to výdrž jako prase,zaručenou kompatibilitu aplikací a rozlišení ohromí každého...za 10k tohle u samsungu mít nebudete ;) a ano je to jedinej dobrej výrobek :D apple tv je prostě k hovnu macy jsou předraýený sračky s nahovno systémem a iphone nabízí málo oproti konkurenci za extrémní cenu...ipody jsou tak na hraně...ale co se týká kvality výrobků tak tam je jabko na 1. místě[/QUOTE]

Chlape, nic proti iPadu, za tu cenu, za kterou se prodává je super, ale bez JailBreaku bych se neobešel a s ním nemám záruku. U Samsungu jsem sice omezenej tím, že málo často vydává aktualizace systému, ale zase tam mám volnost. Mimochodem ani výrobky od Asusu nevypadaj špatně.

A co se Macu týká, tak jo, platíš za značku a spoustu dalších věcí, ale na hovno systém, to je už moc. Windowsy používám jen proto, že jsem zatím nenašel slušnej port osX na noťas a proto, že si občas něco zahraju a Ubuntu ani osX mi ty hry hrát nedovolí. Jinak ale systém je to parádní, narozdíl od nedodělaných Windows, kde každá druhá verze je katastrofa. A jak píše gepard, do téhle ceny iPad s retinou tak maximálně vyhraješ nebo najdeš na ulici, když budeš mít obrovský štěstí (v obou případech), takže tohle je daleko od rady pro tazatele. Za 2000 sice nic moc kvalitního nenajde, ale zase jestli to je pro děti, který s tim akorát budou machrovat ve škole ;)
Cheester (31)|9.7.2013 13:32
Tablet za 2000? to bych radeji nic nekoupil. ano jsem v tomto apple fan. Ale ostatne co jsem mel moznost vyzkouset tak staly za hovno.
VencaX (3686)|9.7.2013 13:41
Sorry, ale kromě toho, že jde o 2 měsíce staré téma a že se vyjedřuješ jak sedlák z tý nejmenší vísky uprostřed polí, tak 1) pokud někdo chce tablet za 2000,- tak ho nech, 2) samozřejmě, že něco, co stojí 2000 nebude tak kvalitní jako něco za 15000 a 3) pokud umíš bejt jen sarkastickej, tak se uklidni a dej si nohy do tepla, protože na to tady nikdo neni zvědavej! 4) si hlídej datum dotazu, je zbytečné odpovídat na něco, co už několik měsíců není aktuální a oživovat tím stará témata!
zsdx (2098)|9.7.2013 19:09
Venco, ze te to vubec prekvapuje od apple fan-a...
VencaX (3686)|9.7.2013 19:24
No, reagoval jsem hlavně z toho důvodu, že ten člověk tu otevřel několik měsíců stará témata a začal k nim psát svoje "chytré" poznámky... a tahle byla asi nejlepší. Když neví, co říct, tak ať drží hubu.