reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zmizely oddíly disků v jednom systému, v jiném jsou

elmartin (6)|10.5.2013 23:12
Ahoj,
mám v PC 2 operační systémy: WIN XP 32 bit a WIN 7 64 bit. A na XP jsem nainstaloval Norton Partition Magic 8 a po jeho spuštění mi to psalo nějaké chyby a jestli je chci opravit. Tak jsem dával ano, ale hodilo mi to chybu Error 117 a spustit to nešlo. No a po restartu do WIN 7 mi tam zmizely 2 oddíly ze dvou disků, ani ve správci disků nejsou. Ale v XP ty oddíly jsou tak, jak mají být, takže ta data tam naštěstí jsou. Jen bych potřeboval, aby i sedmičky tyto oddíly opět našly. Poradíte mi prosím, co mám vyzkoušet?
enzo24 (28)|11.5.2013 09:41
Ahoj,

na odstranenie chyby mozes skusit (predtym ale zkopiruj subory na externy disk)..
General -> Undo Last Change v Partition magic
ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/products/norton_partitionmagic/npmagic_8/manuals/norton_partitionmagic_8.pdf

v horsom pripade bude treba vytvorit nove particie a preinstalovat system..

odporucania pre buducnost:
1) zkopirovat subory na externy disk pred kazdou manipulaciou s oddielmi na disku..
2) s diskovymi oddielmi manipulovat z aktualnejsim softverom v novsom OS.

napr. tento je zdarma: http://www.easeus.com/partition-manager/

Medzi OS su iste rozdiely vo vyuzivani NTFS, Windows 7 si napr. vytvara maly systemovy oddiel, ktory v xp nebol a pod.

Je nejaky specialny dovod, pre ktory potrebujes dual boot s win xp namiesto xp mode, alebo win xp vo virtualnom pc?
elmartin (6)|11.5.2013 14:56
Speciální důvod k dual bootu jsem neměl, jen jsem zkrátka o těchto dalších možnostech nevěděl.
Potíž je v tom, že mně se ten Partition Magic vůbec nespustí, vždy to při startu hodí Error 117 a zavře se. Stejně jako se mi nespustil ani poprvé, když mi to nabídlo tu "opravu chyb". A při googlení té chyby jsem z těch rad příliš moudrej nebyl.
DrZelenka (2491)|11.5.2013 15:43
Reinstall bych určitě ani nezvažoval (nevidím k němu důvod).

Pokud Správce disků Win 7 vidí disk jako prázdnej, bez oddílů, tak bych to viděl tak, že vše na daných oddílech zazálohuješ, v XP ty oddíly smažeš a zase je ručně (nepoužíval bych automatizaci) vytvoříš. Pak tam jen zpět nahraješ data a ve Win 7 jim přiřadíš požadovaná písmena.

Já jsem k těmhle programům "najdu všechny chyby a 1 kliknutím je vyřeším" dost skeptickej a případy jako tenhle mě jen utvrzují. Neříkám, že všechny jsou na nic, ale velká část spíš věci pokazí, než napraví.
elmartin (6)|11.5.2013 21:51
[QUOTE=DrZelenka;532629]Pokud Správce disků Win 7 vidí disk jako prázdnej, bez oddílů.[/QUOTE]
Ono je to komplikovanější. Mám 2 fyzické disky a na každém z nich 2 oddíly. No a WIN 7 vidí na každém z těch fyzických disků jen jeden oddíl a ty dva druhé oddíly nevidí. Takže WIN7 jakoby viděly jen polovinu z obou fyzických disků.
enzo24 (28)|12.5.2013 07:02
ok, error 117 v partition magic znamena, ze nevie identifikovat pismeno disku:
"Init failed: Error 117, Partition's drive letter cannot be identified"

mozes skusit nasledovnu vec:

1) vo win otvoris konzolu: v search napis cmd a spustis prikaz diskpart, alebo
v search napises diskpart a pravim tlacidlom mysi "Run as administrator"
2) v diskparte spustis prikaz list volumes

diskpart ukoncis prikazom exit

tieto vypisy by ma zaujimali, pre oba systemy..

su to vsetko NTFS particie alebo su niektore FAT32?
DrZelenka (2491)|12.5.2013 12:20
[QUOTE=elmartin;532652]Ono je to komplikovanější. Mám 2 fyzické disky a na každém z nich 2 oddíly. No a WIN 7 vidí na každém z těch fyzických disků jen jeden oddíl a ty dva druhé oddíly nevidí. Takže WIN7 jakoby viděly jen polovinu z obou fyzických disků.[/QUOTE]

Ulehčíme si to - pošli screen :)
r34ktor (7477)|12.5.2013 12:48
Ó bože. Další warézník, co ukradl deset let nevyvíjený software a domrvil si s ním data. :mistake Přitom jsou k dispozici bezproblémové nástroje zdarma.
elmartin (6)|13.5.2013 04:23
Tak ještě jsem zkusil obnovu systémů (XP i 7) z doby před instalací Partition Magic a všechny oddíly ve WIN 7 už jsou zase viditelné, tak to vypadá, že problém jen vyřešen. Každopádně děkuji všem za pomoc, příště budu opatrnější. :)