Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 52

Téma: Výběr GK do 3,5 tisíc

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Sestava:

Zdroj: Seasonic G-550 (SS-550)
    MB: Intel DP35DP
    Proc: Intel Core2CPU 6420 2,13GHz
    GK: ASUS HD Radeon 4870 512MB GPU 500MHz (OC 800MHz), Pamět 900MHz (OC 950MHz) - odchází pomalu ale jistě
    RAM: 2x2GB Dual Channel Zeppelinky 5-5-5-15 a 5-5-5-18

Z mého takřka hodinového hledání GK do 3,5 tisíc mi výtězně vyšla:
    ASUS HD7790-DC2OC-1GD5 http://www.czc.cz/asus-hd7790-dc2oc-1gd5/126182/produkt
    Zohledněno 3 roky záruka, takt jádra 1000+ atd..

Rád bych znal vaše názory na můj výběr, popř. doporučili něco lepšího. Jsem docela vášnivý hráč, ale nepohrdnu ani prací v grafických programech (Sony Vegas, AAE, APhotoshop). A pak by mě zajímalo, zda-li se na mojí sestavu vyplatí vůbec koupit takovou grafiku. Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

HD7790 ma dobry pomer cena/vykon.. v cene do 3500 Kc je to dobra volba..

Mozno by som zvazil model od Saphire, ma medene heat pipes:
    http://www.czc.cz/sapphire-hd-7790-d...125213/produkt

pokial prihodis asi 500 Kc, toto nevyzera zle:
    http://www.czc.cz/gigabyte-gtx650-ti...125710/produkt

celkom dobre recenzie mali tieto karty na PC tuningu..

Tvoja zostava uz nevyuzije vykon tej karty naplno.. Pokial ale hrajes na nizsom rozliseni napr. 1280 x 1024 (napr. na starsom TN displayi) nemuselo by to vadit..

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Pokud to má být karta opravdu max do 3500, tak rozhodně HD7790. Pokud by cenovka mohla za určitých okolností být vyšší, tak bych se díval po GTX650 Ti BOOST nebo HD7850.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Jo, 7790 vypadá dobře.
    Stejně asi budeš limitovanej procesorem už..

Registrace
    Jun 2008

Jo, to jsem trochu opomenul... To bych určitě volil 7790. Už ta bude zpomalovaná procesorem. Přece jenom je to C2D na 2.1 GHz, už i C2D nataktované na 3.5 GHz by mělo problém s utáhnutím karty jako je 7850, natož tohle. Pokud to deska zvládne a nemáš na procesoru originální BOX chladič, tak bych možná zapřemýšlel nad nataktováním procesoru.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2013

Když se trochu ten CPU popožene, tak by neměl mít problém ani s GTX650Ti Boost OC (vždycky mě pobaví, kolik těch "hyper super" dodatků k tomu označení přidělali )1GB verze se dá sehnat i za kýžených 3,5k
    http://www.czc.cz/msi-n650ti-1gd5-oc-be/127126/produkt
    Navíc se dají zpeněžit kupóny na hry..

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Tahle grafika vypadá moc zajímavě, ale nemůžu na ni najít nikde recenzi.
    Jaký myslíš, že bude výkonový propad oproti GTX 65O Ti Boost 2GB verzi?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od mmfmoc Zobrazit příspěvek
    Když se trochu ten CPU popožene, tak by neměl mít problém ani s GTX650Ti Boost OC (vždycky mě pobaví, kolik těch "hyper super" dodatků k tomu označení přidělali )1GB verze se dá sehnat i za kýžených 3,5k
    http://www.czc.cz/msi-n650ti-1gd5-oc-be/127126/produkt
    Navíc se dají zpeněžit kupóny na hry..
    I s gtx 650 ti boost verzí bude mít problémy (osobní zkušenosti s 3,85Ghz C2D a HD7850 s podobným výkonem), pokud neplánuje upgrade CPU, tak to je podle mě zbytečný příplatek (ale záleží na výběru her). Mě jela GK dost často i okolo 60% (hlavě v Sleeping Dogs to bylo zoufalý, až 50%) a CPU naprosto nestíhalo.

Registrace
    Jun 2008

vždycky mě pobaví, kolik těch "hyper super" dodatků k tomu označení přidělali
    Mě by to taky pobavilo, kdyby to nebyla úplně jiná karta, než klasická 650 Ti.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2013

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Mě by to taky pobavilo, kdyby to nebyla úplně jiná karta, než klasická 650 Ti.
    Tak to je u nVidie už klasika, názvy a označení si cucá z prstů..

Jaký myslíš, že bude výkonový propad oproti GTX 65O Ti Boost 2GB verzi?
    Podle mě výkon bude v rozlišeních do FullHD obdobný, možná o kousíček nižší, jinak by se mělo jednat o ty samé karty, resp. šířka paměťové sběrnice a paměťové moduly (až na počet) jsou zachovány.

Registrace
    Jun 2008

Tak to je u nVidie už klasika, názvy a označení si cucá z prstů..
    Tak mi pověz, jak bys pojmenoval kartu výkonově mezi 650 Ti a 660...

Podle mě výkon bude v rozlišeních do FullHD obdobný, možná o kousíček nižší, jinak by se mělo jednat o ty samé karty, resp. šířka paměťové sběrnice a paměťové moduly (až na počet) jsou zachovány.
    Pro jeden monitor o rozlišení FullHD nebude rozdíl prakticky žádný. Bylo to testované už u AMD HD7850 1GB vs 2GB GDDR5 a při takto nízkém rozlišení prakticky nebyl poznat rozdíl.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Tak mi pověz, jak bys pojmenoval kartu výkonově mezi 650 Ti a 660...
    Ona ta karta je výkonem blíže 660, takže na místě nVidie bych ji pojmenoval 660 SE. Podle mě, tím že použili 650 si trochu uškodili, protože v očích BFU to bude "něco jako obyčejná 650 Ti" která je o dost slabší.

Registrace
    Jun 2008

Jo, to mě nenapadlo... dobrá poznámka

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2013

použili 650 si trochu uškodili, protože v očích BFU to bude "něco jako obyčejná 650 Ti" která je o dost slabší.
    Na tohle jsem právě narážel..

bych ji pojmenoval 660 SE
    Ale tohle mě nenapadlo

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Pardon. Připojím se se svou otázkou. Má GK je už starší a hlavně zvládá jen DX 10, má malou paměť. Zvažuji koupi jiné. Bracha, od kterého jsem tuhle GK dostal, mě ale přesvědčuje, že GTX275 se může výkonem vyrovnat s novějšími kartami (např. gtx560ti). Neumím to posoudit. Leda tak mít ve stejné kisně se stejným železem řadu karet a nechat je projít testy 3dmarku a případně je nechat týden počítat třeba lhx nebo seti a pak se podívat kolik bodíků nasbíraly. Otázka je tedy jednoduchá. Je moje starší gtx275 stále stále ještě ucházející nebo jí už dochází dech ? Dodávám, že už dávno nejsem žádnej pařan co se od mašiny neodlepí, můj lcd monitor je čistá kancelářská 16:9 low price. Nicnémě občas mě chytne amok a dostanu chuť vystřílet (s cheaty) nějaké ty nepřízpůsobivé šmejdy.

---------- Doplněno v 11:36 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:36 ----------

Pardon. Připojím se se svou otázkou. Má GK je už starší a hlavně zvládá jen DX 10, má malou paměť. Zvažuji koupi jiné. Bracha, od kterého jsem tuhle GK dostal, mě ale přesvědčuje, že GTX275 se může výkonem vyrovnat s novějšími kartami (např. gtx560ti). Neumím to posoudit. Leda tak mít ve stejné kisně se stejným železem řadu karet a nechat je projít testy 3dmarku a případně je nechat týden počítat třeba lhx nebo seti a pak se podívat kolik bodíků nasbíraly. Otázka je tedy jednoduchá. Je moje starší gtx275 stále stále ještě ucházející nebo jí už dochází dech ? Dodávám, že už dávno nejsem žádnej pařan co se od mašiny neodlepí, můj lcd monitor je čistá kancelářská 16:9 low price. Nicnémě občas mě chytne amok a dostanu chuť vystřílet (s cheaty) nějaké ty nepřízpůsobivé šmejdy.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. NB pro hry do 15 tisíc
    Od wOJi v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 31-08-2009, 10:49
  2. Sestava do 15 tisíc
    Od miksak1 v sekci PC - archiv
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 04-08-2009, 14:00
  3. PC na hry do 16 tisíc