reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

notebookem nejde nastavit TP-Link TL-WR542G

marpie (220)|12.5.2013 22:37
Dnes jsem byl u tchýně a připojil se notebookem na wifi přes zmíněný router. Spojení spadlo ne a ne najet, zkusil jsem notebook tchyně a na něm net taky nejel. Tak jsem zmáčkl na routeru reset (myslel jsem že to bude restart jako u mne doma - bohužel nebyl) a router jsem dostal do továrního nastavení. Posléze sem zjistil, že to bylo výpadkem provozovatele netu a ne routerem. No ale router zůstal v továrku. Tak mi tchýně našla instalační CD routeru a já se přes notebook jal router nastavovat, ale hned při prvním ověřovacím kroku mi instalace hlásila chybu. Zkusil jsemto přes notebook tchyně a to samé. Když jsem v notebooku nastavil připojení přes kabel tak se přes kabel internet rozjel. Ale instalace routeru se stále v prvním kroku seká. Router jsem vzal domů zkusil ho nainstalovat přes pevné PC a no problem. Ale přes notebook doma to samé jako u tchýně. Takže asi zítra popadnu pevné PC a dotáhnu jej ke tchýni a nainstaluji to přes něj. Kde může být problém? Pevné PC je s Win XP notebooky Win7 Home premium, může být problém v těch woknech? Zkoušel jsem i z těch notebooků přes webové rozhraní a to taky nešlo ani už nevím co mi to hlásilo.

Edit: tak jsem hledal a asi opravduu je problém ve windowsech neb pro tento router je sice ovladačů ke stažení plno ale končí to Vistama. Zítra zkusím vzít z práce noťas s XP a zkusím ten ať nemusím tahat domácí PC.
romeno (40)|13.5.2013 13:59
Tak ten router nastav u sebe doma na PC (vem si od ni udaje co ma od poskytovatele) a tchyni to pak prineses a zapojis , nastaveni si to pamatuje .
Šobáň (128)|19.5.2013 09:52
Nějak nechápu co řešíš? Vemu CD co jsi k tomu dostal - polámu ho a vyhodím.

Vemu kabel co jsi dostal propojím do LAN konektoru routeru a LAN konektoru NT, zapnu router, zapnu NT a zadám do prohlížeče 192.168.1.1 user admin heslo admin a jsem tam nastavím a je po ptákách.

Pokud se tam nemůžeš dostat koukni zda síťovka je nastavená na získat IP z DHCP serveru a zda dostala IP z rozsahu 192.168.1.něco.
Pokud se tam pořád nemůžeš dostat vypni různé antivirusy, firewally a pod... nevím který SW to dělal ale nějaký brání přístup k nastavení routeru - mají v tom chybyčku a tak se nedostaneš na stránky nastavení routeru.

Pro příště se nemačkají knoflíky které nejsou normálně dostupné, pokud se dá z PC normálně dostat do nastavení routeru, případně se vypojí sítové prvky na minutu z napájení.
zsdx (2098)|21.5.2013 10:23
Drobna perlicka na doplneni - minuly tyden jsem mel problem s upgrade FW na D-Linku, z IE8 to proste neslo, FFox bez problemu.
DrZelenka (2491)|21.5.2013 15:02
Co jsem koukal, tak některé routery maj defaultně zakázané nastavování přes wifi (kdyby se tam někdo dostal, tak aby vše nepředělal) a nastavování je možné jen přes kabel. To bude možná ten "problém".

Btw ovladače k routeru? Něco takovýho existuje? Použij webové rozhraní (jeho spuštění viz. Šobáň) a je to.
sladon (1)|25.12.2014 20:31
Dobrý den, mám stejný problém. Z ničeho nic mi nejde přes LAN se připojit na router. Prvně jsem se připojil přes prohlížeč napsáním IP 192.168.0.1. Potom jsem se odpojil a teď, když znovu zapojím kabel do LANky, tak se již zmíněnou adresou nemůžu přihlásit a ani nemůžu zjistit IP adresu najednou ani přes CMD a ipconfig. Výchozí brána, přes kterou se do routeru přihlašu je z ničeho nic prázdná. Nevíte co s tím ?

Děkuji za odpověď
Šobáň (128)|2.1.2015 22:20
Prostě jsi nedostal IP protože je kabel poškozen nebo jiná HW závada a nebo jsi na routeru vypnul DHCP server.

Takže pokud víš že router má IP 192.168.0.1 tak si na PC nastav ručně IP 192.168.0.50 a po zadání IP 192.168.0.1 by jsi se tam měl dostat.