Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: PC pro hraní her v ceně 25 000 - 27 500 Kč

Nováček
    Registrace
    May 2013

Zaměření pro: hraní her

Platforma: Intel
    Operační systém: Windows 7
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Dobrý den,

chtěl bych vás požádat o pomoct při složení co nejvýkonějšího herního (především) PC do 27 000 -28 000 Kč.Monitor i ostatní externí komponenty nepotřebuji.V ceně by měl být OS a nějaký ten SSD čistě na systém,.Taktovat neplánuji.

Předem děkuji za jakékoliv návrhy, tipy a rady.

PS: Tady je návrh mé sestavy : http://www.czc.cz/bs5r7d6g82imlbgt4t9mdnvok5/seznam. Zajímal by mě váš názor na tuto sestavu a zda-li by se za tuto cenu dalo složit ještě něco výkonějšího.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

1. Nejsem si jisty, zda serverovy procesor bude to prave orechove... Spis bych volil osvedcenou i5. Poradil bych Ti osvedcenou 3570K, ale pokud nechces taktovat, tak staci verze bez "K", usetri se par stovek... Myslim, ze hry nepotrebuji 8 virtualnich jader, ze si vystaci se 4 fyzickymi

2. Bude stacit 64GB SSD? ja myslim, ze tam hodis windowsy, par aplikaci a mas to plny, ani na ty hry nebude misto...

Jinak to mas pekny

EDIT: Hlavne ocenuju, ze tam nemas DVD Samsung 224BB, co tam cpe kazdej - koupil jsem si ji a zni to jako startujici vrtulnik - kdyz vypaluju hudbu do auta, tak trpim
    Naposledy upraveno uživatelem ICE_D: 21-05-2013 v 22:35

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Tož přidám své postřehy: Pokud není bezprostředně k něčemu potřeba DVD mechanika, není lepší peníze investovat jinam ? Přeci jenom dneska je USB flash disk použitelný naprosto všude. Na jakém monitoru se bude hrát ... osobně bych volil grafickou kartu MSI N660Ti PE 2GD5/OC. Zdroj není špatný, pokud by zbyly peníze, přemýšlel bych nad Seasonic G series 550W (specifikace 80PLUS Gold). 64 GB SSD disk je opravdu malý, sám jsem ho nějakou dobu v počítači provozoval a je to na systém, pár nejdůležitějších programů a konec. Procesor kup i5-3570K.

Nováček
    Registrace
    May 2013

No vybral sem tento procesor z toho důvodu, že by měl být lepší a výkonější v nenataktovaném stavu.DVD mechaniku bych chtěl ponechat jelikož mám doma docela dost originálních her a často vypaluji na DVD.
    Co se týče te grafické karty tak ve výsledku jsou skoro stejné pokud dobře chápu (viz. srovnávací testy a recenze) , ale HD 7950 má vice paměti,sběrnici + kupon na PC Hru Crysis 3 a Bioshock Infinite a Farcry3 : Blood dragon.U toho SSD disku máte pravdu že je opravdu malý, pokusím se dát aspoň 128 http://www.czc.cz/crucial-m4-7mm-128...2025059=d120.0 . Co myslíte ? Rád budu za jakoukoliv radu, či připomínku.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Powersss Zobrazit příspěvek
    No vybral sem tento procesor z toho důvodu, že by měl být lepší a výkonější v nenataktovaném stavu.
    No, je fakt ze oproti desktopovemu modelu ma HT, ale je otazka jestli pouzivas aplikace ktere 8 jader vyuziji. Navic kdyby jsi ho chtel casem pretaktovat tak u Xeonu mas smulu.
    Na hry je kazdopadne lepsi volba 3570K

Registrace
    Feb 2008

SSD značky Crucial je dobrou volbou. U grafické karty nejde pouze o šířku sběrnice či více paměti ... ony ty 3 GB RAM stejně nevyužiješ.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    SSD značky Crucial je dobrou volbou. U grafické karty nejde pouze o šířku sběrnice či více paměti ... ony ty 3 GB RAM stejně nevyužiješ.
    Jen doplním, že širší sběrnice a více paměti by se mohlo hodit např. při použití více displejů najednou, kde AMD podává lepší výsledky než Nvidia (samozřejmě u srovnatelných modelů). Pokud máš jeden displej s FullHD rozlišením, tak tyhle parametry asi ani řešit nemusíš.

Pokud jde vyloženě o herní PC, tak je podle mě taktéž lepší volbou i5-3570K. 8 vláken využije dnes velmi málo aplikací, většinou jde o aplikace pro úpravu grafiky a střih videa, bohužel ve hrách je Hyper Threading téměř k ničemu.
    Btw. sám mám 64GB SSD a pokud na něm nepotřebuješ mít i hry, tak mě to na systém, veškerý software a většinu dat stačí a na zbytek mám klasický plotnový disk a stále mi ještě zbývá 25% volného místa (15% je potřeba pro správnou funkčnost trimu). Pokud bys ale chtěl využít SSD i na hry, pak minimálně 128GB model.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 22-05-2013 v 15:59

Nováček
    Registrace
    May 2013

Monitory budou určitě 2, bohužel zatím nevím jaké, neboť by to měl bý dárek. No je pravda že u her je využití paměti max. těch 1500 MB, ale to se múže změnit.Každopádně testy v benchmarku dopadly lépe pro
    HD 7950, navíc mě tam hodně lákají ty hry ( Crysis 3, Bioshock Infinite a Farcry3 : Blood dragon) které taky něco stojí.Váhám ještě mezi procesory, který jsem vybral z toho důvodu že nemám v plánu taktovat (nikdy jsem to nedělal).Asi dám na vaše rady a místo toho Xeonu dám ten i5-3570K a někdy v budoucnu poprosím někoho by mi to nataktoval.

Dokompletuju a editnu sem finální sestavu.

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Jen doplním, že širší sběrnice a více paměti by se mohlo hodit např. při použití více displejů najednou, kde AMD podává lepší výsledky než Nvidia (samozřejmě u srovnatelných modelů). Pokud máš jeden displej s FullHD rozlišením, tak tyhle parametry asi ani řešit nemusíš.
    Proto jsem se ptal na jakém monitoru bude hrát.

EDIT: Pokud budou dva FullHD monitory, tak určitě AMD.

[SPOILER=OT]
    Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Btw. sám mám 64GB SSD a pokud na něm nepotřebuješ mít i hry, tak mě to na systém, veškerý software a většinu dat stačí a na zbytek mám klasický plotnový disk a stále mi ještě zbývá 25% volného místa (15% je potřeba pro správnou funkčnost trimu). Pokud bys ale chtěl využít SSD i na hry, pak minimálně 128GB model.
    Jak se Ti to povedlo, že se Ti všechen software vejde na 64 GB disk i se systémem ? To bych potřeboval také [/SPOILER]

Nováček
    Registrace
    May 2013

Takže tady je asi kompletní, finální a seřazená sestava http://www.czc.cz/bs5r7d6g82imlbgt4t9mdnvok5/seznam .Cena se přetáhla o 247 korun, takže i po finanční stránce je to OK, tak co Vy na to?

PS: Doma mám ješte externí 1TB HDD.

Registrace
    Feb 2008

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Pekny

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Vzal bych radsi tyhle pameti http://www.czc.cz/crucial-ballistix-...027452=d8192.0 jinak v pohode

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Taky se přimlouvám za ty Crucialy, rozdíl v ceně je minimální a mají lepší parametry.

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    [SPOILER=OT]

Jak se Ti to povedlo, že se Ti všechen software vejde na 64 GB disk i se systémem ? To bych potřeboval také [/SPOILER]
    [SPOILER=RE:OT]
    Nevim teda co máš za software, ale to, co běžně používám já, to se mi sem bez problému vejde. Pár "textových editorů" (Visual Studio 2010 Professional, PSPad, NetBeans), XAMPP, pár jednodušších grafickejch editorů, Office 2010... já nevim, co bych potřeboval více a pokud neuvažuju hry, tak jiný software nikde nainstalovaný nemám a z cca 60GB, na které mi Widnows dovolují zapisovat mám skoro 16GB volného místa a to tam mám ještě spoustu bordelu navíc a to mi ještě asi 6GB zabírá hiberfile.[/SPOILER]

Nováček
    Registrace
    May 2013

Tak už mám připravenou fakturu na odeslání, ale po podrobnějším shlédnutím komponentů mám pár otázek.

1.Vejde se mi Grafická karta,chladič CPU i ramky v pohodě na základovou desku ?
    2.Vejde se mi základová deska s grafikou i chladičem CPU do casu (skříně)

http://www.czc.cz/bs5r7d6g82imlbgt4t9mdnvok5/seznam

Ptám se proto, protože je u skříně napsané´´ Do skříně můžete namontovat i výkonné high-end grafické karty s délkou maximálně 315 mm a chladič procesoru nesmí přesáhnout výšku 148,5mm. Rozměry skříně jsou 200 x 424,6 x 479,5 mm.´´Grafika by měla měřit cca 26,67cm, ale to nemám potvrzeno.

Rozměry chladiče by měli být 153x125x74mm (nemám ověřeno)

Bojím se aby se mi to tam vešlo, tak počkám na někoho kdo s tím má zkušenost.

Ještě jednou děkuju všem za rady a pomoc při odpovědí na mé otázky.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 13:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 21:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč