reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

monitor bezi, ale nic nezobrazuje

Balron (8)|22.5.2013 22:14
Zdravim,

na zacatku tydne mi najednou prestal jit monitor (Samsung 245b) .Rano jsem prisel k pc a monitor nic nezobrazoval.
Zkusil jsem:
- vypnout/zapnout
- rozdelat case, vycistit prach
- rozdelat case, vytahnout a zpet vratit graf. kartu
- resetovat bios (vytahnout baterku), aby se mi aktivovala integrovana grafika + prehodil jsem ni ni kabl
- pouzit D-SUB misto DVI
- pripojit monitor k jinemu pocitac (notebook)

Nic nepomohlo... porad se nic nezobrazovalo. LEDka na monitoru blika/sviti (tzn. mel by do nej jit nejaky signal), jen neni nic videt.
Nechal jsem to teda tak a zacal hledat novy monitor.
Vecer jsem se k pocitaci vratil s tim, ze ho jen zapnu,abych se pres sit dostal k datum a monitor najednou fungoval (nic jsem v mezicase nemenil).
Sel mi teda pak nasledujici den opet normalne.
Dnes rano jsem opet dosel k PC, probudil ze spanku a monitor opet mrtvy... ta sama situace... PC funguje, monitor signal dostava, ale nic se nezobrazuje.

Zkousel jsem:
- vypinat/zapinat
- opet napojit notebook (spolecne s jinym kabelem)

Jeste nikdy jsem takovy problem nemel a vnitrnostem LCD panelu nerozumim, tak to ani nezkousim otvirat.

Budu asi muset kupovat novy (stejne jsem chtel nekdy casem poridit par novych monitoru), ale to, ze jeden den najednou naskocil mi neda a zajimalo by me, co se deje a jestli je nejaka sance s tim neco udelat.
zsdx (2098)|23.5.2013 09:22
Resil jsem minuly tyden podobnou zalezitost s LCD Acer - PC po zapnuti ukazalo BIOS, prvni obrazovku WinXP (ty zelene ctverecky) a pak tma, dioda signalizovala pritomnost signalu, PC dal nabihalo (zvuk Win po prihlaseni apod). Stacilo cca 5 minut pockat az se monitor 'nazhavi' a pak jel cely den OK. Dalsi rano zase tma.

Takze koupe noveho ci oprava.
Balron (8)|23.5.2013 11:48
Diky, zkusim ho dnes jeste nechat zapnuty a pockam, jestli se probudi sam od sebe :)