Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    May 2013

Zaměření pro: hraní her – Zdravím všechny, počítač by měl být max do 23 000Kč.

Platforma: Intel
    Operační systém: Windows 7
    LCD monitor: bez LCD

Tady je moje předběžná sestava
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011RAD011PRD01

Taktovat nebudu.
    Děkuji předem za rady.
    Naposledy upraveno uživatelem Qwejk: 24-05-2013 v 11:40
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Návrh sestavy: Pokud nebudeš taktovat, můžeš klidně trochu šetřit na základní desce, pokud Tě výbava nebude nijak omezovat. Moduly RAM jsem vybral 2x 4 GB ne "green" edici (i když ono je to v podstatě jedno, jedná se jen o cenu), grafická karta s lepším chlazením. Přidal jsem i SSD disk, ale kdyby navýšení rozpočtu bylo problém, není nic jednoduššího, než-li ho vynechat

Nováček
    Registrace
    May 2013

SSD disk jsem tam nedával kvůli ceně, ale jestli o hodně zvýší rychlost pc tak proč ho tam nedat. Vyplatí se tam dat SSD disk nebo koupit lepší grafiku?

Není lepší mít základní desku od stejného výrobce jako grafickou kartu?

Dík za postřehy

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

SSD se podle mě vyplatí. Nezvedne herní výkon, ale zvedne reakce systému a načítání veškerých věcí na něm uložených (včetně načítání ve hrách). Pokud jde pouze o herní výkon, tak se vyplatí spíš připlatit za grafickou kartu. A pokud by tě v budoucnu mrzelo to, že SSD nemáš, tak není problém jej dokoupit třeba za rok za dva, pokud ještě budeš tuhle sestavu mít.

Na tom, jakého výrobce základní desky a grafické karty máš, vůbec nezáleží. To jsou jen mýty.

Registrace
    Feb 2008

SSD Ti určitě zrychlí práci se systémem, odezvu programů a co se týče her, tak nezvýší FPS, ale načítání lokací/savů/apod ano. Grafické karty se liší v použitém chladiči, kde TwinFrozr je osvědčený chladič s dobrou účinností a zároveň zvuk. projevem. K chladičům GB nemám osobně důvěru kvůli jejich celkem dlouhodobým problémům s vychytáním funkční regulace, mělo by být již odstraněno (někomu to nevadí, někdo tento jev ani nezjistí ... mé osobní preference). Základní deska a grafická karta nemusí být od stejného výrobce, jedná se o kompatibilitu, nikoliv o logo výrobce, a ta je zajištěna napříč výrobci.

Nováček
    Registrace
    May 2013

Dík za vysvětlení.

Když nebudu taktovat bude mi na procesor stačit BOX chladič?

Registrace
    Feb 2008

BOX chladič u Intelu je relativně dobře zpracovaný s celkem dobrými parametry. Osobně bych jej zatím ponechal v případě nespokojenosti ho můžeš kdykoliv vyměnit. Případně vhodnou alternativou k BOX chladiči pro netaktovaný procesor je Loki.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Ja bych tam jen nedaval DVD mechaniku Samsung 224BB, jak uz jsem napsal mnohokrat, mam ji doma a dela neskutecnej bordel... Radeji bych vzal LG.
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...007U0000001WDC

Registrace
    Feb 2008

IMHO ona bude dělat bordel i ta LG ... mechaniky je snad to největší zlo co se rámusu týče co můžeš mít v počítači podstrčený.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Jj, neni uplne ticha, ale ma ji v PC moje segra a nedela zase az takovej bordel

Myslel jsem, ze forum je o sdileni osobnich zkusenosti. Ja mam Samsunga, segra ma LG, slysel jsem obe = osobni zkusenost. Muzu Vam tady tisickrat napsal, ze Samsung je hlucnejsi, ale porad tam budete toho Samsunga vsichni cpat... Nikdo me neposlechne, jsem tady zbytecne, diky hosi

Takze jeste jednou a pro vsechny
    SAMSUNG 224BB JE TO ABSOLUTNE NEJHLUCNEJSI, CO JSEM KDY V PC SLYSEL = NEBRAT!!!!!

Registrace
    Feb 2008

Já myslím, že v tomto ohledu má jediný relevantní argument max. uživatel StD. My hodnotíme pouze hluk, on se svými zkušenostmi dokázal hodnotit kvalitu vypalování dané mechaniky. Pokusím se informaci udržet dle jak 24 hod.
    BTW Ještě, že nevypaluji nic už velmi dlouhou dobu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Rada do života vyhoďte Mechaniku dejte tam 60GB Crucial M4 a přilepšete na grafice jinak je ta sestava od kevine super

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    BTW Ještě, že nevypaluji nic už velmi dlouhou dobu.
    Já mám externí slimku starou dva roky a je hodně tichá (a hlavně si jí můžu dát třeba na okno, takže jí neslyším vůbec )

Citace Původně odesláno od Matherdet Zobrazit příspěvek
    Rada do života vyhoďte Mechaniku dejte tam 60GB Crucial M4 a přilepšete na grafice jinak je ta sestava od kevine super
    pokud chceš ssd použít i na hry, pak je 64GB naprosto nevhodná velikost. Na systém + běžné programy mi bohatě stačí, ale napasoval bych na to tak maximálně NFS Porsche . Btw. s tou grafikou taky nevím... 660Ti je o 2 tisíce dražší a ty peníze na SSD a mechanice neušetříš. A nevím, jestli se 7870ge vyplatí.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 25-05-2013 v 12:58

Nováček
    Registrace
    May 2013

Klidně tam dam LG když to NFG_ICE udělá radost

A jakou by jste doporučily grafiku 660Ti ?

Registrace
    Jun 2008

Pokud by nevadila AMD grafika, tak bych možná kouknul po HD 7870 GHZ Edici. Bude určitě levnější než 660Ti a výkonem bude na skoro stejné úrovni. Ale přijde mi, že taktovaná verze 660 Ti by měla být lepší (i když dražší) volbou. Teď si nejsem úplně jistej... Hlavně jde ale o finanční otázku.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 25-05-2013 v 17:23

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 12:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57