reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí procesor-Nápad

patrik2262 (1)|25.5.2013 14:21
Zdravím všechny čtená...Mněl by jsem takovej nápad na výrobu externího procesorů,jekoli při nootebocích si procesor nevyměníme a to asi každý víme..potřeboval bych se poradit s váma tak píšte a předem díky
sorry za mojí češtinu..:D
VencaX (3686)|25.5.2013 14:47
No, tvoje čeština je otřesná, protože jsem nepochopil co konkrétně mysliš, každopádně v notebooku jde vyměnit procesor a není to ani takovej problém, jen jsi omezenej tím, co ti notebook zvláne a samozřejmě socketem (to jsi ale u desktopu taky). Další věc je to, jestli ti daný CPU dokáže uchladit notebookové chlazení.

Každopádně nějaký externí procesor, to je pitomost... jak bys ho připojil? Přes USB? Pokud máš slabý notebook, kup si nový. Pokud ti nevyhovuje výkon notebookových CPU, pořiď si desktop. Pokud nemáš peníze, nevymýšlej pitomosti. Notebook je o kompromisu... nemůžeš čekat extrémní výkon s notebookovým chlazením a ještě k tomu nekonečnou výdrž na baterii.
Georginek (2957)|25.5.2013 14:48
To radsi pis anglicky :D
ICE_D (2754)|25.5.2013 15:16
Treba ma genialni napad a hleda tady investory :D Zainvestujeme a spolecne zatopime Intelu a AMD nasim genialnim externim procesorem znacky SHW :D :D
VencaX (3686)|25.5.2013 15:23
Jo, a uděláme univerzální adaptér na všechny sockety, že jo? :D
ICE_D (2754)|25.5.2013 15:27
Na co socket, data potahnem vzduchem :D :D
VencaX (3686)|25.5.2013 16:35
[QUOTE=NFG_ICE;533359]Na co socket, data potahnem vzduchem :D :D[/QUOTE]

Napájení teslovým transformátorem, že jo? :D
kevin00 (10238)|25.5.2013 18:51
[QUOTE=patrik2262;533346]Zdravím všechny čtená...Mněl by jsem takovej nápad na výrobu externího procesorů,jekoli při nootebocích si procesor nevyměníme a to asi každý víme..potřeboval bych se poradit s váma tak píšte a předem díky
sorry za mojí češtinu..:D[/QUOTE]

Výměna procesoru v notebooku je možná. Musíš taktéž jako u klasické základní desky vědět o jaký typ se jedná a který výrobce ji vyrobil. Poté se musíš dopátrat CPU Support Listu a podle toho pak zvolíš procesor, kterým notebook osadíš. Ovšem tento proces bývá většinou složitější než-li u klasických základních desek. Proces samotné výměny procesoru je také trochu složitější, neboť musíš celý notebook rozebrat a demontovat chladič a vše pak opět vrátit do původního stavu.
Externí procesor je IMHO nesmysl již z potřeby vysokých přen. rychlostí, případného odrušení a uložení procesoru se samotným chladičem v nějakém externím boxu. I kdybych hypoteticky vzato bral, že je toto zařízení schopně smysluplného provozu, ztratíš min. mobilitu notebooku a bezpečnost před mech. poničením procesoru.
VencaX (3686)|25.5.2013 19:48
Nechápu lidi, co nemaj žádný technický vzdalání nebo aspoň nějaký znalosti a pak někam přijdou, napíšou takovouhle karavinu... nechápu, proč se pořád snažej něco obechcat. Myslim si, že kdyby něco takového bylo technicky možné, tak už to dávno někdo sestrojil. Bylo by to neúnosně drahý, ale existovalo by to. Navíc jak píše kevin, tak by to bylo silně nepraktický a náchylný na poruchy...
hugostieglitz (907)|25.5.2013 20:14
[QUOTE=VencaX;533383]" žádný technický vzdalání nebo"[/QUOTE]

ses nakazil co ?:D:D
VencaX (3686)|25.5.2013 20:19
Mám vystudovanou elektrotechnickou průmku a teď druhej rok studuju informatiku, takže nějaký technický vzdělání mám :D (a nebo nechápu, kam to mířilo...)
Fox_25 (613)|26.5.2013 01:42
Asi myslel ten překlep. Já se celkem pobavil, chystám se vyrábět kávovar a pražičku kávy, ale chtít vyrábět externí procesor protože CPU v notebooku "nelze" měnit jak každý víme, to je fakt úctyhodný výkon. Tento nápad si zaslouží přesunout do síně slávy pokud zde něco takového existuje. Alespoň napsal dobře slovo češtinu když už nic.
VencaX (3686)|26.5.2013 10:10
asi měl jen obrovský štěstí, že se čestina nepíše s velkým Č :D
hugostieglitz (907)|26.5.2013 12:45
[QUOTE=VencaX;533386]Mám vystudovanou elektrotechnickou průmku a teď druhej rok studuju informatiku, takže nějaký technický vzdělání mám :D (a nebo nechápu, kam to mířilo...)[/QUOTE]

nic ve zlým VencoX-ano myslel jsem ten překlep:D:D

jinak jsem vyučenej gynekolog a teď studuju osmým rokem na pekaře:D:D:D
VencaX (3686)|26.5.2013 13:01
[QUOTE=hugostieglitz;533427]nic ve zlým VencoX-ano myslel jsem ten překlep:D:D

jinak jsem vyučenej gynekolog a teď studuju osmým rokem na pekaře:D:D:D[/QUOTE]

No, to se mi stává, když si po sobě něco nepřečtu, ale aspoň kromě toho píšu gramaticky správně :D.

Nemá to bejt naopak? :D
john (877)|26.5.2013 13:28
co by ale urcite slo, mit ext. CPU/GPU v docku + doresit konektivitu / svetlo? / a HW/SW kompatibilitu, takove reseni si dovedu predstavit, ale zda by to melo uspech na trhu?
VencaX (3686)|26.5.2013 13:38
externí grafickou kartu už jsem viděl... přece jenom ta potřebuje jen připojení k datům od CPU a výstup na displej. CPU je ale trochu jiná věc, když si vezmeš, že musí mít přístup na všechny sběrnice a všechny rozhraní... Rozhodně by šlo o komplikované a předražené řešení. Rozhodně by se nevyplatilo oproti pořízení nového notebooku.
kevin00 (10238)|26.5.2013 13:42
john (877)|26.5.2013 14:08
nj, ale ne ze by to neslo, ale spise by ten dock fungoval jako desktop a book jen jako zobrazovadlo / abu to bylo jednoduche /, aby book navic vyuzival CPU napr. v docku, to by byla jina kavicka...., ale neee, ze by to neslo....