reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypnutí notebooku

arathorn (17)|27.5.2013 13:33
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat. Kamarádův notebook (typ PB Easy Note - TS11HR) se natvrdo vypne po spuštění jakékoliv hry. Myslím si tedy že je problém buď s GK nebo diskem. Notebook je cca 1 starý. Je celý den na kabelu, takže baterkou to nebude. Nevíte v čem by mohl být problém.
VencaX (3686)|27.5.2013 14:02
Disk určitě ne, to by hra spadla do winu. Grafika by to teoreticky bejt mohla. Ale napadly mě spíš napájecí obvody v notebooku, že nevydržej větší zátěž.

Jelikož je notebook rok starý, tak bych doporučil zazálohovat disk a poslat ho na reklamaci a příště při výběru notebooku dbát nejen na cenu a výkon, ale i na kvalitu.
arathorn (17)|27.5.2013 14:07
Ještě jsem přemýšlel nad teplotami. Zkoušel jsem ho pročistit, ale nedostal jsem se k větrákům. Reklamaci prý řešit zatím nechce, kvůli potřebě. Ještě zkusím reinstal, abych omezil závadu na hardware.
VencaX (3686)|27.5.2013 14:15
Závada se projevuje ihned po spuštění hry nebo až při jejím hraní? Pokud by to bylo ihned po spuštění, pak to chlazením rozhodně nebude. A pokud jde o hardwarovou chybu (pravděpodobně jde, protože softwarová by počítač spíš resetovala než natvrdo vypla), pak to nepůjde jinak, než reklamací.
arathorn (17)|27.5.2013 14:24
Závada se projevuje pár minut po spuštění....když se neprojeví v tomto čase, tak se počítač už nevypne. Sehnal jsem chladící podložku a profouknul větráky, a zatím se nevypnul.
VencaX (3686)|27.5.2013 14:57
Pak jde pravděpodobně o chlazení, které u těchhle levných notebooků není příliš kvalitní a i5 + GT540M pro ně může být moc velké sousto.
arathorn (17)|27.5.2013 15:32
Nejspíš to tak opravdu bude...no každopádně pokud se problém bude projevovat dále, tak se bude muset reklamovat. Děkuji tedy za pomoc.