reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: Downgrade na SP2 a upgrade fw wifi karty pro WPA2?

Neregistrovaný (0)|27.5.2013 22:52
Tazatel: nebt

Znění dotazu: Dobrý den,
potřebovala bych poradit: Koupila jsem PC + zřídila nový net... router nastaven na šifrování wpa2.Bohužel jsem zjistila, že wifi karta nepodporuje wpa ani wpa2 a na wifi se tam prostě nepřihlásím.
Chci tedy updatovat firmware. Ovšem na diskuzi jsem se dočetla, že prism ovladač, který by to (asi vyřešil) nebude fungovat pod sp3, pouze se sp2.
Tak teď vůbec nevím, co dělat... downgradovat na sp2 a riskovat vpodstatě novou přeinstalaci s tím, že nevím, zda mi opravdu upgrade fw na wlan pomůže (třeba mi to stejně nepomůže...) a nebo prostě přenastavit šifrování na wep?
Mé zkušenosti jsou takřka nulové a čistě teoretické znalosti vycházejí pouze z googlení a pročítání diskuzí, takže nevím...

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Prism 2.5 802.112 11Mbps wireless controller
Neregistrovaný (0)|27.5.2013 23:14
Anebo mě napadlo, že by bylo nejjednodušší možná koupit novou wifi kartu?
zsdx (2098)|28.5.2013 09:37
Podpora WPA2 je v XP prave az v SP3, takze jeho odebranim si nepomuzes.
Ano, bud koupe nove karty nebo zmena sifrovani na routeru.
nebt (0)|28.5.2013 15:46
Díky za odpověď

1. Nojo, ale když změním šifrování na routeru na WEP (což je v současné době jediné, co moje wifi karta podporuje), bude to pak bezpečné např. na internetové bankovnictví a platby po internetu? V diskuzích čtu takové názory, že nechat si WEP je mířně řečeno čirý nerozum...

2. A kdybych koupila novou wifi kartu: je lepší USB nebo PCI? A kdyby PCI, jaké by měla mít parametry (mám si na něco dát pozor)? Snažila jsem se něco relevatního (tj. za poslední rok) vygooglit, ale našla jsem jen jednu diskuzi a ta se týkala linuxu...

3. Taky jsem si říkala, že kdybych downgradovala na SP2 a dala tam jen ten patch na wireless a pak updatovala driver na wifinu, co mám v pc, tak by to mohlo jít.... ale zdá se mi to příliš mnoho práce s nejistým výsledkem a vysokou mírou pravděpodobnosti ještě nárůstu další práce, když se mi ty windowsy při downgradu zakuckaj a budu muset přeinstalovávat... Do takových věcí jsem se pouštěla dřív se svým NB a jak jsem ho vyhodila, tak jsem se zařekla: jen PC a všechno bez vyčerpávajících experimentů - žiju jen jednou, žejo, tak nebudu trávit čas s počítačem. chci jen chytat dobře zabezpečený wifi signál.

Já nevim, je to opravdu takové bláznovství nechat si prostě šifrování WEP? To by pro mě bylo nejjednodušší...
r34ktor (7477)|28.5.2013 15:58
Používat WEP, protože máš starej 802.11b střep je hloupost. Takže koupě nového zařízení je jediná rozumná možnost.

[QUOTE="nebt"]A kdybych koupila novou wifi kartu: je lepší USB nebo PCI?[/QUOTE]
Z hlediska univerzálnosti je nejlepší USB (ideálně s odpojitelnou externí anténou), z výkonu a použitelnosti pak externí AP, které připojíš přes LAN.
zsdx (2098)|28.5.2013 15:59
1. WEP jde opravdu pomerne snadno prolomit, ale vhodnym nastavenim routeru lze tuto nevyhodu omezit.
2. Mam dobre zkusenosti i s USB i s PCI, musis si pohlidat pouze ovladace pro XP a podporu sifrovani WPA2.
3. Bez experimentu je kabel od routeru ke stolnimu PC.
nebt (0)|9.6.2013 19:46
Díky moc za rady. Pravda, kabel to jistí :-)