reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafika na noťasu kdo by mohl vědět ať prosím poradí!

Krtek_86 (6)|4.7.2007 12:34
Koupil sem notebook acer s grafikou ATI x1300 ovladače atd sem nainstaloval z přiloženého CD, noťas šlape dobře ale v některých aplikacích grafikadělá jakoby bílé tečky špatně se to popisuje. např. otevřu-li si v tom standartnim prohližeči windows fotku s černym pozadim je v te černe spousta teček ale když ji hodim jako tapetu na plochu tečky zmizí, ve filmech či ve hrách se ukazují taky především sou vidět na tmavých podkladech. Kdyby někdo věděl čím by to mohlo být prosím napište díky.
tgfh (2985)|4.7.2007 13:11
Jaký máš win? nedávno jsem měl na Vistě podobný problém, stačilo nainstalovat nejnovější ovladače na grafiku.
Stáhni aktuální:
http://ati.amd.com/support/driver.html
Krtek_86 (6)|4.7.2007 16:36
Windows mam XPčka profíky. Teď sem zkoušel ty ovladače a našlo to jen nějakou kravinku 660kb na zjištění nějaké kompability či co. No a to napsalo: Děkujeme za váš zájem o software catlyst. Bohužel však tento software nelze instalovat na Vašem počítači. Obraťte se na výrobce svého notebooku a vyžádejte si aktualizované ovladače.
Mám zkusit ty omega drivery ty sou prej na všechno?
P@pi (1519)|4.7.2007 16:53
Normální věc, já taky na svým noťasu nerozběham grafiku ve Vistách. Resp. ovladač ATI. ASUS na podporu X700 prdí a oficiální ovladače nejdou nainstalovat. Možná bych našel ony drivery někde u jiného modelu, ale štěstí jsem neměl a prohlížet notebook po notebooku na tom jejich hyper-ultra-super rychlým serveru se mi moc nechce (no pravda, ještě před cca 2 roky mi načítání stránky dalo tak čas na jedno pořádný kafe, teď už je to kapánek rychlejší).

Pokud chceš ovladače na grafiku, potom to musíš prohnat přes nějaký mod software. Např. DH Mod tool je výbornej.

Funguje to. Upraví to normální Catalysty tak, že půjdou nainstalovat bez problémů.

EDIT: sry ty máš WinXP. To je ale to samý :). Buď Omegy nebo DH Mod tool. Ten má výhodu, že si můžeš dát jakoukoliv verzi a nejsi závislej na vývoji Omega driverů. Těm to vždycky chvilku trvá.
pegy (757)|5.7.2007 13:51
[QUOTE=Krtek_86;40508]Koupil sem notebook acer s grafikou ATI x1300 ovladače atd sem nainstaloval z přiloženého CD, noťas šlape dobře ale v některých aplikacích grafikadělá jakoby bílé tečky špatně se to popisuje. např. otevřu-li si v tom standartnim prohližeči windows fotku s černym pozadim je v te černe spousta teček ale když ji hodim jako tapetu na plochu tečky zmizí, ve filmech či ve hrách se ukazují taky především sou vidět na tmavých podkladech. Kdyby někdo věděl čím by to mohlo být prosím napište díky.[/QUOTE]
Som pozeral na stranke ATI tie ovladace pre mobility X1300 a je tam nejaky soft na nejake overenie ci je tam grafika od ATI a potom by to malo stiahnut potrebne ovladace....popis co to robis. Inak mozno by som skusil aj tieto ovladace, co to povie http://ati.amd.com/support/drivers/xp/radeonx-xp.html ;)
tonda pařmen (87)|17.7.2007 12:12
a nemáš vadný pixely v displeji?