reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrzání notebooku na baterii

ttomm (5)|29.5.2013 14:26
Poslední dobou mám problém. Prakticky pokaždé, když ntb odpojím od sítě a chci ho použít jen na baterii, tak se po nějaké době sekne a na nic nereaguje. Monitor zůstane zapnutý a zůstane na něm to poslední, co jsem dělal. Takhle by vydržel, dokud se baterka nevybije. Jediná možnost je natvrdo ho vypnout tlačítkem, nic jiného nejde udělat. Nedávno byl v opravě, kde údajně měnili desku. Pozoruji to od té doby, jenže jsem ho na baterku moc nepoužíval, tak nevím přesně, kdy to začalo. Navíc ta baterka už je dost špatná. Jeden článek úplně odešel a ostatní už se nenabijou ani z půlky. Teď to budu mít asi 3 roky, takže už je po záruce, jen na tu desku by asi měla být, protože ta byla měněná v prosinci. Myslíte, že se to dá řešit nějak softwarově? Chci znát nějaké tipy a názory než půjdu do servisu.
zsdx (2098)|29.5.2013 15:42
Muzes zkusit recovery, to by ostatne udelal i servis. Ale nejdriv si to testni pod live linuxem, at to neni zbytecne.
typek.cz (140)|21.10.2013 19:28
Zdravím,
mám naprosto stejný problém s HP G62 b70SC. Zkoušel jsem Ubuntu a na něm mi to nedělá. Je to tedy stoprocentně problém na straně Windowsu? Nedávno jsem reinstalovat a nechce se mi do toho znovu, kdyby aspoň to Ubuntu vydrželo 2 hodiny...

Dodatek:
Baterii mám témeř novou.
typek.cz (140)|22.10.2013 15:02
Tak jsem ještě včera experimentoval. Vypnul jsem Avast a za 2 hodiny mi to nezmrzlo ani jednou.
typek.cz (140)|24.10.2013 15:34
Tak nic, byla to předčasná euforie. 2 dny to běželo v pohodě a pak to zase začalo.
Opravdu nikdo netuší co ve Winu by to mohlo dělat?