reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rychlé vybití baterie po startu

Lulaskovicz (2)|30.5.2013 17:55
Čau, mám nb HP Pavilion dv 6700 už 5 let. Včera se mi stala podivná věc. Pracuju na nb a najednou mi přestane dobíjet nabíječka (resp. dobíjení se cyklicky zapne na 0,5 s a poté vypne -> blikání monitoru) a nb se rychle vybíjí. Zvláštní je, že při vypnutí nb se bez problémů nabije. Po znovuzapnutí následuje znovu vybíjení baterky.
Díky za každou dobrou radu
VencaX (3686)|30.5.2013 21:46
Takový můj odhad je vadné napájení notebooku. Jako první možnost bych zkusil vyndat baterku a zkusit, jestli notebook naběhne. Další věc je jiný zdroj. Pokud by nebyla chyba ani tam, tak je nejspíš někde na základovce v napájecím obvodu. Ale je to spíš jen takový odhad. Každopádně 5 let na podobný notebook je celkem dost, viděl jsem velký množství podobnejch HPček kolabovat po dvou až tří letech provozu.
Lulaskovicz (2)|31.5.2013 00:30
Díky za reakci,
baterku jsem vyndal, napájení nechal zapnuté v síti a nb vůbec nenaskočil. Po zasunutí baterky zpět, nb naskočil, ale problémy přetrvávají.
VencaX (3686)|31.5.2013 10:09
Tak je to buď ve zdroji (což je ve výsledku pětistovka za novej adaptér) nebo je to v napájecím obvodu notebooku (a to je na výměnu základovky, což je něco, do čeho se nevyplatí investovat). Zkus sehnat náhradní zdroj a vyzkoušet na něm.

EDIT:
teoreticky by to mohlo být jenom vyteklými elektrolity, ale na to jedině někoho zkušeného, kdo ví co dělá. Každopádně doporučuju zazálohovat data.
kevin00 (10238)|31.5.2013 12:32
Zkusil bych jinou baterii. Je v ní elektronika starající se o rovnoměrné nabíjení a vybíjení baterie, tak by mohla být teoreticky chyba v ní.
robky (3195)|31.5.2013 12:39
Kev, to hej ....ale ntb bez batérie by nabehnúť mal. IMHO je vadný adaptér:notsure
VencaX (3686)|31.5.2013 13:23
Baterkou to nebude... Ale tak zase je mi divný, že baterii by zdroj nabil, ale notebook nepustí. Rozhodně je to v napájení notebooku a adaptér je asi nejjednodušší možnost, jak to vyzkoušet.
kevin00 (10238)|31.5.2013 13:46
[QUOTE=robky;533942]Kev, to hej ....ale ntb bez batérie by nabehnúť mal. IMHO je vadný adaptér:notsure[/QUOTE]

To je zase pravda ;)