reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Photofiltre - nedostatečný prostor

qquiderr (62)|3.6.2013 20:54
Zdravím, používám program Photofiltre na úpravu a zpracování fotek, ale když chci upravovat velké obrazky např ty oscanované ze scanneru tak to vyhazuje pak hlášku že ke zpracování příkazu není dostatečný prostor, jak je to možné když mam 32GB Ram, 500GB SSD HDD a 4TB HDD, Grafika ma paměť 2GB, myslím že paměti tedy prostoru má program k dispozici dostatek, může mi někdo vysvětlit kde je chyba? Děkuji. PS: odpovědi typu jiný program nechci ja sem zvyklý na tento!
VencaX (3686)|3.6.2013 22:02
Možná nejde o fyzické prostředky počítače, ale spíš o programovou "doladěnost"? Např. já používám na základní úpravy stařičký Paint Shop Pro 7 a když jsem v něm jednou upravoval fotku, která nakonec měla asi 200MB v bitmapu, tak už mi hlásil, že nemá prostředky (využití RAM bylo někde mezi 900-1200 MB). Nakonec mi umožnil uložit fotku velkou 150MB, což mi stačilo. Každopádně to vypadá na to, že jsi limitován softwarem, nikoli hardwarem, takže pokud nechceš přejít na placený Adobe Photoshop nebo nemáš jinou alternativu, tak se asi z místa nepohneš (ne opravdu tě nechci naštvat a říkat ti, že máš používat něco jiného :D).

btw. rozměr finální fotky byl 19000 x 2960 px a šlo o Plzeňské noční panorama z Lochotínského kopce :)
r34ktor (7477)|3.6.2013 23:17
Verze programu?
Velikost a rozlišení otevíraného obrázku?
Pracuješ současně s více najednou?
Fox_25 (613)|3.6.2013 23:57
Opravdu jen možná by nebylo špatné zkusit editovat spouštěcí EXE soubor programem CFF Explorer a zapnout možnost adresovat víc operační paměti když nic jiného nepomůže. Dělal jsem to na nějakém starém photoshopu a u několika her.
Gouranga (699)|3.6.2013 23:59
Obrazkove formaty (napr. jpeg, psd) maji limit snad 2 GB a 30 tisic pixelu na jeden rozmer, adobe toto resi formatem psb, ktery ma max rozmer 300 tis pixelu a nevim, jestli nejakdy datovy limit.
Nicmene problem bych hledal jinde - je onen Photofiltre 64 bitova aplikace? Hledal jsem a nic prukazneho jsem nenasel.. Pokud neni, tak je asi 30 GB z tech 32 GB pro ten program nedostupnych..
Kdyz vezmu jake datove spotreby dosahuje photoshop pri praci s RAW soubory (nemluve o panoramatech), tak by byly 2 GB zalostne malo..
r34ktor (7477)|4.6.2013 00:21
Mám na disku freeware verzi 6.5.3.0, která je 32-bitová. Změna 4GB flagu může pomoci, ale omezení tu stále bude. Pro plnohodnotné využití paměti je třeba přejít na nějaký 64-bit program. Např. Zoner Photo Studio.
qquiderr (62)|4.6.2013 21:35
Zkusil sem upravit ten .exe tim programem a chodí to, ono to totiž nenačetlo víc jak 2GB z těch ramek, ted to načita vic ale nwm kolik, ale chodí to :)
r34ktor (7477)|4.6.2013 21:37
Po úpravě je limit 4GB.