reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Brum z repro po připojení monitoru

Defie (4)|5.6.2013 16:50
Ahoj.

Vyskytla se mi doma zvlášní anomálie... Propojuji zesilovač s notebookem - zvuk je OK. Jakmile však k notebooku připojím monitor, objeví se v reproduktorech nepříjemný "brum". Když odpojím napájecí kabel od monitoru, brum ustane.

Neúspěšně jsem zkoušel:
- připojit monitor na jinou zásuvku
- připojit monitor napřímo bez prodlužovačky
- jiný napájecí kabel

Nic nepomáhá.

Netušíte, jak odstínit to napájení monitoru?
jeninicicek (205)|5.6.2013 19:33
No pokud se ruší navzájem zesilovač a monitor tak vyladit jejich vzdálenost na dostatečnou, popřípadě zkusit vyrobit nějaké ala stínění, monitor má trafo v sobě, nebo na kabelu? Pokud na kabelu, zkusit něčím odstínit to.(Mě jednou toto dělalo přímo trafo od noťasu, nakonec jsem to ale sešteloval jen za pomoci větší vzdálenosti...).
Pak, ještě ověřit, zda to neruší kabely(tedy ideálně zkusit, zda to dělá i se stíněnými). Pokud je trafo v monitoru a ruší okolí(popřípadě okolí ruší jiná část monitoru) bude se to stínot špatně, monitor asi ničím zakrývat nechceš :D
Defie (4)|5.6.2013 21:28
Vzdálenost je 3 metry, kabel je ještě delší. To, co si myslím, že by mohlo pomoct je nějaký odrušovací filtr do zásuvky, přes který bych monitor zapojil... Nic takového jsem ale nenašel. Mám pocit, že mi to do toho monitoru jde přes zemnící kolík, ale nemám jak to vyzkoušet. Hlavně mi přijde špatný, abych si schválně oduzemnil monitor.
Alf (305)|7.6.2013 06:45
http://www.gme.cz/sitove-odrusovaci-filtry/
Jinak, nestačí jen zapojit do jiné zásuvky. Ta zásuvka musí být napájena z jiného okruhu. Pokud je rozvod proveden ještě ochranou nulováním (hodně stará instalace), nepomůže zřejmě nic. V každém případě by to chtělo překontrolovat kvalitu el. rozvodů.
No, a nejlepším filtrem je akumulátor, takže možná by to řešilo i připojení přes online UPS.
hugostieglitz (907)|8.6.2013 10:32
zkus vzít kus alobalu(nebo staniolu)tak cca 10x10 cm ,omotej to na kabel od monitoru a stímto alobalem šoupej po kabelu nahoru a dolu dokud ten "brum" nezmizí
Šobáň (128)|17.6.2013 00:20
Zemní smyčka!

Třeba najít přes co to prochází a vložit oddělovací člen.

Podle mě se to uzavírá přes audio kablík - vložit oddělovací NF trafo (asi si ho budeš muset udělat).
Pokud ten zesilovač není aušuš.