reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

KIS 11 a Adware?

roamn (295)|6.6.2013 16:07
Mám (legal) KIS (Kaspersky Internet Security 11), zároven s tím používám i proti spyware atd software jménem ad-aware of lavasoftu (nebo nějak). Tem druhý (adaware) používám už dlouho, dřív jsem měl jiný antivir). Tedka mě ale napadá, když nemám jen antivir, ale celé jakýsi protivirový, spam, phishing a já nevím coc balík softu, co mi to všechno hlídá (Kasperesky internet security by měl obsahovat daleko víc nástrojů pro bezpečnost než Kaspersky Anti virus).

Dřív jsem používal jen antivirus, ne to komplexní řešení v podobě KIS. Napadá mě, musím vůbec dále vůbec používat i ten ad-aware?
r34ktor (7477)|6.6.2013 16:26
Ad-Aware odinstalovat. Teoreticky spolu sice určité verze fungovat mohou, ale obecně může vést používání dvou bezpečnostních řešení zároveň ke vzniku specifických problémů, které se obtížně odhalují a řeší.
roamn (295)|6.6.2013 17:10
A jeho činnost plně a dostatečně přebere KIS jo? Protože (pár let zpátky) vím že se doporučovalo mít antivir proti virům a další program speciálně ale proti spyware a podobným věcem, KIS plně dokáže ad aware substituovat jo
r34ktor (7477)|6.6.2013 17:37
KIS je komplexní řešení, které chrání proti všem běžným hrozbám.
Fox_25 (613)|6.6.2013 18:26
Ad-aware určitě odebrat, ještě bych se chtěl zeptat jak je to s náročností na HW? Mám zatím KAV protože KIS byl velmi náročný na systémové prostředky a často dělal z PC nepoužitelný stroj když se mu něco nezdálo.
roamn (295)|6.6.2013 18:34
No já nevím, já mám 12 GB ram takže tohle nějak neřeším, ale opravdu nevím, někdy na začátku startu pc to trvá ale nevím jestli je to díky kisu
Fox_25 (613)|6.6.2013 19:36
Tak to možná bude opravené nebo jsem to měl blbě nastavené. KIS jsem měl naposledy před dvěma lety. Takže nic takového jako že si stáhnu 300MB instalátor čehokoliv a kis to u prvního spuštění třeba 15 minut prověřuje přičemž využití CPU na dvoujádru vyletí na 100% a sežere to pár GB ram. Sestava na které se toto dělo nepatří mezi nejpomalejší.
roamn (295)|6.6.2013 22:04
já jsem si ničeho takového nevšiml, ale něco mi zpomalovalo pc v posledních pár měsísích při startu ale mám tu už dost pogramů takže nevím co to bylo.