reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Čím doma vyčistit PC od prachu?

roamn (295)|6.6.2013 16:15
Čím můžu doma vyčistit pc od prachu? Tím myslím mainboard a spol, grafickou kartu atd.

Zítra budu instalovat nový disk, takže chci rovnou vyčistit i skřín a mainboard od usazeného prachu, ale nemám k tomu žádné special věci, čím to provést z toho co je v průměrné domácnosti k dispozici...?

Minule jsem vždy prach prostě vyfukoval pomocí úst a snažil se vyfoukávat mimo skříň :-). A používal jsem myslím nějakáý starší štětec na malování (malování na plátno/papír), ale nejsem si jistý jestli je tohle zrovna dobré řešení (dostatečně antistatické). Co byste mi v y poradili?
robky (3195)|6.6.2013 18:18
Pre také to domáce čistenie je vhodný napríklad v mnohých obchodoch predávaný stlačený vzduch .... a na usadený prach radšej antistatický štetec ako obyčajný ;)
roamn (295)|6.6.2013 18:35
njn jenže to jsou věci které tu nemám (doma) a nemám možnost to rychle a snadno koupit (bydlím na vesnici), a nechce se mi čekat :-).
r34ktor (7477)|6.6.2013 18:50
Lze použít kompresor (pokud ho máte).
roamn (295)|6.6.2013 22:03
No mě spíš zajímalo co použít místo toho štětečku nebo jaký štěteček lze použít, foukat do toho muzu sám :-), ale prstem to stírat se mi nechce, muzu teda použít normal štětec na dětské malování po papíře, když ho vždycky vibiju o něco kovového...?
durib (1141)|6.6.2013 23:28
8 atmosfér z kompresoru je lékem na veškeré usazeniny :) jednou za čas to vezmu na chatu a profouknu. pokud nemáš, jsou čerpací stanice s takovými přenosnými tlakovými láhvemi- takže stačí PC naložit do kufru a vyfoukat na čerpačce :D
roamn (295)|7.6.2013 01:31
No mě by spíš fakt zajímalo jestli jednoduše muzu použít ten standardní štětec na malování třeba...?
r34ktor (7477)|15.6.2013 12:02
Problémem štětců ze zvířecích chlupů je, že prací s nimi se jednotlivá vlákna třou o sebe a generují statickou elektřinu. Vybití předem tedy nemusí stačit.

Ofukování vzduchem je bezpečnější metoda.
roamn (295)|15.6.2013 15:24
Wow to jsem nevěděl... ale já to používal už předtím a nikdy problém nebyl... Platit 100kč za blbý stlačený VZDUCH(!) se mi fakt nechtělo.

A vážně hrozí až takové nebezpečí? Kromě toho pochybuju že ten muj je ze zvířecích chlupů, to bude něco umělého určitě...
astec (1823)|15.6.2013 15:32
nemáš-li kompresor, tak hustilka z auta, kola, nafouknutej balonek..