Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 37

Téma: Víkendová diskuze: S technikou do lesa

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Když narazíš na to, na co narazil Jeníček s Mařenkou, tak by ti ty věci byli na dvě věci
    Jinak celkem pohodový film
    Tak to asi jo Urcite zkouknu, ten trailer me hodne naladil, diky za tip
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Všude chodím s "chytrým telefonem", na kterém mám offline OSM. V případě potřeby je možno využít s datovým připojením ještě ortophoto. To je základní výbava pro orientaci. Trochu mne mrzí, že lesáci nedělají nějakou volně dostupnou elektronickou verzi porostů, protože taková informace se často hodí
    Jinak jako ne, že bych netrefil i bez elektroniky -ale s GPS si tolik nezajdu, případně mohu ihned účinně reagovat na nečekaný problém (sesuv, rozvodněná řeka, bahnitá cesta, utrhlý most atd.). A taky ten mobil už dnes ani tolik nestojí a za tu užitnou hodnotu se to myslím vyplatí.

PS: Orientace podle mechu je na dvě věci, ten si roste, kde chce! Raději už použít slunce, případně hvězdy.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od NFG_ICE Zobrazit příspěvek
    Ja osobne si do lesa nosim plynovku a peprak Nikdy nevite, na co tam narazite
    Jezinky a co by tam ten ouchyla / zloděj dělal ? Ten si potřebuje užít / vydělat a ne sedět na pařezu a čekat, až jednou za 3 hodiny někdo projde a to ještě bůh ví jestli... to by ho to možná i přešlo do té doby

Citace Původně odesláno od durib Zobrazit příspěvek
    Jinak jako ne, že bych netrefil i bez elektroniky -ale s GPS si tolik nezajdu, případně mohu ihned účinně reagovat na nečekaný problém (sesuv, rozvodněná řeka, bahnitá cesta, utrhlý most atd.). A taky ten mobil už dnes ani tolik nestojí a za tu užitnou hodnotu se to myslím vyplatí.
    Nemusíš přemýšlet a používat logické uvažování, on to za Tebe někdo udělá a už to na Tebe pouze "vyzvrací" ... a tomu se říká pokrok

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Jezinky a co by tam ten ouchyla / zloděj dělal ? Ten si potřebuje užít / vydělat a ne sedět na pařezu a čekat, až jednou za 3 hodiny někdo projde a to ještě bůh ví jestli... to by ho to možná i přešlo do té doby
    Že ty máš zrovna zkušenosti s úchyláky. Asi moc do lesa nechodíš, že jsi ještě nenarazil na nasranou bachyni, nebo další zvíře, které se kupodivu člověka nebojí.

Nemusíš přemýšlet a používat logické uvažování, on to za Tebe někdo udělá a už to na Tebe pouze "vyzvrací" ... a tomu se říká pokrok
    Kdo tu píše o blití? Jestli myslíš "navigace"- tzn. elektronicky vypočítaná cesta, tak ta je ještě u turistických cest hodně RAW. Já mám na mysli elektronickou verzi normální mapy, kde rozhodnutí dělá stále uživatel.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Počkej počkej... logika (a lenost) mu přece napověděla, že si to může udělat jednodušší za pár peněz. Já na GPS nevidím nic špatného, i když spíš pouze v rámci cestování autem... to jsem jednou neměl dálniční známku a bloudil jsem celým středočeským krajem z Pardubic do Plzně. Do lesa mi to přijde jako zbytečnost.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Pro nás dříve narozené bylo GPS tohle:

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: zálesák.jpg 
Zobrazení: 83 
Velikost: 85.8 KB 
ID: 28652Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: zálesák2.jpg 
Zobrazení: 95 
Velikost: 78.0 KB 
ID: 28653Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: zálesák3.jpg 
Zobrazení: 93 
Velikost: 89.4 KB 
ID: 28654

a pak kompas, klasická turistická mapa a znalosti ohledně určení světových stran a podobně. Ono v těch našich "hlubokých a nepropustných" lesích se neztratí nikdo., ale jinde (jak už jsem psal výše) to je velkým problémem, kde jde skutečně o přežití.
    Já si myslím, že ty různé moderní technologie, které nám pomáhají, jsou jako oheň. Dobrý sluha, ale zlý pán. Jednou se nám to vymstí

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od durib Zobrazit příspěvek
    Že ty máš zrovna zkušenosti s úchyláky. Asi moc do lesa nechodíš, že jsi ještě nenarazil na nasranou bachyni, nebo další zvíře, které se kupodivu člověka nebojí.
    Až budeš prosím Tě nahánět po lese bachyni s pepřákem / plynovkou, tak to natoč. Na to se fakt rád podívám

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Ne nahánět, ale bránit se! Není to taková sranda, když po tobě znenadání vystartuje ze křoví prase. Ale to by jsi musel samozřejmě chodit po lesích, kde chodí pouze revírníci a to ještě jestli vůbec. Na chození po turistických cestách je GPS a navigace (a i mapa) prakticky zbytečná.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Když po tobě vystartuje dvoumetrákovej kanec ze křoví a rozběhne se proti tobě, tak ho těžko zastavíš plynovkou nebo popřákem...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Nezastavíš, ale máš alespoň lepší možnosti se bránit. Ten sprej není moc těžký a po pořádné dávce se rozkucká snad už každý. Já sprej neměl, ale pomohlo mi, že jsem jel na kole. Ale už jsme celkem OT.

Každý, ať sebou tahá co chce. Já trefím i bez přístrojů (pokud alespoň vím směr, či nějaký významný bod trasy), ale otázka je: za jak dlouho dojdu a jakou zvolím trasu. Mohu tedy jít kolem řeky houštím, i když je 50m od ní bývalá lesní cesta. Mohu jít přes vodu, i když je 150 m po proudu most. Mohu se plahočit do údolí a pak zase na kopec, i když je zde i pohodlná stezka po vrstevnici. Mohu jít přes rozbahněné pole, protože neuvidím cestu kousek odtud. Mohu dojít na úpatí lomu/skály, který nebyl vidět a musím se rozhodnout, na jakou stranu se vydat....

Registrace
    Feb 2008

Duribe nikdo z nás v životě v lese nebyl ... to jsou zase pecky po ránu.
    BTW než ty ten sprej vytasíš tak jsi na hadry ... ale budeš ho mít v kapse a to se vyplatí
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 09-06-2013 v 16:19

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Když už je tady diskuse offtopic, tak přihodím, že do lesa mimo techniky se hodí repelent a oblečení s dlouhým rukávem a dlouhými nohavicemi, i když v létě to je k nevydržení.

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

do lesa jsem chodil s mobilem, kapesnim nozem, zapalovacem a "avatarem" navolno, ale docela jsem trnul, aby "avatar" nekde nenasel tu bachyni....

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Tak v českém lese jsou v zásadě tři nebezpečné věci, které můžete potkat. A jedna z toho je houba.

Popravdě se mi nikdy ani nestalo, že bych dokázal v českém lese ujít víc než dva kilometry a nepotkal přitom nějakou vyšlapanou pěšinu, elektrické dráty, potok nebo ještě spíš turistickou cestu a bandu hlučných turistů na ní.
    Ale je fakt, že jsem nebyl úplně všude - hlavně jižní Morava, jižní Čechy a východní Čechy.
    Ano, už se mi stalo, že jsem se ztratil, ušel jsem místo plánovaných 10km asi 20, došel o 6 hodin později než jsem chtěl, ale "strach o život" jsem rozhodně neměl, v podstatě kdykoliv bych mohl zamířit k nějaké blízké neznámé vesnici či osadě a věřím, že by mi lidé pomohli.

Tomu odpovídá fakt, že počet lidí, kteří ročně v českých lesích zemřou na následky "souboje s přírodou" (napadení zvířetem, zranění, pád, ...) je průměrně asi tak nula.
    I když už se někdo v lese ztratí nebo zraní (a aspoň někdo tuší, že jste do lesa šli), tak vás za pár hodin najde vrtulník s termovizí.

Tj. úplně nejlepší zabezpečení je říct někomu, kam zhruba jdete a kdy se přibližně vrátíte.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 09-06-2013 v 18:36

Registrace
    Feb 2008

Hlavně jde o to, že drtivá většina zvěře útočí jen v opravdu bezvýchodných situacích. Takže tu primárně nejde o to kdo kde byl v lese, ale jaké má znalosti o přírodě. A to dle napsaných informací opravdu Durib asi nemá.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: AMD se snoubí s ARM
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 05-11-2012, 13:52
  3. Víkendová diskuze: Synchronizace dat