reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NAS Synology DS213j - Sysémová událost

Nailen (11)|9.6.2013 12:12
Zdravím,

zprovoznil jsem si na svém NASu fotogalerii a aby se k této galerii dalo připojit z internetu pod jmenou adresou, tak jsem si registroval účet u Synology a dostal adresu neco.myds.me
Teď jsem zi začal používat a nahrál si tam nějaké fotky. Od spuštění galerie se mi v systémových hlášeních zobrazují tyto hlášení:

Systémová událost: Registrace IP adresy 0.0.0.0 na zařízení neco.myDS.me službou DDNS se nezdařila

Tuší někdo co by to mohlo být? 3x denně nepravidelně mi chodí toto upozornění.

Děkuji

Nailen
zsdx (2098)|12.6.2013 13:25
A je 'zvenku' pod prislusnym jmenem opravdu dostupna? Pak bych to neresil.
Nailen (11)|13.6.2013 12:31
Je a není. Když NAS spustím, tak řekněme půl dne vše funguje jak má. Pak se mi stane, že přestane být dostupná webová část NASu (photogalerie a další hostované webové stránky). Nefunguje ani ping.
Co je ale zvláštní, tak normálně funguje z webu dostat se do webové administrace. Provést restart a pak vše zase nějakou dobu jede.

Může to mít nějakou souvislost, s tímto hlášením? Nefunkčnost webových služeb registruji už delší dobu. Nějak jsem to neřešil, protože tam nemám nic zásadního (jen pro testování) a víc jsem to začal používat až teď s galerii. Chybová hlášení mi začla chodi ale až nyní.

Je nějaký nástroj, jak zjistit proč mi vypadávají webové služby?
Šobáň (128)|18.6.2013 19:35
Samozřejmě IP 0.0.0.0 tam nemůže jít zaregistrovat takže skontrolovat jakou v tu chvíli má NAS IP? A jakou v tu chvíli má router IP.

Jinak nevím kde jsi to nastavil, předpokládám že veřejnou IP má router, a NAS má neveřejnou.

Takže doporucuji na nasu tu službu DDNS (neco.myds.me) zrušit a nastavit si DDNS na tom routeru (pokud se tam nedají použít neco.myds.me tak použijte jinou službu) a z routeru přesměrovat příslušné porty na ten NAS.

Jinak pokud na routeru nemáš veřejnou adresu tak ti to nebude fungovat - tomu by odpovídalo to že po restartu to chvíli funguje...

Takže máš veřejnou IP?

Jinak pokud máš pouze jednu veřejnou tak na jednom portu může běžet pouze jedna služba.
Nailen (11)|23.6.2013 23:10
Ano, mám veřejnou adresu. Samozřejmně jen jednu.
v routeru mám port 80 směřovaný (forwarding) na NAS. NAS má IP 192.168.1.110