Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Vadný zdroj od Seadonic?

Nováček
    Registrace
    Jun 2013

Dobrý den, mám problém se zdrojem Seasonic SS-500GB Active PFC F3 (S12II-500W). Od roku 2009 je ve stále stejném PC a vše normálně fungovalo. Před týdnem jsme PC standardně vypnul, a když jsem ho dnes chtěl zapnout, tak k mému překvapení je PC úplně mrtvé, vůbec nereaguje. Na základní desce ASUS P5Q-E jsou podsvícené tlačítka na zapnutí a reset a ty svítí (napětí tam zdá se tedy je), ale jen slabě. Když jsem zdroj vymontoval a zkusil místo něj použít Seasonic SS-400ET T3, vše je v pořádku, PC funguje a tlačítka na základní desce opravdu svítí (daleko jasněji než s původním zdrojem). Je tedy jasné, že je problém s původním zdrojem. Mám tedy na Vás otázku, jak to, že diody na desce svítí více nebo méně a jak to, že se zdroj porouchal jen tak sám od sebe?

PS: mám ještě jeden PC, kde je postarší zdroj Enermax Liberty 500 W a základní deska ASUS P8H77-V. Když Tohle PC vytáhnu ze zásuvky a po chvíli zase připojím, dioda na desce se JEN TROCHU rozsvítí, ale PC úplně stejně (jako výše) nereaguje a nejde zapnout. Po asi minutě čekání se ale dioda sama ROZSVÍTÍ úplně a PC jde zase zapnout a vše je v pořádku. Proč ta prodleva? Kde je problém, proč to nejde zapnout hned? Když tam namontuju výše zmíněný zdroj Seasonic SS-400ET T3, dioda se po připojení PC do zásuvky rozsvítí hned a nemusím na nic čekat.

Díky za názory
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

u obou zdroju / hlavne Enermaxe /, bych v prvni rade zkontroloval ellyt.kondenzatory, alespon vizualne...

Nováček
    Registrace
    Jun 2013

Po optickém přezkoumání mohu prohlásit, že kondenzátory vypadají v pořádku.
    Ještě dodám, že když ten "vadný" Seasonic SS-500GB Active PFC F3 zapnu jen tak bez PC, propojením pinů, tak funguje normálně. Voltmetrem jsem překontroloval všechna napětí a i jeden připojený pevný disk se normálně rozjede.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

To nic neznamená, zrovna tu mám v ruce jeden fortron, který se chová stejně. Samotný se zapne, napětí v normě. Po připojení k PC ani ťuk. Vyměněn, s novým zdrojem PC jede jak má. Nemá cenu to řešit, stejně si to neopravíš a i kdyby, tak bych takovému zdroji už nevěřil .

Podobná témata

1. Jak zjistim zda je zdroj vadny
    Od drizz v sekci Zdroje
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 11-07-2012, 22:08
  2. Vadný zdroj?
    Od Hulbon v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 09-02-2012, 11:57
  3. Vadný zdroj?
    Od Cidlo v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení