Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: Víkendová diskuze: Život s tiskárnou

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Život s tiskárnou

Máte doma tiskárnu? Super! Jaké jsou vaše dlouhodobé zkušenosti s kvalitou tisku, náplněmi, ovladači či kvalitou jednotlivých modelů? Máte nějaké oblíbené značky? A co si vůbec myslíte o domácích tiskárnách?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Sir Martin

Ja mam aktualne uz tretiu tlaciaren. doteraz to boli HP PSC 1350, spokojnost celkom bola, vymienal som si naplne sam plniacou sadou. Kvoli problemom s fotkami som potom neskor presiel na Photosmart c5280, tam bol ale problem s plniacou sadou, po doplneni vypisalo ze treba pozriet dokumentaciu a koniec, trebalo kupit novu. Tak som teraz kupil canon mg 5350 a zatial som spokojny, bohuzial este ju mam len malo, takze nemozem nejako zhodnotit ako je to so spolahlivostou pri doplnani plniacou sadou, nicmene pouzivam autoresetovatelne zasobniky a reakcie ostatnych su dobre, takze hadam to bude bezproblemove konecne. Tym, ze hlava je osobitne od naplne je potencialny servis drahsi, takze kvoli tomu sa snazim tlacit casto aby atrament nezaschol. Co sa kvality tisku tyka, tak s tym som velmi spokojny.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Osobně mám docela problém vybrat tiskárnu. Stará laserovka dosloužila, inkoust je také již v křemíkovém pekle. Ale vybrat si tiskárnu novou je prostě problém. Žádná mě zkrátka nepřesvědčila to že když ji připojím třeba jen dvakrát, třikrát do měsíce tak bude fungovat. Po roce ji neodejde podavač, nebo se jí zkrátka něco nestane. S tím je spojen i požadavek na skrytý zásobník papíru, zkrátka nechci aby se na ni prášilo.
    Asi nejvíc mě lákají Epsony s velkokapacitním zásobníkem. U nich si myslím, že mají slušnou šanci na úspěch. Ale obecně me přijde, že se v tomto odvětví vývoj hodně zpomalil a trošku mě to mrzí.

Nováček Avatar uživatele shasler
    Registrace
    Mar 2011

Dlouhou dobu jsem používal tiskárny inkoustové, když pominu jehličkové z počátků PC éry v tomto státě. Byly to totiž cenově dostupné pro běžné lidi. Kvalita tisku měla vždy klesající tendenci s dobou, po kterou byla používána tisková hlava a následně i po stránce HW ink. tiskárny "stárly" více než by bylo záhodno. Největší slabinou těchto tiskáren, která mě trápila, bylo zasychání případně zanášení trysek. Běžný Franta Uživatel netiskne velké množství, tak 2-3 stránky týdně a mnohdy i méně. Tento způsob používání však ani jedné z inkoustových tiskáren co jsem měl neseděl. Někdy okolo roku 2009 se ovšem změnila situace na trhu s tiskárnami a objevili se barevné laserové tiskárny v dostupných cenách. Tedy alespoň pro mě, kdy jsem byl ochoten vydat +-5000 za takový produkt. Od té doby jsem spokojen. Stále mám původní "reklamní" tonery, i když u černé očekávám, že každou chvíli dojde a následuje žlutá, která je již pod 5% (z hlavy nevím přesně). Mimo jiné odhad 750 vytištěných stránek pro reklamní toner je již dávno překonán více jak 850 stránkami a tedy i zde jsem spokojen... Možná si teď říkáte, ale co kvalita tisku? Odpovím, že je dostačující. 600 dpi na běžné dokumenty a fotografie na obyčejný papír zcela postačuje. Navíc nehrozí problém s rozpouštěním tisku vlhkostí. Pokud chci nějaké fotografie tištěné na fotopapír, pak si zajdu do fotolabu. S cenou tisku se to má pak tak, že je možné, že mám dražší tisk, ale zase vím, že jsem si tím zaplatil absenci problémů ink. tiskáren.

Nyní používám HP LaserJet CP1515n. Na ovladače si nemohu stěžovat, po instalaci se již o ně nestarám a tedy je to OK. Tisknu přes LAN a správu tiskárny lze provádět přes http stránky s tím, že jsem prováděl i úspěšně upgrade firmware, takže mohu prohlásit, že se pravděpodobně nesetkáte s žádným výrazným problémem (já jsem na nic nenarazil, ale to neznamená, že neexistuje). Poslední nicméně velmi důležitá vlastnost je velikost respektive malost, kdy doby obrovských laserových tiskáren jsou již pryč. Tímto se dostáváme k poslednímu bodu, kterým je domácí tiskárna. Právě CP1515 je typickým zástupcem SOHO (small office, home office) tiskáren. Jiní výrobci mají také podobné a dnes je již tedy z čeho vybírat. Tiskárna se doma hodí, protože občas potřebujete něco vytisknout, např. itinerář naplánované cesty ať už autem, kdy ne každá má navigaci nebo MHD. Občas je životně nutné vytisknout jak se má správně pěstovat Klívie či jiná květinová obluda... Kvalita tisků je pro takové použití v současných domácích tiskárnách dostačující a tak jediné na čem záleží je cena, kterou chcete vydat či vydávat(za tonery a/nebo údržbu) a celková kvalita provedení (aby se to po 2 letech záruky nerozsypalo).

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Já jsem měl vždycky tiskárny značky Cannon, kvůli nejlepšímu rozlišení tisku. V době koupi mé první tiskárny (typ ip 4200) se nikdo jejím hodnotám ani nepřiblížil, pak se vývoj ostatních posunul, ale pořád Canon vedl. Následně jsem si vybral multifunkční zařízení mg 5500 (snad jsem to číslo nespletl) a opět nejlepší rozlišení, ale tentokrát skeneru. Ač tiskárna v multifunkci dosloužila, tak skener používám do dneška. Sice jsem si pořídil další multifunkci, ale skener už nemá takové rozlišení, jako dřívější modely. Ale nějak se mi ta poslední multifunkce pokazila (konkrétně tiskárna) a je momentálně v servisu. Případně další zařízení bych viděl laserovou tiskárnu, protože už tolik netisknu a riskovat zanesení trysky nechci. Ale jelikož bych chtěl tisknout i barevně, tak volba nejspíš padne na Canon, pokud se v blízké budoucnosti něco zásadního nezmění.

Nováček Avatar uživatele shasler
    Registrace
    Mar 2011

Docela zajímavě vypadají "HP LaserJet Pro 200 color M251n" nebo "Canon i-Sensys LBP7200CDN" ... I když jsem si zvykl na HP, tak Canon se mi zdá dle parametrů lepší např. má duplex...

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Používám bezproblémově již několik let čb laser Xerox Phaser 3117. Jediná údržba je občasné protřepání kazety s tonerem.

BTW - něco pro pamětníky - takhle jsme tiskly před cca dvaceti lety (Atari 800XL + Tesla BT-100):

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Kdysi jsem mel doma nejake zakladni inkoustove HPcko, ktere jsem dostal od zanmeho ITaka v roce 2003. Postupem casu (kdyz jsem dostudoval (2006) a zacal pracovat), jsem dosel k nazoru, ze kdyz potrebuju jednou za cas neco vytisknout, tak to zvladnu v praci a doma tiskarnu nepotrebuju. Takze od te doby se tiskarna vali odpojena pod stolem a buh vi, jestli jeste tiskne

Redaktor SHW / Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006

Začínal jsem na ultrahlučné a provozně velmi drahém HP, později pokračoval dvěma Canony. Vybíral jsem tak, abych dosáhl co nejnižších nákladů na tisk. První byla docela v pohodě, nicméně u té druhé neustálé "čištění" tiskárny vyplýtvá tolik inkoustu, že nedělám nic jiného, než kupuju náplně. Takže dnes jsem koupil poslední náplně a přestože tiskárna pořád funguje, až dotisknu nynější cartridge, půjde do světa... už na to nemám nervy a peníze. Také mě láká Epson s vysokokapacitními zásobníky.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Tak druhá tiskárna (první multifunkce byla MP610) a druhá MG5150. Všechny byly inkoustové a tehdy to bylo výhodnější, dnes už je to jinde a klaním se k laserovým tiskárnám. Navíc skener se dá použít z multifunkce, takže když se na to udělá místo, tak v pohodě. Navíc i rozměry laserových tiskáren se zmenšily, i když jsou pořád větší než inkoustové.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Já začínal s bublinkou od HP, už ani nevím model, ale matně si vzpomínám, že to byla řada 500. První rozčarování přišlo již po druhém pokusu o tisk. Prostě zaschlé trysky. Na druhou stranu šlo hezky doplňovat inkousty (i když tady je podle mě třeba Epson lepší). HP je pro mě historicky spíš značka pro laserovky. Dnes doma tiskárnu nemám, pokud budu kupovat, tak laser. Značku teď ale neodhadnu, jelikož kvalita šla šíleným způsobem dolu. HP je stále trochu jistota, jelikož jsem se zatím nesetkal s nějakým zásadním problémem u ovladačů a servis je na každým kroku. (jen ta kvalita železa v posledních letech ). Určitě vím, že nebudu chtít Minoltu. Tisk sice dobrý a i celkem levný, ale ovladače a podpora značky jsou to to nejhorší, co jsem v poslední době zažil. Zatím je to jediná značka, kde jsem se setkal s problémem, kdy na tiskárnu pošlu A4, ale tiskárna od ovladače dostane pokyn tisknout na dopisní formát ... to mi zatím rozum nepobral . Podobné problémy s ovladači jsem měl ale i u Samsungu a Kyocery, tam se to ale vždy podařilo nějak vyřešit.

kdyby se mě ale dnes zeptal někdo na značku nebo dokonce model, který bych mu doporučil, tak asi koh-i-noor, tato značka nikdy nezklamala. Vše ostatní je taková "sázka do loterie", hlavně v případě nového modelu.

Neregistrovaný

no ja som presiel od ihlickovych (BT100) az po lasery. posledne roky iba laserove.
    cca 3-5 rokov dozadu Xerox, HP ale v sucasnosti uz iba Brother.
    Je mozne pouzit VisionTek tonery bez znizenia kvality tlace, maju relativne lacne verzie multifunkcnych sietovych zariadeni a nie su kazove.
    Doma Brother MF 7440n a vo vo firme DCP-7065DN a MFC-7460DN ceny pod 200€.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek
    Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:
    Život s tiskárnou
    Máte doma tiskárnu? Super! Jaké jsou vaše dlouhodobé zkušenosti s kvalitou tisku, náplněmi, ovladači či kvalitou jednotlivých modelů? Máte nějaké oblíbené značky? A co si vůbec myslíte o domácích tiskárnách?
    Jak jsem napsal již dříve tiskárny mám a používám. Zkušenosti s tiskem dobré, náplně jsou drahé, takže originály jsem kupoval jen jednou a to před nedávnem kvůli reklamaci jelikož to šlo do autorizovaného servisu. Náplně jsem řešil dříve plněním a v současnosti "druhovýrobou" od Inktecu, kdy jejich cartridge obsahují i čip, takže jedou bez problému a cena na můj poslední model multifunkce je třetinová než cena originální cartridge od Canonu. S ovladači problém nikdy nebyl a kvalita, jak jsem psal již dříve u skeneru, tak i celkově se mi zdá, že bohužel klesá. Oblíbenou značku jsem již psal a co si o tiskárnách myslím? Dobrá je dostupnost a na klasický tisk doma to stačí i obrázky jsou většinou pěkné, ale ne všichni tiskárnu využijí. Během mých studií se tisklo často, nyní už mnohem méně. Kdo má možnost třeba tisknout v práci, tak se bez tiskárny obejde, kdo ne, tak v současnosti také musí počítat, že přístroj vydrží tak tři roky, pak něco odejde a budu se muset koupit nový stroj, jelikož oprava se nevyplatí.

Neregistrovaný

Tak moja prva tlaciaren bola CANNON i250, tlacila vynikajuco aj s neorigilnymi naplnami, lenze bola nepouzitelna na windows vista, neexistovali ovladace, ale inak bola funkcna, ale aj tak skoncila v kosi. Teraz mam HP DESKJET F2280, kvalita tlace je porovnatelna s predchadzajucou, ale rychlost je neskutocne pomala aj na najnizsej kvalite, asi minutu trva jedna strana textu kym vytlaci. nefunguju v nej neorigilne naplne, len origilne aj to je niekedy problem s nasadenim, musi sa to viackrat zopakovat nasadit, dokym neprestane blikat cervena kontrolka, ze chyba napln.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Mám takový dojem, že co se týče marketingu, tak se dnes koupit tak levná inkoustová tiskárna, že když do ní potom koupíte originální náplně, tak zaplatíte více než za tu tiskárnu (berte s malou nadsázkou). Toto praktikuje jak Canon, tak i HP. Taktika nízká pořizovací cena tiskárny a pak uživatel to doplatí na inkoustu nejspíš funguje jinak by to nedělali. To, že kvalita tisku, jeho rozlišení či trvanlivost tisku bude bezesporu horší než na starších a dražších modelech je celkem jasné.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Práce v IT?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 02-08-2013, 22:27
  2. Víkendová diskuze: Software, co vám změnil život
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 23-03-2013, 14:18
  3. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  4. Víkendová diskuze: Přetaktování - ano či ne?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:17
  5. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06