reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Život s tiskárnou

Pavel Kovač (374)|14.6.2013 09:27
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Život s tiskárnou[/SIZE]



Máte doma tiskárnu? Super! Jaké jsou vaše dlouhodobé zkušenosti s kvalitou tisku, náplněmi, ovladači či kvalitou jednotlivých modelů? Máte nějaké oblíbené značky? A co si vůbec myslíte o domácích tiskárnách?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Sir Martin (0)|14.6.2013 12:27
Ja mam aktualne uz tretiu tlaciaren. doteraz to boli HP PSC 1350, spokojnost celkom bola, vymienal som si naplne sam plniacou sadou. Kvoli problemom s fotkami som potom neskor presiel na Photosmart c5280, tam bol ale problem s plniacou sadou, po doplneni vypisalo ze treba pozriet dokumentaciu a koniec, trebalo kupit novu. Tak som teraz kupil canon mg 5350 a zatial som spokojny, bohuzial este ju mam len malo, takze nemozem nejako zhodnotit ako je to so spolahlivostou pri doplnani plniacou sadou, nicmene pouzivam autoresetovatelne zasobniky a reakcie ostatnych su dobre, takze hadam to bude bezproblemove konecne. Tym, ze hlava je osobitne od naplne je potencialny servis drahsi, takze kvoli tomu sa snazim tlacit casto aby atrament nezaschol. Co sa kvality tisku tyka, tak s tym som velmi spokojny.
Pavel Kovač (374)|14.6.2013 13:39
Osobně mám docela problém vybrat tiskárnu. Stará laserovka dosloužila, inkoust je také již v křemíkovém pekle. Ale vybrat si tiskárnu novou je prostě problém. Žádná mě zkrátka nepřesvědčila to že když ji připojím třeba jen dvakrát, třikrát do měsíce tak bude fungovat. Po roce ji neodejde podavač, nebo se jí zkrátka něco nestane. S tím je spojen i požadavek na skrytý zásobník papíru, zkrátka nechci aby se na ni prášilo.
Asi nejvíc mě lákají Epsony s velkokapacitním zásobníkem. U nich si myslím, že mají slušnou šanci na úspěch. Ale obecně me přijde, že se v tomto odvětví vývoj hodně zpomalil a trošku mě to mrzí.
shasler (48)|14.6.2013 14:25
Dlouhou dobu jsem používal tiskárny inkoustové, když pominu jehličkové z počátků PC éry v tomto státě. Byly to totiž cenově dostupné pro běžné lidi. Kvalita tisku měla vždy klesající tendenci s dobou, po kterou byla používána tisková hlava a následně i po stránce HW ink. tiskárny "stárly" více než by bylo záhodno. Největší slabinou těchto tiskáren, která mě trápila, bylo zasychání případně zanášení trysek. Běžný Franta Uživatel netiskne velké množství, tak 2-3 stránky týdně a mnohdy i méně. Tento způsob používání však ani jedné z inkoustových tiskáren co jsem měl neseděl. Někdy okolo roku 2009 se ovšem změnila situace na trhu s tiskárnami a objevili se barevné laserové tiskárny v dostupných cenách. Tedy alespoň pro mě, kdy jsem byl ochoten vydat +-5000 za takový produkt. Od té doby jsem spokojen. Stále mám původní "reklamní" tonery, i když u černé očekávám, že každou chvíli dojde a následuje žlutá, která je již pod 5% (z hlavy nevím přesně). Mimo jiné odhad 750 vytištěných stránek pro reklamní toner je již dávno překonán více jak 850 stránkami a tedy i zde jsem spokojen... Možná si teď říkáte, ale co kvalita tisku? Odpovím, že je dostačující. 600 dpi na běžné dokumenty a fotografie na obyčejný papír zcela postačuje. Navíc nehrozí problém s rozpouštěním tisku vlhkostí. Pokud chci nějaké fotografie tištěné na fotopapír, pak si zajdu do fotolabu. S cenou tisku se to má pak tak, že je možné, že mám dražší tisk, ale zase vím, že jsem si tím zaplatil absenci problémů ink. tiskáren.

Nyní používám HP LaserJet CP1515n. Na ovladače si nemohu stěžovat, po instalaci se již o ně nestarám a tedy je to OK. Tisknu přes LAN a správu tiskárny lze provádět přes http stránky s tím, že jsem prováděl i úspěšně upgrade firmware, takže mohu prohlásit, že se pravděpodobně nesetkáte s žádným výrazným problémem (já jsem na nic nenarazil, ale to neznamená, že neexistuje). Poslední nicméně velmi důležitá vlastnost je velikost respektive malost, kdy doby obrovských laserových tiskáren jsou již pryč. Tímto se dostáváme k poslednímu bodu, kterým je domácí tiskárna. Právě CP1515 je typickým zástupcem SOHO (small office, home office) tiskáren. Jiní výrobci mají také podobné a dnes je již tedy z čeho vybírat. Tiskárna se doma hodí, protože občas potřebujete něco vytisknout, např. itinerář naplánované cesty ať už autem, kdy ne každá má navigaci nebo MHD. Občas je životně nutné vytisknout jak se má správně pěstovat Klívie či jiná květinová obluda... Kvalita tisků je pro takové použití v současných domácích tiskárnách dostačující a tak jediné na čem záleží je cena, kterou chcete vydat či vydávat(za tonery a/nebo údržbu) a celková kvalita provedení (aby se to po 2 letech záruky nerozsypalo).
Luk Skywalker (82)|14.6.2013 14:30
Já jsem měl vždycky tiskárny značky Cannon, kvůli nejlepšímu rozlišení tisku. V době koupi mé první tiskárny (typ ip 4200) se nikdo jejím hodnotám ani nepřiblížil, pak se vývoj ostatních posunul, ale pořád Canon vedl. Následně jsem si vybral multifunkční zařízení mg 5500 (snad jsem to číslo nespletl) a opět nejlepší rozlišení, ale tentokrát skeneru. Ač tiskárna v multifunkci dosloužila, tak skener používám do dneška. Sice jsem si pořídil další multifunkci, ale skener už nemá takové rozlišení, jako dřívější modely. Ale nějak se mi ta poslední multifunkce pokazila (konkrétně tiskárna) a je momentálně v servisu. Případně další zařízení bych viděl laserovou tiskárnu, protože už tolik netisknu a riskovat zanesení trysky nechci. Ale jelikož bych chtěl tisknout i barevně, tak volba nejspíš padne na Canon, pokud se v blízké budoucnosti něco zásadního nezmění.
shasler (48)|14.6.2013 15:09
Docela zajímavě vypadají "HP LaserJet Pro 200 color M251n" nebo "Canon i-Sensys LBP7200CDN" ... I když jsem si zvykl na HP, tak Canon se mi zdá dle parametrů lepší např. má duplex...
r34ktor (7477)|14.6.2013 15:26
Používám bezproblémově již několik let čb laser Xerox Phaser 3117. Jediná údržba je občasné protřepání kazety s tonerem.

BTW - něco pro pamětníky - takhle jsme tiskly před cca dvaceti lety (Atari 800XL + Tesla BT-100):

ICE_D (2754)|14.6.2013 17:51
Kdysi jsem mel doma nejake zakladni inkoustove HPcko, ktere jsem dostal od zanmeho ITaka v roce 2003. Postupem casu (kdyz jsem dostudoval (2006) a zacal pracovat), jsem dosel k nazoru, ze kdyz potrebuju jednou za cas neco vytisknout, tak to zvladnu v praci a doma tiskarnu nepotrebuju. Takze od te doby se tiskarna vali odpojena pod stolem a buh vi, jestli jeste tiskne :D
Milan Šurkala (160)|15.6.2013 00:01
Začínal jsem na ultrahlučné a provozně velmi drahém HP, později pokračoval dvěma Canony. Vybíral jsem tak, abych dosáhl co nejnižších nákladů na tisk. První byla docela v pohodě, nicméně u té druhé neustálé "čištění" tiskárny vyplýtvá tolik inkoustu, že nedělám nic jiného, než kupuju náplně. Takže dnes jsem koupil poslední náplně a přestože tiskárna pořád funguje, až dotisknu nynější cartridge, půjde do světa... už na to nemám nervy a peníze. Také mě láká Epson s vysokokapacitními zásobníky.
Luk Skywalker (82)|15.6.2013 00:16
Tak druhá tiskárna (první multifunkce byla MP610) a druhá MG5150. Všechny byly inkoustové a tehdy to bylo výhodnější, dnes už je to jinde a klaním se k laserovým tiskárnám. Navíc skener se dá použít z multifunkce, takže když se na to udělá místo, tak v pohodě. Navíc i rozměry laserových tiskáren se zmenšily, i když jsou pořád větší než inkoustové.
JindraPce (69)|15.6.2013 00:23
Já začínal s bublinkou od HP, už ani nevím model, ale matně si vzpomínám, že to byla řada 500. První rozčarování přišlo již po druhém pokusu o tisk. Prostě zaschlé trysky. Na druhou stranu šlo hezky doplňovat inkousty (i když tady je podle mě třeba Epson lepší). HP je pro mě historicky spíš značka pro laserovky. Dnes doma tiskárnu nemám, pokud budu kupovat, tak laser. Značku teď ale neodhadnu, jelikož kvalita šla šíleným způsobem dolu. HP je stále trochu jistota, jelikož jsem se zatím nesetkal s nějakým zásadním problémem u ovladačů a servis je na každým kroku. (jen ta kvalita železa v posledních letech:( ). Určitě vím, že nebudu chtít Minoltu. Tisk sice dobrý a i celkem levný, ale ovladače a podpora značky jsou to to nejhorší, co jsem v poslední době zažil. Zatím je to jediná značka, kde jsem se setkal s problémem, kdy na tiskárnu pošlu A4, ale tiskárna od ovladače dostane pokyn tisknout na dopisní formát ... to mi zatím rozum nepobral :D. Podobné problémy s ovladači jsem měl ale i u Samsungu a Kyocery, tam se to ale vždy podařilo nějak vyřešit.

kdyby se mě ale dnes zeptal někdo na značku nebo dokonce model, který bych mu doporučil, tak asi koh-i-noor, tato značka nikdy nezklamala. Vše ostatní je taková "sázka do loterie", hlavně v případě nového modelu.
Neregistrovaný (0)|15.6.2013 08:33
no ja som presiel od ihlickovych (BT100) az po lasery. posledne roky iba laserove.
cca 3-5 rokov dozadu Xerox, HP ale v sucasnosti uz iba Brother.
Je mozne pouzit VisionTek tonery bez znizenia kvality tlace, maju relativne lacne verzie multifunkcnych sietovych zariadeni a nie su kazove.
Doma Brother MF 7440n a vo vo firme DCP-7065DN a MFC-7460DN ceny pod 200€.
Luk Skywalker (82)|15.6.2013 10:22
Jak jsem napsal již dříve tiskárny mám a používám. Zkušenosti s tiskem dobré, náplně jsou drahé, takže originály jsem kupoval jen jednou a to před nedávnem kvůli reklamaci jelikož to šlo do autorizovaného servisu. Náplně jsem řešil dříve plněním a v současnosti "druhovýrobou" od Inktecu, kdy jejich cartridge obsahují i čip, takže jedou bez problému a cena na můj poslední model multifunkce je třetinová než cena originální cartridge od Canonu. S ovladači problém nikdy nebyl a kvalita, jak jsem psal již dříve u skeneru, tak i celkově se mi zdá, že bohužel klesá. Oblíbenou značku jsem již psal a co si o tiskárnách myslím? Dobrá je dostupnost a na klasický tisk doma to stačí i obrázky jsou většinou pěkné, ale ne všichni tiskárnu využijí. Během mých studií se tisklo často, nyní už mnohem méně. Kdo má možnost třeba tisknout v práci, tak se bez tiskárny obejde, kdo ne, tak v současnosti také musí počítat, že přístroj vydrží tak tři roky, pak něco odejde a budu se muset koupit nový stroj, jelikož oprava se nevyplatí.
Neregistrovaný (0)|15.6.2013 14:32
Tak moja prva tlaciaren bola CANNON i250, tlacila vynikajuco aj s neorigilnymi naplnami, lenze bola nepouzitelna na windows vista, neexistovali ovladace, ale inak bola funkcna, ale aj tak skoncila v kosi. Teraz mam HP DESKJET F2280, kvalita tlace je porovnatelna s predchadzajucou, ale rychlost je neskutocne pomala aj na najnizsej kvalite, asi minutu trva jedna strana textu kym vytlaci. nefunguju v nej neorigilne naplne, len origilne aj to je niekedy problem s nasadenim, musi sa to viackrat zopakovat nasadit, dokym neprestane blikat cervena kontrolka, ze chyba napln.
Luk Skywalker (82)|15.6.2013 15:14
Mám takový dojem, že co se týče marketingu, tak se dnes koupit tak levná inkoustová tiskárna, že když do ní potom koupíte originální náplně, tak zaplatíte více než za tu tiskárnu (berte s malou nadsázkou). Toto praktikuje jak Canon, tak i HP. Taktika nízká pořizovací cena tiskárny a pak uživatel to doplatí na inkoustu nejspíš funguje jinak by to nedělali. To, že kvalita tisku, jeho rozlišení či trvanlivost tisku bude bezesporu horší než na starších a dražších modelech je celkem jasné.
escd14 (0)|15.6.2013 15:54
ja mam tlaciarne dve, jedna je atramentova multifunkcia HP s origi naplnami, ktorej, aj ked na nej netlacim skoro vobec, naplne nezasychaju, co je divne a nelogicke, ale kazdopadne to potesi. Asi je to aj tymi origi naplnami a tym padom inaksou viskozitou toho atramentu. Mam ju hlavne kvoli farebnej tlaci a skenovaniu. Druha je CB laser Konica Minolta s kompatibilnym tonerom (zaobstarana primarne v suvislosti so zasychanim atramentovej HP :-) ). Funguje velmi dobre, len ked v nej dlhsie stoji papier, tak je vhodne ten vrchny kus s nasadanym prachom vyhodit. Mam vytvoreny Print Server na routeri, ktory ma dve USB, tym padom mozem cez siet tlacit na hociktorom zariadeni, kde sa da nainstalovat ovladac tlaciarne. Doma su dva notebooky, dva stolne PC a tiez mobily, ale cez tie som neskusal tlacit. Musel by byt na to ovladac a netusim ako je na tom Android s podporou tlaciarni a RAW formatu. Mozno by to islo dako cez Bluetooth. Tu HP MFP mam este napojenu na USB switch, ktory prepina medzi pripojenim na Print Server a pripojenim bezne cez USB k PC, lebo cez siet nefunguje HP Solution Center. Zacinal som s ihlickovymi tlaciarnami (noisy as hell), potom epson c43 atrament, potom multifunkcia Epson cx3650 kde odisiel po par rokoch mechanizmus podavaca, obidva Epsony boli hrozne zrouty atramentu, kvoli cisteniu hlav pred tlacou, aby vytlacok vobec stal za to. Tym nemyslim, ze by EPSON robil zle tlaciarne, problem je skor v tom, ze ta tlacova hlava je tam proste napevno, kdezto u niektorych inych znaciek sa meni napln aj s hlavou, co je dost podstatny detail najma vzhladom na problem zasychania pri nedostatocnom tlacovom zatazeni. Zvnutra ale maju tlaciarne EPSON kvalitne komponenty. Aj ta hlava je dost kvalitna, len sa neda jednoduchym sposobom vymenit ked zaschne, pristup k nej je komplikovany, ak sa neda cez otvory pre napln prefuknut, ze nepovoli, tak jedine servis a ten je castokrat drahsi ako kupa novej. Proste odkedy mam tuto dvojkombinaciu, tak hocikedy zapnem, vytlacim, vypnem, vsetko bez problemov. (ala Plug and Play)
john (877)|16.6.2013 01:36
ja mam tiskarnu na mestskem uradu, stranka za 2Kc, a to se oplati...
ICE_D (2754)|16.6.2013 01:38
Tak pokud tisknes jako ja 2-3 stranky za mesic, tak se to urcite vyplati vic nez kupovat vlastni tiskarnu :D
Ivo Mašek (507)|16.6.2013 11:55
Kdysi chtěl kluk tiskárnu (prej se bude hodit pro věci do školy). Tak jsem pořídil cenově přijatelnou tiskárnu (i s tím vědomím, že sem měl tušení, jak to skončí). Z počátku kluk tisknul jak divej (ale více blbostí, než těch věcí do školy). Pak už tiskl málo, až velmi málo, až vůbec. Barva časem zaschla, já po reinstalu Win (ne z důvodu tiskárny) jsem už software a další "blbiny" pro tiskárnu neinstalil, a tak slavná tiskárna se stala pouhým kusem nábytku.
Ke svému počítači jsem tiskárnu nikdy nekupoval, pouze kdysi hodně dávno scaner.
Neregistrovaný (0)|16.6.2013 22:43
První tiskárna jehlička Star lc-20.
Pak jsem zatoužil po zlepšení a koupil EPSON barevný inkoust asi v roce 1997. EPSON byla nejhorší koupě čehokoliv co jsem kdy koupil. Vyhodil jsem 7000 Kč. Ještě dodnes si nic nekupuji od EPSON.
Přešel jsem na laser tisk HP LJ4, pak další HP a teď mám HP LaserJet 1320 s DUPLEXEM. I v zaměstnání se zdají z té spousty typů lejzrovek (OKI, Canon, ...) HP jako nejvhodnější. Kdysi kolem 1998-2001 měli problém s podavači papíru.
Podpora u HP výborná i u Unix/Linux. Akorát ty univerzální ovladače 32/64bitové ještě nejsou vždy (hlavně pro sítě) vychytané.
Barvu dnes už řeším jen přes fotolaby či drogerie (on-line odeslání); v Praze na každém rohu a za efektivní náklad/cenu+nejnovější kvalitu tisku, kterou doma nedosáhnu bez nákladných investic.

---------- Doplněno v 22:43 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:40 ----------

Proč, když jsem přihlášen na hlavní stránce "svethardware.cz", v diskusi mne uvádí jako neregistrovaný?
regine (41)|16.6.2013 22:50
Nikde to není zdůrazněno, ale inkoust domů, pokud se netiskne často (jak výše uvedeno, aspoň 2x týdně), je NESMYSL. Jedině laser. Inkoust v tryskách zasychá a je to v p...li.
Ještě. První list je nejdražší. Tvrdí se v testech, že po zapnutí inkoust. tiskárny se odstřikne inkoustu na pročištění trysek, asi jako by se tisklo 20 listů.
Dnes jedině laser.
Škoda, že se neprosazují vysoce kvalitní sublimační barevné tiskárny. Jedná se zatím v kvalitě nedosažitelná úroveň. A přitom je to jedna z nejstarších prvotních technologií barevného tisku.
shasler (48)|17.6.2013 09:40
Jak nikde není zdůrazněno? Vždyť se o tom ví a mluví...

Dál bych doplnil informaci o zasychání. Co jsem mělo poslední inkoustovku, než jsem ji vyměnil za laser, tak vím, že tiskárna hlavu po skončení tisku zakryla gumovou krytkou právě kvůli omezení zasychání. Problém se zasycháním jsem u poslední tiskárny měl, až když jsem měl dvouměsíční tiskovou výluku. Tiskárny jsem se ovšem zbavil nejen kvůli zasychání, ale i kvůli nepravidelné kvalitě tiskových hlav, kdy občas odejde něco v elektronické části hlavy (např. zahřívací odpůrek trysky) a i když hlava není zaschlá má vynechaný řádek... No a pak už taky pěkně vrzala, kdy ani promazání již nepomáhalo na delší dobu jak pár dní...

Laser tiskárny nejsou samospásné, ale v současné době jsou již použitelnou alternativou. Inkoustovým tiskárnám se lasery kvalitou tisku ani cenou se nemohou vyrovnat (s tou cenou jsou už ovšem docela blízko), ale jak již jsem psal, mnohým lidem to pro domácí použití může stačit.

Termosublimační barevné tiskárny jsou z principu pro domácí použití nevhodné a to hlavně kvůli ceně a pro někoho i ekologii. Není se co divit, když např. pro tisk jedné stránky se spotřebuje páska o velikosti 4 násobku dané stránky. Stačí si přečíst článek z Digimanie viz https://www.digimanie.cz/technologie-termosublimacniho-tisku/2415 ...


O historii počítačového tisku by se dalo diskutovat, ale termosublimační tisk zcela určitě není z nejstarších technologií BAREVNÉHO tisku (...ano, obecně ano, ale z pohledu počítačového barevného tisku nikoliv...). Podle toho co vím já, byly prvními funkčními jehličkové pseudo-barevné (1977), ale ne nadlouho, neboť v té době se již rozvíjel tisk inkoustový a laser, jež jsou po více stránkách o mnoho řádů lepší...
Ivo Mašek (507)|17.6.2013 10:38
V práci jsme měli jehličkovou barevnou tiskárnu (1990).
shasler (48)|17.6.2013 11:17
To musel být zážitek (myšleno kladně). To se jen tak někomu nepoštěstí...
regine (41)|17.6.2013 11:39
To: shasler CITACE: pro tisk jedné stránky se spotřebuje páska o velikosti 4 násobku dané stránky KONEC CITACE
Tak takové provedení s páskou jsem nemyslel. Například kartografové používají k předtiskům velkoplošných map jako barevné náplně tyčinky (tiskárny TEKTRONIX kdysi, Xerox...).
Dye sublimation - tím nemyslím "thermal transfer" tiskárny. Z tyčinek se v tryskách teplotně odtaví barevné parafíny a jako u inkoustovek se stříká na papír.
r34ktor (7477)|17.6.2013 12:13
Když jsme u té historie, po BT-100 jsem přešel na Panasonic KX-P2130. I po bezmála 20 letech tiskárna pořád funguje. Pásky se také stále prodávají. Dal se k ní pořídit i barevný kit KX-PCK12. Ovšem bylo to drahé a z principu funkce problémové (skrze jehličky se jednotlivé barvy špinily, čímž trpěla hlavně žlutá).
shasler (48)|17.6.2013 13:26
[QUOTE=regine;535056]...odtaví barevné parafíny a jako u inkoustovek se stříká na papír.[/QUOTE]

"Dye-sublimation" jsou právě tiskárny, které se používají např. ve fotolabech...

To co jste měl na mysli Vy to jsou tzv. voskové tiskárny nebo tiskárny s tuhým inkoustem a řazeny jsou pod kategorii inkoustových, vzhledem k principu tisku... Bohužel tento způsob také není nejlevnější, hlavně HW má vysoké nároky. Vždyť se musí tavit vosk a jen to je nějaké energie, pak také je dobrý speciální papír aby onen vosk ideálně přijal atd.
shasler (48)|17.6.2013 13:33
Co se týká jehličkových tiskáren, pak ty se používají hlavně z důvodu stálosti tisku a dále pak kvůli ceně tisku. Tyto tiskárny najdete hlavně tam, kde se tisknou výpisy např. na úřadech (naposled jsem je před mnoha lety viděl na VZP, ale to už je delší čas) nebo se stále používají v některých nákladních autech pro tisk protokolů (šířka tisku tak A6 na výšku...) a podobně... Dobré na nich je, že mohou docela spolehlivě pracovat v nekancelářských podmínkách...
DrZelenka (2491)|17.6.2013 14:51
Jehličku používala matka ještě před pár roky, když dělala účetnictví. Koupila za 90kč pásku a vytiskla na tom to co já na celej toner v laserovce (kterej stojí okolo 1000). Sice to šlo pomalu, hlučně, ale za ty peníze to stálo. Za čtvrletí spotřebovala balík traktorovýho papíru (1000 listů/balík) a pásku měnila snad jen 1-2x ročně. Výsledná cena byla neskutečná (a to tiskla přes 10 let na jedný tiskárně - stále funguje) a finančáku ta "kvalita" stačila.

Doma mám Samsung SCX-4600 (byl zrovna v akci za pár korun) a po 4 letech provozu spotřebován reklamní + 1 normální toner (po tom co tiskárna hlásí naprosto prázdný toner, tak klidně tiskne dál dalších 200 listů, celkem vytisknuto asi něco přes 3000 listů). Teď, když už nejsem na vejšce se spíš fláká, ale jednou za tejden sestra něco potřebuje. Zatím naprosto spolehlivá tiskárna.
john (877)|17.6.2013 15:58
[QUOTE=NFG_ICE;534968]Tak pokud tisknes jako ja 2-3 stranky za mesic, tak se to urcite vyplati vic nez kupovat vlastni tiskarnu :D[/QUOTE]
heh, presne tak...
john (877)|17.6.2013 16:19
[QUOTE=Ivo Mašek;535054]V práci jsme měli jehličkovou barevnou tiskárnu (1990).[/QUOTE]
ve firme jsme meli nejakou LC Star 24? s tiskem az na A3, ale bohuzel velice rychle zacala odchazet zluta barva a nova kazeta stala v dane dobe cca 900Kc / 1993 /
jeste k tem jehlickam, jejich hlavni vyhode byla / nebo mozna stale je / v moznosti kopii, bezne se pouzival pruklep 1+2 a videl jsem papir 1+4 / tam uz jehlicka byla slaba na poslednim pruklepu, ale pro klasicke velke "valcove rychlotiskarny" zcela v pohode
john (877)|17.6.2013 16:26
[QUOTE=r34ktor;535057]Když jsme u té historie, po BT-100[/QUOTE]
heh, ja servisoval D-100 jeste v dobe SMEP a terminalu CM, s D-100 to byl porod, nekvalitni / nepruzna / med v paskovem vodici k hlave...
neustale se to lamalo a lamalo..., neustale premostovani zlomu lankem, fujtajbl... / originalni "kabel" nebyl k dispozici, pac nikdo nepocital s tak vysokou poruchovosti /....
Ivo Mašek (507)|17.6.2013 17:46
Jo, jmenovala se Star. Ale název modelu fakt nevím.
john (877)|17.6.2013 22:40
ta nase mela 24 jehel
chtel jsem pomoci ESC sekvenci vytisknout graficky barevne logo firmy..., velice rychle jsem to vzdal / jsem se v tech sekvencich uplne ztratil / a udelal to jen pro 9 jehel :)
escd14 (0)|17.6.2013 23:05
[QUOTE=shasler;535052] Inkoustovým tiskárnám se lasery kvalitou tisku ani cenou se nemohou vyrovnat [/QUOTE]

To ste meli na mysli spise rozliseni nez kvalitu tisku, protoze jsem toho nazoru, ze laser vytiskne kvalitneji nez inkoust, pouze v mensim rozliseni :-)
shasler (48)|18.6.2013 07:48
Nejen rozlišení. Např. se už dělají inkousty, které se po zaschnutí a opětovném navlhčení tolik nerozpouští. U inkoustu jsou lepší tisky čárové grafiky (např. výkresy v měřítku), protože mají lepší přesnost, kdy laser musí vyrovnávat vzdálenost od zrcátka (toto již řeší LED), spotřeba(kvůli nahřívání a tedy i rychlost tisku 1. stránky) a podobně... Nicméně znovu dodávám, že na domácí použití laser ANO, sám laser mám a jsem spokojen...
Neregistrovaný (0)|20.6.2013 18:46
Epson 740 - vydržela 11let v domácím provozu a bez opravy.
Kromě 1. náplně nikdy nedostala origo inkoust.
Nyní už odešla - ucpala se hlava.
Tisknu již málo, takže nyní HP1020 , fotky pošlu do fotolabu
a proto naprostá spokojenost.
arkij (90)|21.6.2013 11:28
[QUOTE=Ivo Mašek;535054]V práci jsme měli jehličkovou barevnou tiskárnu (1990).[/QUOTE]
Moje první firemní (1992) byla také 24 jehličková Fujitsu, která pro barevnej tisk používala trojbarevnou pásku v kazetě, která se měnila s černou podle potřeby.
Tady se do ní nedaly sehnat náplně, měl jsem ji z Německa, tak jsme ty pásky chvíli barvili barvou na razítka ale pak jsem objevil, že stejná páska je do jednoho typu
psacích strojů akorát kazety má jiné, tak jsem si to měnil a spojoval jsem to svařením pájkou. Výrazně se mi snížily náklady, neboť jsem tuším z jedné dělal tak 10 náplní.
To jen na vzpomínku.

Jinak já jsem byl vždycky příznivcem Epsonu, takže jsme měli celou škálu jejich inkoustovejch i laserovejch tiskáren a většinou mi doma skončila nějaká na konci své cesty,
kdy samozřejmě ty inkoustové sice vytiskly dobrou fotku ale jinak se na občasné tisky doma ze známejch důvodů nehodily.
Před dvěma lety jsem koupil na doma barevnej Laser Epson (číslo už z hlavy nevím) Je to malá tiskárna jen s USB, takže z Notebooku musí dcera tisknout přes sdílení ale na
první v podstatě zaváděcí náplně, neboť tiskárna stála něco kolem 2 000,-Kč se tisklo de letošních vánoc a teď jsem do ní investoval cca 10 000,- na plné "obutí".
Myslím, že mám na hodně let postaráno, neřeším zasychání, tisk je přijatelnej, a když se jí podstrčí lepší papír, tak i tu fotku pro domácí potřeby udělá.
AlesekB (14)|20.5.2015 20:57
Ahoj lidi, zkouseli jste uz nekdy renovovane tonery ? :) dekuji